Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Választás: kereszténység?!

Egylany222 kérdése:

Választás: kereszténység?!

Figyelt kérdés
Sziasztok 22 éves vagyok, és nem gondoltam, volna hogy velemi s megfog történni, összeismerkedtem egy remek fiúval, aki legnormálisabb, legudvariasabb, és még sorolhatnám... de van egy "bökkenő" keresztény neveltetésbe született, én meg nem. Nem azt mondom, hogy nem hiszek Istenbe, mert hiszek, de a kereszténység nem áll közel hozzám. ezzel nincs is gond elfogadta ezt a nézetemet és ahogy én is. lényeg , hogy a családja nem bír, levegőnek néz kb. az én családom meg befogadta és szeretik. szerintetek érdemes együtt lennem vele vagy sem? mert ha belegondolunk, későbbiekbe, én nem akarok a saját gyerekeimre ha lesznek, ilyen neveltetést, és tudom hogy lehet ebbe veszekedés lenne. az ö családja meg ennek örülne. és csak akkor fognak engem elfogadni. és ez szerintem undorító. meg hogy ha házasság lenne, úr színe előtt kellene megházasodni?! MI VAN? akkor még se ért meg engem a barátom. és ez a 2 ok miatt nagyon kétségbe vagyok esve. kérlek írjatok de csak normális válaszokat kérnék. előre is köszönöm!

2014. dec. 8. 11:37
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
0%

Látszik egyébként, hogy ki a szerető és a türelmes... a keresztény?

Hát nem! Nagyon nem... hanem az ateista.

Kíváncsi vagyok, mi lesz ebből, de ahova a bigott vallás beteszi a lábát, ott nagyon ritkán sül ki jó dolog.

2014. dec. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
összegezve a párommal, sokszor megvitattuk ezeket, mikor megakartam volna a családjával beszélni ezek után, hogy kb. minden olcso nőnek elmondtak, nekik nyújtottam a kezüket a megbocsátásra , de ők annyit mondtak, ezt természetesen nem nekem hanem a páromnak, hogy nem akarnak erről beszélni, de az újra kezdésről se szó se beszéd nem merült fel. én kezdettöl fogva úgy jöttem be hozzájuk, hogy megakartam ismerni, de egyszerűen, ezzel azt értem értük el, hogy megutáltak, és szinlelelnek mindent. barátom elakar onnan költözni, de én meg nem akarom, mivel meg kell oldani a problémát és nem elfutni, szeretettbe békességbe kellene lennünk, és örülniük kellene hogy velem van nem az ellenkezőjét. hónapok óta csak beszéljük de semmi változás nincsen. és nem is hiszem hogy lesz..ők utálják, hogy ki mondom a véleményemet, hamarabb megszeretik az olyan embereket akik sunyik,szelídek,és csöndesek, azaz képmutatóknak. nem értem miért van ez
2014. dec. 8. 14:12
 13/42 anonim ***** válasza:
Nézd, vannak nyomoronc gusztustalan emberek, akik miatt nem érdemes tönkretenni az életed. Őket csak a tűz tisztíthatja meg...:P Legyél csak őszinte, adj ki magadból mindent.
2014. dec. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:

Milyen vallású a fiú? Mert ez sem mindegy.

A Jehovák és a Hitgyülisek nem tűrnek meg senkit, aki nem lép be hozzájuk.

2014. dec. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
50%
Isten előtt szerintem a te családod viselkedése keresztényibb mint a párod családjáé.A kereszténység lényege pont a tolerancia és befogadó, elfogadó attitűd.Szánalmasak a párod szülei és botrányosnak tartom, hogy ilyen férgek istenfélő embereknek hiszik magukat.
2014. dec. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:
Igen,sajnos jól látod a dolgokat! Nagyon rossz, hogy.ilyen a helyzetünk de családját örökre elfelejtem.
2014. dec. 8. 17:05
 17/42 anonim ***** válasza:
Ha asrác nem teszi, akkor neked sem fog menni.
2014. dec. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:
Vége lett. Isten elsö helyen szerepel
2014. dec. 9. 08:10
 19/42 anonim ***** válasza:
Sajnálom. Többségük agymosott, nem tudsz velük mit kezdeni. Ilyenek miatt tartom mentális zavarnak a vallásosságot.
2014. dec. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy így történt! Tudom, most nagyon fáj neked, és ez nem vígasztal, de 22 évesen még nem vagy elkésve semmivel. Meg fogsz ismerni egy olyan fiút, aki helyén tudja kezelni a dolgokat. A vallásos emberekből azért ne ábrándulj ki! Tudod, az a baj, hogy a melldöngető, mások felett ítélkező keresztéynek a feltűnőbbek, de azért vannak sokan, akik valóban a lényegre figyelnek Jézus tanításaiból: azaz a szeretetre, mások elfogadására, a nem ítélkezésre, jótettekre, stb. Mert persze, fontos a vallás gyakorlása, a templombajárásnak is megvan a maga szerepe, de sokkal könnyebb beülni a misére ájtatos arccal, mint leküzdeni az emberi gyengeségeinket. Ezt egy olyan ember írja neked, aki maga is vallásos nevelést kapott, de nagyon kiábrándult a nagybetűs hívőkből. Ugyanakkor a családomban sokan gyakorolják a vallásukat, komolyan hisznek, mégsem az a legfőbb szórakozásuk, hogy mások felett ítélkezzenek.
2014. dec. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!