Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, miért érzem...

Jehova tanúi, miért érzem úgy, hogy ti a saját erőtökből akartok üdvözülni?

Figyelt kérdés

Egyik testvéretek ezt írta: "üdv, ez nem igaz. a hit ugyanis halott cselekedetek nélkül. nem elég hinni Jézusban, hanem hitet kell benne gyakorolni, ami óriási különbség. béke"


Én ebből azt vettem ki, hogy a cselekedeteket te saját magad viszed véghez.

Pedig a Biblia azt állítja, hogy ezek a cselekedetek már "csak" a gyümölcsei a hitnek.

Először van a hit, és azután Jézus "felhasznál" téged ezekre a cselekedetekre, de azokat nem te viszed véghez, hanem Jézus.

Hiszen Pál írja: hogy akarjam a jót, van lehetőségem, de arra, hogy megtegyem nincs.

Vagyis te képtelen van jót cselekedni.


2014. nov. 17. 11:20
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:

Remélem, nem gondoltad komolyan, hogy a kegyelem igazságtalan. Mert ezzel azt mondod, hogy Isten igazságtalan. Olvasd csak el az adós szolga példázatát, ami Isten kegyelméről szól, és arról, hogy aki kegyelmet kapott Istentől, annak eszerint is kell élnie.


Én is sokáig a "csak hit általi üdvösség" tanításban hittem, mert ezt tanították nekem, de rá kellett jönnöm, hogy ez hazugság. És szomorú, de sokan fognak emiatt elkárhozni.


"És látám a halottakat, nagyokat és kicsinyeket, állani az Isten előtt; és könyvek nyittatának meg, majd egy más könyv nyittaték meg, amely az életnek könyve; és megítéltetének a halottak azokból, amik a könyvekbe voltak írva, AZ Ő CSELEKEDETEIK SZERINT."


Tudom, egyesek szeretnék itt a "cselekedetek szerint" helyett a "hitük szerint"-et látni, de nem azt olvassuk.

2014. nov. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:

30-as!


A Ján 3:36-ban amit kifejezetten engedelemnek akarsz olvasni a görög apeitheo szó áll, ami jelenthet hitet, és engedelmességet is.


Egy példa:

Ugyan ez a szó szerepel például az Apcsel 14;2-nél is, ahol nemcsak a Károli, de az újvilág fordítás is hitnek fordít:


"Azok a zsidók azonban, akik nem hittek (apeitheo), felzaklatták+ és rosszra befolyásolták a nemzetekből valók lelkét a testvérek ellen."


Tehát felzaklat, mert egy helyen úgy véled tévesen hitnek van fordítva, de nem probléma, ha más helyen is hitnek van fordítva ugyan az a szó! Apcsel 17;5 19;9 detto.

2014. nov. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:

31-es! Csak ahogy már szó volt róla, nem mindegy, hogy milyen fajta cselekedetet értesz cselekedet alatt. lásd 18-as válasz. Pál elmondta a pátriárkák hit általi cselekedeteit, és abban nem egész az a fajta cselekedet volt, amit próbáltok ráhúzni a hit általi cselekedetekre.


Persze ez az én véleményem, és fenntartom a jogot, hogy tévedhetek, de az a fajta cselekedeti beazonosítás törvénykezéshez és személyválogatáshoz vezet a meglátásom és a tapasztalatom alapján.

2014. nov. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék azok közé tartozni, akik "csak" hisznek, és roszakat csinálnak.


Lehet hogy ezzel akarják igazolni rosz tetteiket?


Nézzünk csak magunk körül a világban. Mennyi nagy HIVÖ, micsoda embertelen gonoszságot követ el.


A Bibliában azt írja a Sátánról és démonairól, hogy ök is hisznek az Istenben, és rettegnek is.


A végük a pusztulás lesz. Kár hogy ezt a bünösök nem akarják megérteni, az életükkel játszanak. :(

2014. nov. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:

Engem érdekelnek a hit általi cselekedet köre...(nem azért, mert nem hiszem el, hanem nem találom)


Addig is:

I. János levél:4:20 Ha azt mondja valaki, hogy: Szeretem az Istent, és gyűlöli a maga atyjafiát, hazug az: mert aki nem szereti a maga atyjafiát, akit lát, hogyan szeretheti az Istent, akit nem lát?

2014. nov. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:

I. János levél:3:10

Erről ismerhetők meg az Isten gyermekei és az ördög gyermekei: aki igazságot nem cselekszik, az egy sem az Istentől való, és az sem, aki nem szereti az ő atyjafiát.

2014. nov. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:

32-es!


Találtál 3 példát, de a 13 másik esettel mi a helyzet, amikor meg engedelmességnek fordította Károli?


A Ján 3:36-ban szerinted miért használ két különböző szót János apostol? Pár verssel feljebb (18. vers) van egy hasonló mondatszerkezet, ott ugyanaz a görög szó szerepel a "hisz" és "nem hisz" kifejezésekre.


Persze lovagolhatunk a szavakon, Jézus szerint a cselekedeteink szerint leszünk megítélve:


"Mert az embernek Fia eljő az ő Atyjának dicsőségében, az ő angyalaival; és akkor megfizet mindenkinek AZ Ő CSELEKEDETE SZERINT."


És az engedelmesség feltétele az üdvösségnek, bárki bármit is mond:


"Miért mondjátok pedig nékem: Uram! Uram! ha nem mívelitek, amiket mondok?"


Hazudik, aki Urának vallja Jézust, de közben engedetlen Neki.

2014. nov. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
Nem akarom ismételni magam, mivel tudatosan kerültök válaszokat, így csak annyit mondok pillanatnyilag, hogy 33-as válasz.
2014. nov. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
Nem az volt a lényeg, hogy milyen arányokban van jelen az egyik, vagy a másik f ordítás, hanem az, hogy kiakadtál, mert több fordítás hitnek fordítja, holott (ha jól gondolom Tanú vagy) az újvilág fordítás is ugyan azt a szót más helyen hitnek szólítja, tehát teljesen egyéni hogy az adott részben melyik szót használjuk. (Különben teljesen mindegy, mert a két szó között bibliai értelemben nem kell, hogy különbség legyen, bármennyire is furcsán hangozhat)
2014. nov. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 Mulder614 ***** válasza:

aki saját erejéből szeretne üdvözülni az lehetetlen. ahoz létfontosságú a hit.

minden vallásban vannak akik hit által engedelmeskednek, és vannak akik cselekszenek hogy megmeneküljenek.

2014. nov. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!