Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Választás: kereszténység?!

Egylany222 kérdése:

Választás: kereszténység?!

Figyelt kérdés
Sziasztok 22 éves vagyok, és nem gondoltam, volna hogy velemi s megfog történni, összeismerkedtem egy remek fiúval, aki legnormálisabb, legudvariasabb, és még sorolhatnám... de van egy "bökkenő" keresztény neveltetésbe született, én meg nem. Nem azt mondom, hogy nem hiszek Istenbe, mert hiszek, de a kereszténység nem áll közel hozzám. ezzel nincs is gond elfogadta ezt a nézetemet és ahogy én is. lényeg , hogy a családja nem bír, levegőnek néz kb. az én családom meg befogadta és szeretik. szerintetek érdemes együtt lennem vele vagy sem? mert ha belegondolunk, későbbiekbe, én nem akarok a saját gyerekeimre ha lesznek, ilyen neveltetést, és tudom hogy lehet ebbe veszekedés lenne. az ö családja meg ennek örülne. és csak akkor fognak engem elfogadni. és ez szerintem undorító. meg hogy ha házasság lenne, úr színe előtt kellene megházasodni?! MI VAN? akkor még se ért meg engem a barátom. és ez a 2 ok miatt nagyon kétségbe vagyok esve. kérlek írjatok de csak normális válaszokat kérnék. előre is köszönöm!

2014. dec. 8. 11:37
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz bajt magadnak, vess véget ennek a kapcsolatnak. Ez felemás iga lesz, akkor is ha azt írod: "hiszek Istenbe". Aki pedig azt írja neked, hogy a templomi esküvő szép, az megérdemli, hogy le akarják beszélni róla. Akinek az egész csak egy szép, romantikus szertartás, annak mennyire lehet komolyan venni az esküjét?
2014. dec. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
komolyabban mint egy képzelt barátot ;))))
2014. dec. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:
agyammal gondolkodom, tudom hogy jol döntöttünk, de a szívemmel minden kétség gyötrelem nélkül belevágtam volna. és még én reménykedem hogy felfog hívni, vagy csak rossz álom.. igéretek,emlékek, ablakba!
2014. dec. 9. 13:07
 34/42 A kérdező kommentje:
Felhívott és bocsánatot kért és kezdjük ujbol:( szerintetek?
2014. dec. 11. 07:33
 35/42 anonim ***** válasza:
Ha hosszútávú kapcsolatot szeretnél, légy következetes! Ha elég hogy pár évig együtt lesztek, akkor hallgass az érzelmeidre.
2014. dec. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

Beszéljétek meg, hogy mi fog változni!

Ha semmi (vagy csak általánosságok: jobban figyelek, stb.) - akkor ugyanaz fog történni most is.

2014. dec. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:
Ugy gondoljátok Hogy semmi ertelme nincsen kibekulni?
2014. dec. 11. 10:23
 38/42 anonim ***** válasza:

Kibékülni lehet, de az nem azonos azzal, hogy újból jártok egymással.

Ha első bocsánatkérésre beadod a derekad, akkor ő azt fogja látni az esetből, hogy bármit megpróbálhat rád kényszeríteni, rád tukmálni, legfeljebb bevágod a durcit, ő bocsánatot kér és minden megy a régiben. Szerinted ez egy jó kapcsolat lenne?


Beszéljétek meg a dolgot, mondd meg neki hogy mit vársz és mit nem szeretnél a kapcsolattól. Ha elfogadja, akkor tehettek egy próbát, ha nem, akkor fel is út, le is út. Ha elfogadja de nem tartja be, akkor meg főleg.

2014. dec. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Kereszténységet többször kérdezte mondta h mikor szeretnék elmenni mert neki nagyon sokat jelent de nem eroltett rám semmit.meg h én vagsok az igazi sőt a családja is jobban kijonne velem.
2014. dec. 11. 10:53
 40/42 anonim ***** válasza:
Ha azt gondolja,hogy nem lesz felemás iga a kapcsolatotok, akkor ő lehet nem is veszi annyira komolyan a vallást, és nem is fogja túlzottan ráderőltetni.
2014. dec. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!