Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért személyválogató,...

Isten miért személyválogató, miért kedvesebb egyik teremtménye a másiknál, miért választ ki népeket, embereket, miért nem bánik mindenkivel egyenlően?

Figyelt kérdés
Ez nem igazság,ő nem igazságos Isten!!

2015. jan. 23. 16:05
1 2
 1/12 Ozmium42 ***** válasza:
Azért, mert "nem a kakas szavára kezd virradni, de a kakas kiált, merthogy virrad." Remélem érted.
2015. jan. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

Tisztelt Kérdező!


Tudod mi a gond velünk az emberrel?-az,hogy mikor valami nem tiszta előttünk és nem értjük meg akkor addig keresünk amíg végül találunk egy megfelelő választ ami aztán megnyugtatja lelkivilágunkat.

Elmesélek neked egy történetet ami velem történt meg.

Hosszú éveken át nem tudtam elképzelni,hogy a velem szemben lakó szomszéd bácsi miért ment ki minden áldott reggel a kapuig és utána ment vissza a házba.

Tehát semmit nem tett,még ki se nézett a kapun csak elment a kapuig,megfordult és bement a házba,és ezt minden reggel pontban 7 órakor megismételte.

Én már azt kezdtem hinni,hogy biztos valami nincs rendbe nála,csak az volt a feltűnő,hogy egy nagyon aranyos kedves kisöreg volt és napközbe ahányszor találkoztunk és beszélgettünk soha nem tudtam megfigyelni rajta semmi jelét annak,hogy netalán "beteg" lenne.

A végén már annyira beleéltem magam ebbe a figyelésbe,hogy keresni kezdtem benne a hibát mert megmondom őszintén,hogy kezdett az idegeimre menni.

Egy nap a kedves feleségem azt az ötletet adta,hogy menjek át és kérdezzem meg,hogy miért csinálja ha már ennyire nyugtalanít a dolog,nem igazán tartottam jó ötletnek mert szégyeltem magam de végül beláttam,hogy ha nyugodt éjszakákat akarok :D meg kell tennem ezt a lépést.

Másnap reggel 7 óra előtt tíz percel készen állva kimentem a kapuba és vártam a bácsit.

7 órakor meg is jelenik kimegy a kapuig,közbe én is lépkedtem a kapuja felé amikor ő megtette a hátraarcot én megszólítottam.

Csodálkozva hátra fordul és nézi,hogy ki szólította meg,mikor észre vett mosolyogva kijötta kapuig és rámköszönt.

El kell mondanom,hogy nagyon zavarban voltam és valahogy nagy nehezen kinyögtem,hogy mi a "problémám".

Na csak ennyi kellett-az öreg olyan nevetésbe kezdett,hogy még én is elnevettem magam,igaz nem tudtam,hogy mit nevetek de nevettünk.

Miután leállt a nevetőgörcs megkért a bácsi,hogy lépjek be a kapun mert szeretne mutatni valamit,én be is léptem ő meg a mutató újával a kapu belső felére mutatott,rápillantva egy hatalmas nagy kovácsolt régi kulcsot láttam kiálva a zárból.

És az öreg elmagyarázta,hogy minden reggel kisétál a kapuig és fordít egyet a kulcson,vagyis kinyitja a kaput.Mivel a kulcs nagy és könnyen jár a zárba a megfelelő magasságban is van,10 m senki nem vesz észre semmit a bácsi mozgásán,csak annyit,hogy kijön a kapuig itt hátraarcot csinál és vissza megy a házba.

Nekem az a kulcs volt ami megoldotta a rejtvényt ami miatt már szinte bolondnak hittem egy embert. :)

Pontosan ez történik amikor ítélkezünk Isten felett mert nem értjük meg,hogy miért teszi ezt,miért teszi azt,miért nem teszi ezt,miért nem teszi azt,és mindezt csak azért,hogy nekünk jó legyen,csak azt nem akarjuk megérteni,hogy Ő pontosan azt teszi,a javunkat akarja.

Isten úgy mutatkozott be Mózesnek,hogy "VAGYOK aki VAGYOK",tudod mit jelent ez Tisztelt Kérdező?

Azt,hogy Isten ott van már ahol mi még csak leszünk,vagyis ismeri a jövőt,ismeri a népeket,ismeri a szíveket és néha dönt egy egy nép sorsáról,vagy pozitívan vagy pedig még ha számunkra érthetetlen is, de negatívan.

Persze itt rengeteg új kérdés merülhet fel,hogy "ha Ő tudja előre akkor miért nem tesz semmit,meg stb"? És a válasz, az idő!

Mindenkinek ad időt,hogy megváltozzon.

Mindannyian egy férfitól és egy nőtől származunk,ha például te egy jó ember vagy,egy Istenfélő ember vagy,akkor vajon nem ugyan az lehetnék én is?

Dehogy nem! :)

Csak én rosszul döntöttem.

2015. jan. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Mert szegregáló és rasszista,mint mi emberek,akik kitalálták...:)
2015. jan. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

nem személy válogató. ezt honnan veszed kedves kérdező?

minden nemzetben kedves előtte aki hűséges hozzá.


(Cselekedetek 10:34, 35) 34 Péter ekkor megnyitotta a száját, és ezt mondta: „Bizonyosan látom, hogy nem részrehajló az Isten, 35 hanem minden nemzetben elfogadható előtte, aki féli őt, és igazságosságot cselekszik.

2015. jan. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Ozmium42 ***** válasza:
Ha tanár lennék, és azt mondanám, hogy részlehajlás nélkül mindenkinek jó jegyet adok, ha nyaliznak, a többieket pedig kivágnám az osztályból, mindenki azt mondaná, hogy részrehajló vagyok.
2015. jan. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Lehet,de a végén mindenkit átengedsz,na Isten nem fog!
2015. jan. 23. 22:27
 7/12 A kérdező kommentje:
És nem lesz pótvizsga...és ha megbuksz nem tragédia...itt az lesz
2015. jan. 23. 22:30
 8/12 anonim ***** válasza:

Isten nem személyválogató, sőt felettébb igazságos.. Az Ő Szavát a Bibliát tanyulmányozva,megismerhetjük Őt és az ő tuljdonságait. Pl.:Cselekedetek 10:34, 35 ezt írja„Nem részrehajló az Isten, hanem minden nemzetben elfogadható előtte, aki féli őt, és igazságosságot cselekszik” .

„Istennél nincs részrehajlás” (Róma 2:11) 

Isten előtt minden ember egyforma,és ez az akarata 1Timóteusz 2:3,4-verse szerint: "Ez jó és elfogadható a mi Megmentőnk, Isten szemében, akinek az az akarata, hogy mindenfajta ember megmentésben részesüljön, és az igazság pontos ismeretére jusson."

2015. jan. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó elöbb nyisd ki a szemed,hol van egyenlőség,hol van igazság,és hozd ki a fejedet a homokból...vagy az igéből...annyira elfogultak vagytok ,hogy bármit elhisztek.. ébredj már fel!!
2015. jan. 24. 16:53
 10/12 A kérdező kommentje:
Vagy csak próbáld meg...
2015. jan. 24. 16:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!