Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet erőszakosan betörni...

Hogy lehet erőszakosan betörni az Isten országába?

Figyelt kérdés

A Lukács írása szerint való Szent Evangéliom » 16. fejezet

16

A törvény és a próféták Keresztelő Jánosig valának: az időtől fogva az Istennek országa hirdettetik, és mindenki erőszakkal tör abba.



2015. jan. 2. 15:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Mi van Lucifer, toborzunk, toborzunk...? ;)
2015. jan. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Meghalsz, leütöd Szent Pétert, elveszed a Mennyország kapujának a belépőkártyáját (Isten is halad a korral, már lecserélte a kulcsos zárat és digitálisat használ), lehúzod a belépőterminálon, fogod Szent Péter kezét, rányomod a kezét az ujjlenyomat leolvasóra és bent is vagy.
2015. jan. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

Sehogy, leginkább. Erő, metafizikai éberség, akarat viszont kell hozzá, magától nem megy.

βιάζεται =

1.erővel tör előre, 2.erőt alkalmaz, 3.erőszakot használ

Rejtély, miért azt használja a te fordításod.

Egy 1885-ös Károliban így áll:

A Törvény és a Próféták Keresztelő Jánosig vagynak: az időtől fogva az Istennek országa hirdettetik, és minden ember erővel ostromolja azt.

Ez jobb - mert akarati impulzus, magától nem lesz.

aa

2015. jan. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
1,2 jó :D "szeresd felebarátod, máskor meg paskold a kisdedeket a sziklához" -vedd észre, hogy 1 részből áll a Szentírás. A 2. az 1.-t felülírja. Nem is kell elmenteni a régi fájlt :D Egész más színben láthatod így.
2015. jan. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
*javítás: hogy NEM 1 részből - két részből áll :D
2015. jan. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Aki nem tud a kérdésre válaszolni, az vonuljon már vissza!


(Lukács 16:16) "A Törvény és a Próféták Jánosig voltak. Attól kezdve az Isten királysága hirdettetik mint jó hír, és mindenfajta ember előretör feléje." Új világ fordítás.


A Máté 11:12 hasonlóan fogalmaz:


"Keresztelő János napjaitól pedig mindmostanáig az egek királysága a cél, amelynek elérésére törekednek az emberek, és akik erre törekednek, megragadják azt."


Az írástudók és a farizeusok büszkék arra, hogy — amint állítják — ők pontosan betartják a mózesi törvényt. Emlékezzünk csak, hogy amikor Jézus csodálatos módon visszaadta egy bizonyos jeruzsálemi férfi látását, ők így kérkedtek: „Mi Mózes tanítványai vagyunk. Mi tudjuk, hogy Isten beszélt Mózesnek.” De most a Mózes törvénye beteljesülésének éppen annál a szakaszánál tart, hogy az alázatos embereket elvezeti Isten kinevezett Királyához, Jézus Krisztushoz. Így János szolgálatának kezdetével mindenfajta ember, különösen alázatosak és szegények, nagy erőfeszítést tesz azért, hogy Isten Királyságának alattvalója lehessen.


Mivel a mózesi törvény most teljesedik be, annak kötelező megtartása elveszíti hatályát. A Törvény például megengedi a válást többféle okból is, Jézus azonban ezt mondja: „Bárki, aki elválik feleségétől és mást vesz el, házasságtörést követ el, és aki férjétől elvált asszonyt vesz feleségül, házasságtörtést követ el.” Mennyire felingerelhették a farizeusokat ezek a szavak, különösen azért, mivel ők többféle okból is megengedik a válást!

2015. jan. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat:)


Közben megtaláltam a Mátéban is:


A Máté írása szerint való Szent Evangéliom » 11. fejezet

12

A Keresztelő János idejétől fogva pedig mind mostanig erőszakoskodnak a mennyek országáért, és az erőszakoskodók ragadják el azt.

13

Mert a próféták mindnyájan és a törvény Jánosig prófétáltak vala.

14

És, ha be akarjátok venni, Illés ő, aki eljövendő vala.

15

Akinek van füle a hallásra, hallja.

16

De kihez hasonlítsam ezt a nemzetséget? Hasonlatos a gyermekekhez, akik a piacon ülnek, és kiáltoznak az ő társaiknak,

17

És ezt mondják: Sípoltunk néktek, és nem táncoltatok; siralmas énekeket énekeltünk néktek, és nem sírtatok.

