Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért nem a bűnt bünteti...

Isten miért nem a bűnt bünteti, vagy a hozzá tartozó cselekvő embert, miért mindenkit mindennel?

Figyelt kérdés
miért igazságtalan, miért nem tesz rendet, és a helyes tetteket miért nem veszi észre, miért nem jutalmazza? Igy persze hogy nem törekszik senki a jóra csak a túlélésre!!

2015. jan. 22. 14:20
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
67%
Mert mindenki rinyál, és egy felsőbb hatalomtól várja el, amit maga nem tud vagy nem akar megtenni.
2015. jan. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Az "Exodus: Istenek és királyok" filmben is arra figyeltem fel, hogy lassan fél egyiptom meg a zsidók is ki lettek brutálisan gyilkolászva, csak fő a gonosz nem.
2015. jan. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
13%
Miből gondolod, hogy te mindent tudsz, minden sorsot ismersz és nálad az igazság? Biztos vagyok benne, hogy azért tetted fel a kérdést, mert Istent nem ismered. De ez vajon feljogosít butaságokra?
2015. jan. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Így van pont azért tettem fel,mert nem ismerem,csak képeket alkotunk róla,ami hallunk,ahogy te is és ezek a képek nagyon is ellentmondóak,nem gondolom,hogy pökhendi volt a kérdés,sokkal inkább reális,minden ismeretre,ami alátámasztható,és nem ütközik egy másik ismerettel szívesen veszek,a kiváncsiság velünk született tulajdonság,ami nem bűn!
2015. jan. 22. 15:04
 5/38 A kérdező kommentje:
Buta volnék,mert szeretném látni,érteni az igazat,szerintem az a buta aki nem,és aki ilyen állít!
2015. jan. 22. 15:06
 6/38 anonim ***** válasza:
20%

Isten majd a másik világon számoltat el mindenkit, akkor lesz majd igazságos.


Ez a világ pedig nem Isten Országa, hanem az ember játszótere. Az ember pedig szabad akaratából dönthet Isten és az ördög mellett is, és a döntésével alaposan befolyásolja nem csak a saját életét, de embertársai sorsát is. Az ember felelősségét nem kell megpróbálni Istenre hárítani. Úgysem lehet. :)

2015. jan. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

Értem,köszi hogy írtál,

Azt gondolom hogy a földi hibákat a földön kell helyrerakni,mert úgy már nem lesz semmi jelentősége,csak átsiklás lesz részleteken,aki itt botlik,itt kapj la büntetést így fear,ahogy az angol büntetés sem szlovákiában büntetik...a hibák nem lesznek helyrehozva csak ítélet lesz..ennek sem látom értelmét,mert nem az ítélet a lényeg szerintem,hanem a rendezése (is)

2015. jan. 22. 15:35
 8/38 anonim ***** válasza:
29%

"Igy persze hogy nem törekszik senki a jóra csak a túlélésre"


Rendben, akkor kezd el, legyél te az első, aki jóra törekszik és nem a túlélésre.


Segíteni azon lehet, aki kéri a segítséget. Vajon mennyit imádkozik egy átlag ember, őszintén segítségért? Nem hiszem, hogy túl sok.


Felesleges azon gondolkodni, hogy mi lenne, ha másképp csinálná Isten, vagy másképp működne a világ. Ez alapvetően a "tudományos" gondolkodásból ered, mert általában ez a fajta nézet az, amelyik a nézeteihez igazítja a világot, ám amikor elkezd spiritualitással foglalkozni az ember és meglátja a "való világot", akkor hirtelen értetlenkedve néz, hogy miért nem úgy van, ahogy ő elképzeli?


És igazság az, hogy nem attól ijed meg a legtöbb ember, hogy milyen sok gonoszság van a világban, hanem attól, hogy képes ezt a sok gonoszságot megtenni az ember, tehát egy átlag ember rájön, hogy a kis elképzelt világa hazug, mert sokkal többre képes, mint amit elhitettek vele és itt kezdődik a felelősségvállalás, amit a mai társadalom nagyon szeret ide oda tologatni, vagy egymásra, vagy Istenre, mert ugye ezt a "hatalmat" könnyebb rosszra használni, mint jóra. És itt a "nem teszek semmit" vagy a fejünket homokba dugjuk elv is a "rossz" használat közzé sorolandó.


Anonymus

2015. jan. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
31%

Mert nem létezik.

Nem lehet véletlen, hogy minden, ami a világban történik, az véletlen. Egy oka lehet: minden véletlen.

2015. jan. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Anonymus sokat írtál mégsem válaszoltál a kérdésre,azért kössz...
2015. jan. 22. 16:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!