Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha van hitem, de ehhez a...

Ha van hitem, de ehhez a hithez nem tartozik vallás, akkor ateista vagyok?

Figyelt kérdés
2014. dec. 1. 09:34
1 2 3
 11/25 Mulder614 ***** válasza:
van vallás ahol többen is kapnak juttatást. van hogy egy tagnak 130órákat kel foglalkozni szellemi munkával, amellett nehezen lehetne munkát is vállalni.
2014. dec. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Ha hiszel valami természetfeletti baromságban, akkor már nem vagy ateista...
2014. dec. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

"Az ateisták abban hisznek, hogy nem hisznek semmiben. "


Ezt a marhaságot te találtad ki, vagy valakitől hallottad?

2014. dec. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

(a11-es másik kérdéshez akart ezt írni, eltévesztette)

" Örök törvény azonban, hogy vérontás nélkül nincs bűnbocsánat." #4 Asperrimus

Nagyon lényeges kérdés, ezt az "örök törvényt" a Golgota óta felül kell vizsgálni! Ugyanis azóta nem "örök törvény ez" - és hogy miért azt Girad nyomán át lehet gondolni

Most végre megjelent magyarul is a 'A bűnbak' és 'Látám a Sátánt' René Girard könyvei -

[link]

[link]

Ajánlom. Kérdező, ezek a válaszok ide tartoznak, sok mindent kell saját élményként átélni, hogy a hited irányítsa a cselekedeteid, és ne mimézis, divat vagy egyéb.

2014. dec. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Lényegégében tapasztalatok alapján állapodtam meg itt. Pl. biztos, hogy az univerzum teremtett, ilyesmi nem jön létre magától, viszont túl nagy és összetett ahhoz, hogy egyetlen bármekkora hatalom létrehozza, szerintem ehhez komoly csapatmunka kellett, így az egyistenhitek nálam egyből kiesnek. Aztán minek teremtetett egy ekkora szerkezet, ha egy porszemre került csak élet az egyik csücskében? Biztosan van élet szerte az univerzumban, sőt biztosan akadnak az életnél figyelemreméltóbb jelenségek is. Így jutottam ide.
2014. dec. 1. 11:53
 16/25 anonim ***** válasza:

- igen, erre írtam az 5-öt - gyönyörű kozmogónia a Parmenidészé. Csakhogy. Lásd #5.

Valamint az sem 'véletlen" hogy a kereszténységnek nincs kozmogóniája. Sokkal inkább arról szól, hogy melletted van egy szenvedő ember. ÉS mit kell tenned. És miért van az, hogy a te saját szenvedésed is ettől gyógyul. Krisztus: a Gyógyító.

És egyébként az 5 világvallás lényegében erről szól.

Mert az embereknek fontos, hogy egy tojásból vagy teknősbéka vagy elefánt hátán, vagy robbantgatva ős, vagy szóval "Legyen"

hogy is történt

-de összehasonlíthatatlanul fontosabb:


Itt és most mit kell tennem? és hogy KI VAGYOK ÉN????

A jó pap, mester, tanító mindig figyelmezteti a hívőt/ tanítványt: Te vagy a feladat !

2014. dec. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

ugyan mitől érdemes a mindenható cimre a Teremtő ha csapat kell hozzá?


Egy valaki hozta létre a igaz, hogy az első teremtményét be vonta ebbe, akit a fiaként ismerünk, de nem azért mert egyedül nem lett volna képes rá.

2014. dec. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

#6:

"

A Teremtő Isten iratott egy hosszú levlet mint egy könyv formájában magárol a szándékáról, arról, hogy mi volt a terve, és az első ember miatt hogyan hiusult meg és ezt a teremtő hogyan hozza helyre "


Isten tervez, ember végez? :D

Honnan tudod, hogy másodjára nem fogja elbaltázni? Egyszer már megtette. Sőt, többször is.

2014. dec. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Forditva kedves válszoló-


Mert mégegyszer nem lesz lehetőség ott azonnali halál fog véget vetni a lázdónak, erre irja a biblia, hogy nem lesz temetkezés.

Az illető hirtelen tünik el az élők sorából, hogy senkit se tudjon befolyásolni.

az elemeire bomlik az illető, vissza tér a porba ahonnan vétetett

2014. dec. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
#19: Ez is csak egy terv, mint az, hogy tökéletes világot alkosson az embernek. Meg az is terv volt, hogy eltörölje az özönvízzel a bűnt a Földről. Meg még volt pár terve, amik nem jöttek össze neki. Ezek után miért is vagy annyira biztos benne, hogy ez össze fog jönni? Elég sok mindent elbaltázott már, mi rá akkor a garancia, hogy ez sikerülni fog neki?
2014. dec. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!