Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúi "hiteles"...

A Jehova tanúi "hiteles" "tanúskodása" nem úgy lenne hiteles, ha vállalnák az eredeti (vezeték/kereszt) nevüket?

Figyelt kérdés

Néha szokták mondani, hogy "jaj micsoda üldöztetések vannak itt! Milyen nehéz ám nekünk!"


Hát én kíváncsi lennék arra, hogy mégis milyen üldöztetés az olyan, ami addig tart csupán, amig az illetö el nem hagyja az oldalt az amúgy is álnevével... engem megdöbbentett sokszor, hogy vannak ilyen észjárású emberek.


Jézus azt mondta, hogy aki szégyelli Öt az emberek elött, azt Jézus is szégyellni fogja, amikor Ö visszajön. Amikor valaki úgy tesz tanúságot (és most felekezettöl függetlenül), hogy nem vállalja a nevét, akkor az lehet tulajdonképpen a háttérben, hogy fél (I János 4,18) és közben szégyelli az Urat?



2014. nov. 20. 13:02
1 2
 11/11 Molnár Sándorné ***** válasza:
55%

Kedves Torba Attila!

Nem szabad altalanositani. Lehet, hogy vannak koztunk olyan szemelyek, akik valoban nem a sajat nevukon regisztraltak itt. De ez az O egyeni dontesuk.

Viszont en a sajat nevemen szerepelek. Meg veletlenul sem rejtettem el a kiletemet.

Masreszt most Magyarorszagon valoban nincs uldozes.

Viszont elofordul, hogy a predikalas kozben szidalmaznak minket. De Magyarorszagon is volt uldoztetes az 50-es evekben. Testvereket vittek el, megvertek es bebortonoztek oket. Nem azert mert bunozok voltak, hanem kimondottan a hituk miatt. Es ma kulfoldon is sok orszagban a testverek ilyen fizikai uldoztetest szenvednek el.

Nalunk meg a 60-as evekben is a fiatalemberek akik megtagadtak a sorkatonai szolgalatot a hituk miatt, bortonbuntetesre lettek itelve, 2-3 evre.

Tehat ezek valoban megtortentek. Most jelen pillanatban nyugalom van. De nem tudhatjuk hogy meddig.

Udvozlettel: Judit!

2014. nov. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!