Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon bűn, ha valaki törekszik...

Vajon bűn, ha valaki törekszik rá, hogy kedves legyen? Vagy a biblia szerint jobb, ha kimondjuk, amit és ahogy elsőként gondolunk?

Figyelt kérdés
Senkinek se viszonozzátok rosszal a rosszat. Olyasmikre legyen gondotok, amik minden ember szemében jók. 18 Ha lehetséges, amennyire tőletek függ, minden emberrel békében legyetek.
2014. nov. 20. 09:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Bűnnek nem bűn, csak nem minden esetben lehetséges, hogy a legjobb megoldás.
2014. nov. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
akkor miért írja ezt a biblia? "A szeretet soha nem vall kudarcot" az lehet, hogy talán nem azonnal látszik a hatása, és emiatt tűnik úgy, hogy sikertelen, de hosszútávon mindenképp sikeres?
2014. nov. 20. 10:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Antiszociális emberekkel hiába vagy kedves, egyáltalán nem fogják értékelni. Ha megtámadnak, védekezz, és ne azon gondolkozz, hogyan tudnál a kedvében járni annak, aki már elhatározta, hogy mindenképpen gyűlölni fog téged. A kedvességet tartogasd azoknak, akik reagálnak rá. Jézus Krisztus egyáltalán nem volt a kedvességtől csöpögő személy, elég keményen beszólt azoknak, akiknek kellett. Lásd Korazin, Betszaida, Kapernaum, Jeruzsálem, farizeusok, szadduceusok, Heródes, de még alkalmanként a követőinek is. Mindezek után pedig mindezen emberek, és minden más, akkor élő, illetve azóta élő ember bűneit magára vette, hogy senkinek se kelljen a bűnei büntetését hordoznia, aki igényli a megváltást. Jézus Krisztus mindent megtett a bűnös emberiségért, ami módjában állt, és ha az segítene, újra kész volna meghalni. Ez a szeretet. De sok mai embernek is elég keményen beszólna, ha ma élne a Földön.
2014. nov. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mit szól a szád a negédes mosolyoddal együtt.
2014. nov. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Sztracsatellavagyok ***** válasza:
Meg lehet kedvesen is mondani, amit elsőre gondolunk.
2014. nov. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Volt egy munkahelyem, rendes voltam mindenkivel, szorgalmas voltam, meg ilyenek. Voltak, akik megloptak, nem baj, csak furi volt. Aztán volt egy eset, amikor a főnöknő egy hazug-tolvaj embernek adott igazat velem szemben.Megalázott többünket is, amolyan kiskirály volt. Mondhatnám hosszabban is. Ez rosszul esett, vagy fél évig nem tudtam aludni, rendesen, remegések, felriadások. Kértem Istent tegyen igazságot. Mondtam Neki, ha én voltam a gazember, akkor haljak meg, ha a főnök volt a gazember, akkor zárjon be a cége, de a melósok kapjanak jobb munkahelyet. A cég bezárt egy évvel később, az összes embernek jobb munkahelye lett, kábé dupla fizuval. Ez azt jelenti, hogy mert keresztény vagy, nem vagy senkinek a lábtörlője. Van akinek meg lehet mondani, van akinek nem, de Isten bíró még e Földön. Nem lehet mindenkivel békében lenni, nem mindenki akarja.
2014. nov. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem lehetsz mindig,mindenkivel kedves.Én is osztom az előttem szólókat,rosszindulatú emberekkel nem tudsz mit kezdeni,vihetsz nekik még virágot is,nem fogod tudni őket megváltoztatni,sőt még csak növelheted is az ellenszenvüket irántad,mert megérzik,hogy gyenge vagy,és vérszemet kapnak.És,hogy bűn-e? Hát...:) valamilyen értelemben igen,hiszen:"Szeresd felebarátodat,mint önmagad" és amikor az ember másnak nyalizik,mit csinál? kuncsorog a szeretetért(Tehát önző is)mert nem szereti saját magát eléggé.Persze a "bűn-t" itt ne vedd komolyan;egy bűntudattal teli ember képes a legkevésbé szeretni önmagát,tehát érted:)

A lényeg ebben van:

"Ha lehetséges, amennyire tőletek függ, minden emberrel békében legyetek."


Nem könnyű középen járni,ez tény.A bunkó embereket igyekezd letojni,ha ez nem megy őszintén,akkor sajnos muszáj felvállalni a konfliktust,mert különben abba a csapdába eshetsz,hogy elkezded nyelni a mérget,és csak magadnak ártasz.Ilyenkor mondd meg az illetőnek,hogy neked ez nem esik jól,legyen szíves hagyja abba,kérdezd meg,miért ilyen bunkó veled,mit ártottál neki.Ezzel nem ártasz sem neki,sem magadnak,és mégis kiadtad magadból a feszültséget.Ha esetleg valaki rád támad fizikailag,akkor meg mentsd a bőröd ha lehet,a cél az,hogy ne legyen erőszak egyik oldalról se.

2014. nov. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az ha kimondod a vélleményed azt nem kell feltétlenül durván tenni, kedvesen is lehet vélleményt nyílvánítani.

Némelyek könnyen arra a következtetésre juthatnak, hogy a kedvesség kinyilvánítása nem annyira fontos, sőt a gyengeség jele lehet. Úgy érezhetik, hogy kizsákmányolják őket, főleg amikor átgázolnak rajtuk (Zsoltárok 73:2–9). De a Biblia megmutatja nekünk a helyes irányt, amikor kijelenti: „A szelíd válasz elfordítja a dühöt, a fájdalmat okozó szó azonban haragra ingerel” (Példabeszédek 15:1). A szelídség és a kedvesség a szellem gyümölcsének a részei, amelyek szorosan összefüggnek egymással, és hatásosak, amikor nehéz helyzetekkel kell megbirkóznunk.

2014. nov. 26. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!