Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kinek az imája tetszik Istennek?

Kinek az imája tetszik Istennek?

Figyelt kérdés

Nem provokatív a kérdés, de őszintén érdekelne, hogy milyen imákat hallgat meg Isten?

Mindenkiét, mindenfélét, bármit kérhetünk töle?

Nekünk kell valamit tenni érte, hogy meghallgasson?


2008. aug. 19. 17:33
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
27%

én ugyan hívő vagyok, de az imában nem hiszek.


viszont úgy gondolom, hogy azok az imák, amelyek mások jobb sorsát kívánják valószínűleg kedvezőbb fogadtatásra találhatnának, mint az öncélúak.

2008. aug. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
94%
Azok az imák, melyek őszinték, szívből jönnek és nem öncélúak és valami jó érdekében fohászkodsz. A vallás, hit mindegy, Isten mindet megérti.
2008. aug. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim válasza:
100%

Jujujujj én nagyonnemértek egyet. Evangélikus vagyok, ilyen suliba is jártam.

(Mt 7,7)" Kérjetek és adatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek"

Ezt az igét szokták ilyenkor idézni. Emellet a Miatyánkban azt mondjuk "legyen meg a te akaratod amint a mennyben, úgy a földön is"

Ez számomra azt jelenti, hogy Istenhez bátran, bármilyen kéréssel lehet fordulni ő pedig, amennyiben ez az ő akarata szerint való, teljesíti a kérésemet, de "segíts magadon, az Isten is megsegít" vagyis, ha én azt kérem, hogy fogyjak 5 kilót, de táblaszám eszem a csokit, akkor hiába imátkozom. Én nem szoktam másnak rosszat kívánni, ("ne ítélj hogy ne ítéltess") mert szerintem Isten dolga kimérni a bűntetést. Jézus azt mondta amikor megfeszítették: "bocsáss meg nekik, nem tudják mit cselekszenek" Ő nemcsak nem rosszat kívánt nekik, de megbocsájtást kért.

Alapvetően tehát olyat kérek a magam és mások számára Istentől, amitől szerintem jobb lesz az életem és/vagy jobb lesz a világ és amit én egyedül nem tudok megoldani. Ha fogyni szeretnék,(maradva az előző példánál) Istentől áldfást, akaraterőt kérek. Ilyesmi:)

2008. aug. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
92%

"Azok az imák, melyek őszinték, szívből jönnek és nem öncélúak és valami jó érdekében fohászkodsz. A vallás, hit mindegy, Isten mindet megérti."


Igen, az előttem szólóval egyetértek, de kiegészíteném egy kicsit.

Zsolt 65:2; Csel 10:34, 35: „Ó, Ima Meghallgatója, teeléd járul minden test.” „Nem részrehajló az Isten, hanem minden nemzetben elfogadható előtte, aki féli őt, és igazságosságot cselekszik.”

(Nem számít a nemzetiség, a bőrszín vagy az anyagi helyzet. A szív indítékai és az illető életmódja a döntő. De azt azért sehol nem mondja a Biblia, hogy "minden vallásban elfogadható előtte...")


Luk 11:2: „ Amikor imádkoztok, ezt mondjátok: »Atyánk, szenteltessék meg a neved.«”

(Az Atyához intézed imáidat, akinek a Biblia szerint van személyneve, vagy „szentekhez” folyamodsz? Hogyan "szentelhetjük meg" Isten nevét, ha nem használjuk a Jahve, vagy Jehova nevét?)


Ján 14:6, 14: „Jézus ezt mondta neki: »Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem jut az Atyához, csakis énáltalam. Ha valamit kértek az én nevemben, meg fogom tenni.«”

(Jézus Krisztus nevében imádkozol-e, elismerve, hogy mint bűnös embernek, szükséged van a közbenjárására?)


1Ján 5:14: „azzal a bizalommal vagyunk iránta, hogy bármit kérünk is az akarata szerint, ő meghallgat minket.”

(Ám ahhoz, hogy ilyen bizalmad lehessen, először meg kell ismerned Isten akaratát, aztán ügyelned kell arra, hogy kéréseid összhangban legyenek azzal. Figyeld meg: "...az akarata szerint...")


1Pét 3:12: „A Teremtő szeme az igazságosakon van, és füle a könyörgésük felé fordul; de Isten arca a rossz dolgokat cselekvők ellen van.”

(Szakítasz-e időt arra, hogy megtudd, mit mond Isten a Szavában arról, hogy mi igazságos, és mi rossz?)


