Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kinek az imája tetszik Istennek?

Kinek az imája tetszik Istennek?

Figyelt kérdés

Nem provokatív a kérdés, de őszintén érdekelne, hogy milyen imákat hallgat meg Isten?

Mindenkiét, mindenfélét, bármit kérhetünk töle?

Nekünk kell valamit tenni érte, hogy meghallgasson?


2008. aug. 19. 17:33
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:

A kísérletből az derült ki, hogy legalábbis a 4 nagy világvallás hívei HIÁBA imádkoznak (mármint nem teljesül több kívánságuk tőle).

De a többi is - ha nem így lenne, arról tudnánk.

Továbbra is azt mondom, hogy annak hoz könnyebbséget az ima, akinek szüksége van ilyen kapaszkodóra. De ő - ha az ima nem lenne - találna mást.

2008. aug. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
A fentiekben van egy részletes leírás az Istennek tetsző ima tulajdonságairól, azokkal is összhangban van ez a kísérlet? kétlem.
2008. aug. 23. 20:28
 13/37 anonim ***** válasza:

Nem tudom melyik részletes leírásra gondolsz, de ha arra, amiben azt ecsetelem, hogy mit jelent szellemben és igazságban imádni Istent, akkor a következő kérdésedre a válaszom NEM.

Mégpedig azért nincs összhangban ez az ima Isten gondolkodásával, mert a mai világban a gyermekszületésen kívül nincsenek csodák. Ha valaki azt állítja, hogy van, az nem igaz, mert a Biblia egyértelműen leírja Pál Korinthusiakhoz írt első levele 13. fejezet 8-as versében,hogy a csodák meg fognak szűnni. Az ókorban és az első században ezekre a csodákra azért volt szükség, mert a hitetlen nemzetnek Isten, a próféták és Jézus által megmutatta, hogy Ő képes helyreállítani azokat az állapotokat, amelyek az Éden-kertben voltak a bűnbe esés előtt. Isten a Jelenések könyve 21. fejezet 3-as, 4-es versében egy jövőbeni teljes gyógyulásról beszél, nem, pedig a jelenlegi betegségek ima általi gyógyításáról.


Mivel a betegséget és a halált Ádám és Éva átörökítették a leszármazottaikra, ezért mi is megbetegszünk és meghalunk. Az ima nagyon jó, mert megnyugtatja a beteget, megnyugtatja a hozzátartozókat, könnyebb elviselni a betegséget,de fizikailag nem gyógyító erejű.


Mielőtt Jézus meghalt, a vele megfeszített egyik latornak azt mondta: Bizony mondom néked ma, velem leszel a paradicsomban. Ez egy jövőbeni beteljesedésre mutat előre.


Tehát egy nemes cél érdekében szép és jó imádkozni, de ez nem oldja meg az emberiség egyetemes problémáját. Erre más a megoldás, és ezt is a Biblia tartalmazza.

2008. aug. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
Még valami: Ha megfigyeljük a Bibliai történelmet, nem minden vallást fogadott el isten. Az ókorban a zsidókat, az első században a keresztényeket, jelenleg pedig azokat, akik Isten akaratával összhangban cselekednek. Ezt pedig már leírtam egy korábbi hozzászólásomban. (Szellemben és Igazságban imádni Istent a János 4:24 fényében).
2008. aug. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

Nagyon okosakat írtál, egyet is értek (bizonyos okoknál fogva), de a hit gyógyító erejéről, egy pici kiegészítés.

Annyiban fizikailag is gyógyít a rendszeres ima, amennyire a "lelki" életünk kihat a testi egészségünkre, ez viszont egyáltalán nem elhanyagolható hatás.


Mert azt tudjuk, hogy nagyon sok betegség mögött pszichikai okok vannak. (Pszichosomatikus hatás)

2008. aug. 24. 20:05
 16/37 anonim ***** válasza:

Persze, ez így is van, és ez nem elhanyagolható tény.

Korábban én középsúlyos depresszióban szenvedtem (munkahelyi zaklatás miatt), és egy évig gyógyszert kellett szednem (nyugtató + antidepresszáns) de elhatároztam, miután egy kicsit jobban lettem, hogy meg akarok gyógyulni. Mivel én ezt teljesen komolyan gondoltam, sikerült is elhagynom a gyógyszereimet, táplálékkiegészítővel váltottam fel a nyugtatót, és elmondhatom, teljesen jól vagyok. Tudom, nem rám vagy kíváncsi, de ezt azért írtam le, hogy alátámasszam a pszichoszomatikus elméletet.

