Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik a rosszabb: nyíltan...

Melyik a rosszabb: nyíltan kimondani, hogy gyűlölöm az apámat, vagy álszenteskedni?

Figyelt kérdés
Alkoholista. Szó szerint undorodom tőle, ahogyan viselkedik, az nem családapához méltó, és nincs mit tisztelni egy olyan emberen, aki olyan gyenge, hogy hagyja, hogy egy kotyvasztott folyadék uralkodjon rajta.
2014. dec. 6. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Szokott bántani?
2014. dec. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Ungváry ***** válasza:
91%

2Móz 20:12 "Tiszteld atyádat és anyádat, hogy hosszú ideig élj azon a földön, amelyet az Úr a te Istened ad te neked."


Én azt mondom,hogy a gyűlölet helyett inkább próbálj meg segíteni neki.

Ne gyűlőld....

2014. dec. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mintha nem ismerném ezt a parancsolatot... Épp azért írtam, képtelenség tisztelni.

Ahhoz, hogy valakin segíthessünk, az illetőnek is akarnia kell a változást, de itt nincs mit tenni, mert neki teljesen megfelel az alábbi helyzet már két évtizede.

2014. dec. 6. 21:05
 4/10 A harmadik szem ***** válasza:
Álszenteskedni rosszabb. Cselekedj úgy, ahogy természetes neked. Menj oda hozzá, és közöld vele, hogy "Ha az apám vagy, ha nem, első sorban ember vagy, és mint ember, nem kedvellek." Senkit se gyűlölj. Akit kedvelsz, azzal szemben legyenek pozitív előítéleteid, akit nem kedvelsz, azokra pedig ne pazarold az idődet és ne foglalkozz velük.
2014. dec. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 szp72 ***** válasza:
47%

Ha kimondod, ha nem, ha gyűlölöd, gyűlölöd.

Én megértem, hogy nem tudod tisztelni, mégis ez a parancs. A parancs teljesítését is csak Isten erejével tudod teljesíteni, ha engeded, hogy átalakítson. Csak annyit tehetsz, hogy eldöntöd, gyűlölni akarod, vagy szeretni. Az érzelmeidről nem tehetsz, de az akaratod szabad. Nem tudod az érzelmeidet megváltoztatni, de azt eldöntheted, hogy egyet értesz-e velük, vagy sem.

2014. dec. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%

Mindkettő rossz. Meg kell bocsátani. A te gyűlöleted, amivel apádat gyűlölöd, legelőször is téged tesz tönkre, a családodat, ha van, végül pedig az apádat. Isten ennél többet szeretne adni neked és az apádnak is.


Ajánlom figyelmedbe:

[link]

2014. dec. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
25%
Szeresd őt Isten segítségével.
2014. dec. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ahelyett, hogy ezen filózol és várod a könyvmániások idézeteit és félremagyarázásait, inkább ülj le vele, és beszéld meg.
2014. dec. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%
az nem ÁLSZENTESKEDÉS, ha törekszel arra, hogy tiszteld. ne ítélj, hogy ne ítéltes, írja a biblia. elsősorban az alkoholizmusa OKÁRA kellene rájönnöd. VALAMIÉRT alkoholista. miért? neked, aki megítéled őt, legalább tudnod kéne, hogy miért iszik. sokat dolgozik? rossz a házassága? rosszak a gyermekei? stb? én azt tanácsolom neked, hogy ne az apádat gyűlőld, hanem azt, amit csinál. erre buzdít a biblia is.
2014. dec. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az őszinte gyűlölet, mégig szebb, mint a hazug szeretet, mert az legalább valódi.

azért mert hamis mosolyt kényszerítesz a saját arcodra, még nem fogod őt szeretni.

2014. dec. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!