18

Mert eljött János, aki sem eszik, sem iszik, és azt mondják: Ördög van benne.

19

Eljött az embernek Fia, aki eszik és iszik, és ezt mondják: Ímé a nagy étü és részeges ember, a vámszedők és bűnösök barátja! És igazoltaték a bölcseség az ő fiaitól.

20

Ekkor elkezdé szemökre hányni ama városoknak, amelyekben legtöbb csodái lőnek, hogy nem tértek vala meg:

21

Jaj néked Korazin! Jaj néked Bethsaida! Mert ha Tirusban és Sidonban történnek vala azok a csodák, amelyek bennetek lőnek, rég megtértek volna gyászruhában és hamuban.

22

De mondom néktek: Tirusnak és Sidonnak könnyebb dolga lesz az ítélet napján, hogynem néktek.

23

Te is Kapernaum, aki az égig felmagasztaltattál, a pokolig fogsz megaláztatni; mert ha Sodomában történnek vala azok a csodák, amelyek te benned lőnek, mind e mai napig megmaradt volna.

24

De mondom néktek, hogy Sodoma földének könnyebb dolga lesz az ítélet napján, hogynem néked.

25

Abban az időben szólván Jézus, monda: Hálákat adok néked, Atyám, mennynek és földnek Ura, hogy elrejtetted ezeket a bölcsek és az értelmesek elől, és a kisdedeknek megjelentetted.

26

Igen, Atyám, mert így volt kedves te előtted.

27

Mindent nékem adott át az én Atyám, és senki sem ismeri a Fiút, csak az Atya; az Atyát sem ismeri senki, csak a Fiú, és akinek a Fiú akarja megjelenteni.

28

Jőjjetek én hozzám mindnyájan, akik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.

29

Vegyétek föl magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelid és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat találtok a ti lelkeiteknek.

30

Mert az én igám gyönyörűséges, és az én terhem könnyű.

2015. jan. 2. 16:21
 8/14 anonim ***** válasza:

Luci, ezt a verset a Katólikus Biblia így adja vissza:


Lk 16.16

A törvény és próféták Jánosig tartottak. Azóta az Isten országának örömhíre terjed, és senki se juthat el oda erőfeszítés nélkül.

--------


Azt hiszem ez jobban érthetö változat a magyar nyelven.


Ez azt jelenti, hogy Isten országába bejutni nem könnyü.


Jézus Krisztus beszélt a széles és a keskeny útról, a széles a pusztulásba vezet.

Az élethez a nehéz, göröngyös út.


Azt is megmondta Jézus, hogy egy gazdagnak nehezebb bejutni az Isten országába, az ismert teve és a tü foka.


Pál apostol említi, hogy Isten elveti a világ bölcseit. Való igaz, hogy a farizeusok nagyon is ismerték az Irásokat, de a gögös beképzelt szívük megakadályozta öket abban, hogy felismerjék Jézust.


Ma szintén így van. Sokan akik büszkék a világi müveltségükre, nem látják a Biblia egyszerü, tiszta igazságát.


Tehát nagy eröt, igen nagy eröt kell kifejteni mindenkinek, aki be akar jutni /törni/ az Isten országába. Felismerni az igazságot, kutatni, mint a Béreaiak tették.

2015. jan. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

'Mert az én igám gyönyörűséges, és az én terhem könnyű.'


Ez csak úgy lehet, ha szeretet hatja át egész lényét. Ezért van az áldott állapotban például, nehéz, de ha szeretettel várja az anya - akkor elmondhatja: 'Mert az én igám gyönyörűséges, és az én terhem könnyű.'

2015. jan. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Én is több dologra gondoltam a jelentés szempontjából.


Bár az is megfordult a fejemben, hogy nem arról van szó, hogy mindenki ki akarja sajátítani magának a mennyek országát és ahhoz vezető utat?

És nem érdeklik őket a próféták, sem a krisztus, csak szajkózák a kitalált marhaságaikat, ami nekik jól esik?


Természetesen kell erőfeszítés az Úr országához, evvel is egyet tudok érteni. És azzal is, hogy ez nem teher.

2015. jan. 2. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!