Ez valóban működik, de nem minden esetben. Vannak olyan betegségek, mint pl. a rák, amit nem lehet pszichoszomatikussággal leküzdeni. A tapasztalat az, hogy ez egy gyógyíthatatlan betegség, amelyet "ideig-óráig" lehet tünetmentessé tenni (hiszen több ember elmondhatja magáról, hogy ha időben diagnosztizálták nála ezt a betegséget, akár meg is gyógyult, és ezek az emberek igazat mondtak), hiszen sajnos a statisztika azt mutatja, hogy a legtöbb százalékban ez a betegség kiújul és áttétet ad. Ilyenkor az ima sem segít. Mégpedig nem azért nem segít az ima, mert Isten kegyetlen, és nem akar segíteni, hanem azért, mert Istennek a jelenlegi szándéka most nem az, hogy mindenki meggyógyuljon (ez a hosszú távú tervébe belefér), hanem az, hogy helyrehozza azokat az állapotokat, amelyeket Ősszüleink elveszítettek.

Kedves Kérdező!

Ez a világ most nem a csodák ideje, hanem sajnos a káoszé, amelyet Istennek szándékában áll rendbe hozni. :)


A lényeg,hogy az ima pszichikailag gyógyít, de fizikailag nem. Tudom, ezt bizonyos vallások tagadják, de ennek is meg van az oka.

2008. aug. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

De még mindig azt érzem az írásodból, hogy hermetikusan különválasztod a hitet az egészségtől.

Sejtem, hogy miért, mely vallásos tanítás hatására (Biblia), viszont én arról írtam, hogy van kimutatható összefüggés a fizikai egészség, és a hit gyakorlása között.


Vagyis akik rendszeresen kapcsolatot tartanak Istennel, az életük nagy részében kiegyensúlyozott szellemi életet élnek, szembetűnően tovább tudnak talpon maradni általában.


Nem a hitgyógyászokról beszélek, akiknek manapság közük nincs a Jézusi mintához.

2008. aug. 25. 11:37
 18/37 anonim ***** válasza:

Valószínűleg tényleg tovább tud talpon maradni az, aki aktív hitéletet él, mert ha kifejleszti magában a szeretetet, az örömöt, a békét, a hosszútűrést, a kedvességet, a jóságot, a hitet, a szelídséget és az önuralmat - Pál Galáciabeliekhez írt levele 5. fejezet 22, 23 -), például a békét, a szelídséget, az önuralmat /mindegy egyébként, hogy melyiket, az a legjobb, ha mind a 9 tulajdonságot/, akkor valamilyen szinten hosszabb életet "kölcsönöz" magának, mivel nem fog valószínűleg stresszes életet élni. A stressz pl. romboló hatású, és a stresszes ember legalább 5 évvel megrövidíti az életét /sajnos azonban ezt nem nagyon lehet a mai magyar társadalomban kivédeni, mármint a stressz hatásait, ehhez el kellene vonulni egy kolostorba, mint ahogy a buddhisták teszik/. Aki viszont nyugodtabb (pl. buddhisták, stb.) valahogy tovább élnek. De én még mindig azt mondom, hogy ez nem függ össze az aktív hitélettel, inkább a tudatos nyugalommal.


Ha az imával összefüggő lenne a hosszú élet, akkor Isten személyválogató lenne. Neki minden ember egyforma, hiszen mindenit Ő alkotott (a Biblia szerint) - szerintem is -, és, ha egyik ember életét meghosszabbítaná, csupán, mert hisz, a másik emberét pedig megrövidítené, vagy hagyná, hogy éljen X évig, mert éppen nem hisz, akkor nem férne össze azzal, amit Róla a Biblia ír az I. János 4:8-ban "Isten szeretet."

Remélem nem írtam le nagyon bonyolultan azt, amit én erről a témáról gondolok.

2008. aug. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

Persze, sok mindentől függ a hosszabb élet, egyértelmű.

De ha belegondolsz, a bibliai alapelvek betartása, vagy elutasítása már önmagában meghosszabbíthatja, vagy lerövidítheti egy ember életét.

Ez nem függ össze Isten személyválogatásával, egyszerűen tény! És védelem.


Pl.: (2Korintusz 7:1) Mivel tehát ezek az ígéreteink vannak, szeretteim, tisztítsuk meg magunkat a test és a szellem minden szennyétől, tökéletessé téve a szentséget Isten félelmében.


Ha tartózkodunk a káros szenvedélyektől, mint pl. a dohányzás, több esélyünk van, nem?

2008. aug. 25. 18:31
 20/37 anonim ***** válasza:

Persze. Ez így is van, de ehhez közvetlenül nincs Istennek köze, csak közvetve. Az, hogy megfogadunk egy tanácsot vagy sem, kizárólag rajtunk múlik. Lásd! szülő-gyermek példája.


Ha nem fogadjuk meg pl. a dohányzás ellenes tanácsot, akkor hiába az ima, hiába a tanács.

Most én kérdeznék. Tulajdonképpen te kíváncsi vagy valamire, vagy, pedig eszmecserét szeretnél folytatni?

2008. aug. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!