Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak olyan katolikus templom...

Vannak olyan katolikus templomok amik nyitva vannak napközben ahová beülhetek egy-két órára?

Figyelt kérdés
Eddig csak olyan templomokkal találkoztam amik csak a misék ideje alatt voltak nyitva. Szeretnék egyedül, mise nélkül beülni egy templomba. Van rá lehetőségem a katolikusoknál? Nem zavar ha egy-két ember ott van a templomba, csak ne legyen akkor épp semmiféle szertartás.

2015. jan. 11. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban még mindegyik mindig nyitva volt.

Manapság a nagyobb városokban, ahol több templom is van, igyekszenek egyet napközben nyitva tartani (ha az őrzése önkéntesekkel megoldható). Kisebb településeken reménytelen ilyent találni. Ha fővárosi vagy, ott biztosan találsz többet is.

2015. jan. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ugyanezt akartam írni. Még a persely is ott volt, sokszor tele pénzzel.
2015. jan. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Turistahelyeken vannak ilyenek.
2015. jan. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Prókátor ***** válasza:

Vannak, csak ritkák. A különleges templomok amikhez valami kötődik.

Pl én a Csallóközben élek. Itt van egy község, Szentantal. A templomához Mária-jelenések köthetők, híres búcsújáró hely. Ott éjjel-nappal nyitva van

2015. jan. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!