Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúi! Ha test...

Kedves Jehova Tanúi! Ha test és a lélek egy és ugyanaz szerintetek, akkor mi van a 144ezer ember mennybe menetelével?

Figyelt kérdés
Az a 144ezer ember máshogy lett teremtve? Mert ugyebár csak a lelkük fog a mennybe menni, test nélkül. Tehát létezik a lélek test nélkül...Máté 10:28

2014. nov. 18. 09:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Hol írtam olyat, hogy meghaltak és úgy lettek elragadtatva? Most már sokadszorra figyelem meg, hogy nem tudsz olvasni. De inkább ezt feltételezem, mint azt, hogy szándékosan nem érted. Végeredményben saját magad és a társaid járatod le, nem Jézust, mert hozzá semmi közöd.

Örülnék, ha a kedves tanúk elbeszélgetnének ezzel a növel vagy akárkivel, hogy ne alázza már a saját egyházát ennyire, mert ez tiszta szégyen.

2014. nov. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
50%

Filoszgod, tudod mit, /ha akarod folytatni ezt a témát/ légyszíves írd ki a verseket, hová mentek halálukkor Dávid király, Ábrahám, Izsák, Jákób és a többi.


Nincs kedvem veled vitázni, de egyre jobban úgy érzem hogy nem érted mit írsz.


Barátom, nem csúfolkodni kell, hanem írd ki konkrétan a nézeted bizonyítására a Bibliai verseket. De ne mást keverj bele.


Ird ki légyszíves hol vannak a régi hithüek, akik Jézus Krisztus mennybemenetele elött haltak meg.


Ha meg továbbra is csúfolkodsz, hát akkor jó étványat hozzá. Biztos vagy benne, hogy ez tetszik az én Királyomnak Jézus Krisztusnak?

2014. nov. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Katy, tudod ki beszelt Davidrol, Abrahamrol, Izsakrol, es a tobbirol? Hat te.

Mivel filoszgod Illesrol es Enokhrol beszelt. Szoval ne tereld a temat.

2014. nov. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Köszönöm 13-as. Látom, mégis érthető amit írtam.
2014. nov. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

És mikor általmentek, monda Illés Elizeusnak: Kérj tőlem, mit cselekedjem veled, mielőtt tőled elragadtatom. És monda Elizeus: Legyen, kérlek, a te benned való léleknek kettős mértéke én rajtam.És ő monda: Nehéz dolgot kértél; mégis, ha majd meglátándasz engem, mikor tőled elragadtatom, meglesz, a mit kérsz: ha pedig meg nem látándasz, nem lesz meg.

És lőn, a mikor menének és menvén beszélgetének, ímé egy tüzes szekér tüzes lovakkal elválasztá őket egymástól. És felméne Illés a szélvészben az égbe.


:)

2014. nov. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Kedves 56-os


látod ezt a történetet, mármint az Illés próféta elragadtatását sokan nem értik, mi is történt, azért keletkezik a félreértés.


A legfontosabb dolog az, hogy a Biblia NEM ír a lélek halhatatlanságáról.


Mi is történt itt tulajdonképpen Illéssel?


Nos kedves társalgó barátaim, tudjátok, hogy e történet után Illés próféta még élt néhány évet?


Ezt ha figyelmesen olvassuk az Irásokat megtaláljuk. Ha akarjátok leírom nektek hol találjátok meg, de nem vagyok benne biztos, hogy még visszatérek a témához, írhattok privát. /Remélem nem tartozik senki az itt írók közül azokhoz, akiket letiltottam, volt néhány müveletlen emberke ilyen/


Jézus Krisztus azt mondta SENKI az Ö feltámadása elött nem ment a mennybe.

Ezt bármilyen kifejezéssel is akarja valaki kimondani a végeredmény ugyanaz = nem ment fel a mennybe SENKI sem az emberek közül. Ezt mondta Jézus Krisztus, és én inkább neki hiszek, mint nektek, Ö mégiscsak jobban tudta :)

2014. nov. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

" Ha akarjátok leírom nektek hol találjátok meg, "(grkaty)


Nna ez az amit nem tudok elfogadni a jehova tanúitól.


"CSAK ÉN ÉS SENKI MÁS NEM TUDJA AZ IGAZAT MAJD ÉN MEGMONDOM HA MEGKÉRSZ RÁ!!!" :)


Az arogancia és a fölényes viselkedés.


Köszönöm tisztelt grkaty de nem akarom tudni a te igazságodat... :)maradok az enyémnél.

2014. nov. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Látod, utolsó TOTÁLISAN kiforgattad a szavaimat.


Így már nem is csodálkozok rajta, hogy miket írsz.


Vagy figyelmetlen olvasó vagy, vagy félsz elolvasni azt a részt a Bibliából, melyböl megtudhatnád, hogy mi történt Illés prófétával az "elragadtatása" után.


Te dolgod, én nem kényszerítlek.

2014. nov. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Kedves Katy! Engem érdekelne mi történt Illéssel! Sajnos nem ismerem ezt a történetet a Bibliából.
2014. nov. 20. 08:40
 20/21 anonim ***** válasza:

Nos..


A 2.Királyok 2 része leírja, hogyan ragadtatott az égbe Illés próféta.


Elizeus nem gyászolt, tehát tudta hogy Illés nem halt meg.


No most az érdekesség az, hogy néhány év múlva e történet után a 2.Királyok 8:16 szerint uralkodni kezdett Jórám, a Josafát fia.


A 2.Krónika 21 része leírja, hogy ez egy rosz király volt. A 2.Krónika 21:15-21 leírja, hogy Illés prófétától kapott levelet, mely szerint a király bünhödni fog gonoszsága miat.



Tehát idörendbe ha teszük, látjuk, hogy Illés még élt néhány évet az "elragadtatása" után.


Ez azt jelenti, hogy élt itt a Földön, csupán a szélvihar letette öt egy másik helyen.


A bizonyíték, hogy az "elragadtatása" nem jelentette azt, hogy a mennyben kötött volna ki a Jézus Krisztus tanúbizonysága.


Ezt megtaláljuk a János 3:13-ban: "És senki sem ment fel a mennybe, hanem az, aki a mennyböl szállott alá, az embernek Fia, Jézus Krisztus"

2014. nov. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!