Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták ti hogy vélekedtek a...

Ottó5 kérdése:

Ateisták ti hogy vélekedtek a hívőkről?

Figyelt kérdés
2015. jan. 22. 15:45
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
56%
Butáknak tartom őket.
2015. jan. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
34%
Buta dolog butának tartani őket, mert a hit nem racionális kategória. Mint ahogy az ember döntéseinek hátterében megközelítőleg 80%-ban nem racionális motivációk húzódnak meg. A tudomány mai állása szerint :)
2015. jan. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Nincs konfliktusom azzal aki nem akarja hirdetni az igét, ha pedig vallás kerül szóba akkor nem szólok bele a témába, minek bántsak meg mást azzal hogy én nem hiszek benne?
2015. jan. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
37%

Kérdezö bár sohasem voltam ateista, az a véleményem a kérdésedröl, hogy az intelligens, okos, értelmes ateisták nem nevetik ki az Istenben hivöket. Ez érvényes fordítva is.

Sok okos ateista nem foglalkozik azzal, hogy a kollégája hisz vagy nem hisz. A kutatómunkát a világnézet nem befolyásolja.

Ha lapáttal dolgozik, akkor sem, az iskolában ugyanúgy megbukik az ateista, mint a hívö, ha lusta.

2015. jan. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem egészen a kérdésed. Miért nem fordítva teszed fel, azaz a hívők mit gondolnak az ateistákról ? Azaz a két kérdést egyszerre kellene feltenni, akkor lehetne a válaszokból valamit levonni, de sokkal konkrétabbnak kellene lenni.
2015. jan. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
59%
Akiket ismerek,azok mozgató rugója a halálfélelem és a külvilág eseményei miatti riadtság.Jó emberek,de irracionális amiben hisznek.Hasonló a tudatállapotuk,mint mikor begyógyszerezik az embert...A lét mulandósága nem idegesíti őket,a halál nem fáj...
2015. jan. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
50%

Kedves 56-os látszik hogy engem nem ismersz /honnan is ismernél :D /, sem barátaimat a tanúkat sem ismered. :)


Sem halálfélelmünk nincsen, sem riadtak nem vagyunk.


Nekem egyszer egy kolleganöm aki mindig csúfolkodott a hit dolgában, mikor ketten maradtunk munkában, olyan kicsike lett mint a babszem, és bevallotta, hogy fél. Fél hogy mi lesz, fél a haláltól, fél hogy mi lesz utána.


Nekem kellett öt vigasztalni, de mire megjelentek a kollegák, folytatta hösködését.


Azért hogy nem hiszünk a véletlenek játékában, nem jelenti hogy gyengébbek vagyunk mint a másik tábor. :)


Az ateistáknak is tulajdonképpen hatalmas hitre van szükségük. Hiszik, hogy a nagyrobbanáskor minden pontosan a helyére repült, elhiszik Darwin tanát, elhiszik az evolucionisták nézetét, elolvassák és elhiszik. Bár nem szeretik ezt az szót de így van. :)


A pelenkában még senki sem hivö vagy ateista.

2015. jan. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
93%

"A pelenkában még senki sem hivö vagy ateista."


Hát pedig egy pelenkás (csecsemő) még nem hisz semmiféle istenben, szóval mind ateistaként kezdi :) Csak később válik hívővé (ha válik), ahogy kezd felnőni és megismerni az őt körülvevő világot.

2015. jan. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
70%
Butának tartom őket! De nagyon. És szerintem a vallásosság egy mentális zavar.
2015. jan. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

Amíg nem próbálja rám erőltetni a vallását, addig semmi bajom nincs vele. Én sem erőltetem rá az ateizmust másokra. Persze szívesen beszélgetek vallásosakkal ilyen témában, de nem szoktam kezdeményezni.

Viszont az egyházakat elítélem. Nem azokat akik egyházba járnak, hanem a tetteiket, működésüket.

2015. jan. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!