1Ján 3:22: „amit csak kérünk, megkapjuk tőle, mert megtartjuk a parancsolatait, és azokat tesszük, amik kedvesek a szemében.”

(Valóban szeretnéd elnyerni Isten tetszését, s őszintén törekszel-e engedelmeskedni a már megismert parancsainak? Vajon minden vallás, minden tanítása egyformán kedves Istennek, vagy számít neki az igazság?)


Ézs 55:6, 7: „Keressétek Istent, amíg megtalálható! Kiáltsatok hozzá, amíg közel van! Hagyja el a gonosz az útját, és az álnok ember az ő gondolatait; térjen vissza Jehovához, aki irgalmas lesz hozzá, és Istenünkhöz, mert ő bővelkedik a megbocsátásban.”

(Irgalmában Jehova még azokat is hívja, hogy imában közeledjenek hozzá, akik gonoszak voltak. Ahhoz azonban, hogy elnyerjék a tetszését, őszintén meg kell bánniuk helytelen viselkedésüket és gondolataikat, s változtatniuk kell a magatartásukon.)

2008. aug. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:

János evangélum 4.fejezet 24.: "Az isten szellem, ezért szükséges, hogy szellemben és igazságban imádjuk."


Szellemben imádni azt jelenti: - nem lehet róla képmást, szobrot készíteni - (mármint Istenről nem Jézusról van szó), mivel ő láthatatlan és a szobrokon keresztül imádni.


Igazságban: (JÁnos evangélium 17. fejezet 3 vers). Pontos ismeret, megismerés által. Ez azt jelenti, hogy alaposan utána kell nézni hogyan gondolkodtak Jézus és az apostolai. Nem csak a Bibliában, hanem más, történelmi forrásokból.


Ami nagyon fontos: amíg nincs pontos ismeretünk Jézusról és Istenről, addig minden olyan őszinte imát meghallgat Isten, amely egyezik az ő akaratával.

Hogy mi egyezik Isten akaratával azt hűen visszaadja a mintaima, vagyis a "Miatyánk", amit a Máté 6 fejezet 9-13 versek tartalmaznak.

2008. aug. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:

Azokat az imákat hallgatja CSAK meg, amelyeket amúgy is, minden ima nélkül is teljesítene.

Nézd meg a statisztikákat: mennyivel jobban élnek a hívők? SEMENNYIVEL. Egyik vallás hívei sem.


Volt nemrég egy kísérlet: 'Nagy Közös Ima' néven. Szívbetegekért imádkoztak 4 nagy világvallás elismert papjai.

EGYETLEN eredményt sikerült kimutatni: aki tudta, hogy imádkoznak érte, abból volt, aki ROSSZABBUL lett.


Természetesen előfordulhat, hogy valaki elhiszi, hogy az imája hatékony - ezáltal jobban érzi magát. De ez az ember az istene nélkül is kitalálna valami hasonlót (tenyérjóslás, ezoterika, stb).


Ennyit az ima hatékonyságáról.

2008. aug. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:

Valóban nem élnek fizikailag a hívő emberek, viszont sokkal békésebbek önmagukkal és embertársaikkal szemben (ez nem balgaság, hanem szelídség). A hívó ember "bárány, de nem birka.

Istent nem azért kell szeretni, mert ad valami jót, hanem Önmagáért. Ha azért szeretnénk Istent, mert ad valamit, akkor azt érdeknek és nem szeretetnek hívnák.


A hit pedig nem kitaláció, hanem bizonyítékokon alapuló szilárd meggyőződés. Ezért megkülönböztetjük a hiszékenységtől. (Pál Zsidókhoz írt levele 11. fejezet 1 vers).

Az, amiről az előttem szóló írt inkább hiszékenység, mint hit.

2008. aug. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:

Tehát valóban nem élnek jobban fizikailag a hívő emberek. Bocs, ezt az előbbi miatt írtam, mert kihagytam az előbbi hozzászólásomból a fizikai szót.

Elnézést.

2008. aug. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
Szóval. Fizikailag jól vagy jobban. :) :) :) !!!!!!!
2008. aug. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

"Volt nemrég egy kísérlet: 'Nagy Közös Ima' néven. Szívbetegekért imádkoztak 4 nagy világvallás elismert papjai."


De ki által "elismert" papok ők?

Ha a Bibliát átbogarászod, abból nem az jön le, hogy Isten az emberek által "bevett", nagy egyházak mögött állna.

Meg egyáltalán, minden egyházat elfogad?

2008. aug. 22. 21:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!