Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » El lehet hinni/fogadni hogy...

El lehet hinni/fogadni hogy az Isten nem bocsájt meg soha?

Figyelt kérdés
El tudjátok ezt fogadni,hogy egy életünk van,és aki esetleg nem talál hihető bizonyítékot Isten létezésére az örök kárhozatra legyen ítélve?Nem igazságtalanság?Mert isten jó,és megbocsájtó,nem tehetnek róla egyesek,hogy nem győzi meg őket a Biblia,nem tehetnek róla,ha pl más vallás győzi meg őket,aminek mondjuk ugyanaz a "tízparancsolata" van,rendesen élnek,stb,csak nem a biblia a szent könyvük,hanem valami ugyanolyan régi szent írás?Szerintem nem hasonlítható össze mondjuk egy gonosz ember tetteivel,öléssel,és hasonlókkal az,aki csak egyszerűen nem talál magyarázatot a létre!Ha ez így van,akkor itt valami nem stimmel..Ti hogy látjátok?
2010. febr. 8. 15:02
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
88%
Szóval te azt mondod, hogy okosabb vagy mint Isten, jobban ismered Őt mint Ő saját magát, és hogy a te elmélkedéseid közelebb állnak az igazsághoz, mint Isten kijelentése(Biblia)?
2010. febr. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

Szóval te azt mondod, hogy okosabb vagy mint Isten, jobban ismered Őt mint Ő saját magát, és hogy a te elmélkedéseid közelebb állnak az igazsághoz, mint Isten kijelentése(Biblia)?


Nem,dehogy!Félreértessz!Jobban ismerem őt,szerintem,mint az emberek,és ő is tökéletesen ismeri saját magát,Én a bibliával nem vagyok jól,és nem bírom rá azt mondani,hogy teljes mértékben Isten szava,mert nem egyezne a lényével,nem egyezne a jóságával,szeretetével,ha ilyeneket tenne!Márpedig ő jóságos,szerető,és szeretetre méltó!Mindenkinek a szeretetére méltó,még annak is,aki nem ismeri,vagy nem hisz benne,őt is szereti,minden embert szret,azért létezünk!Hogy teremthetne olyan embert,akit nem szeret?Én sem csinálok paprikáskrumplit,ha nem szeretem,mert utána csak kidobnám a kukba!Nem lenne értelme!Márpedig Isten a legértelmesebb lény!Egyszerűen a bibliát nem tudom összeegyezteti azzal,ami maga Isten!Lehet,hogy tele van szép dolgokkal,de a részletekben rejlik az ördög!Pont ti mondjátok azt,hogy az ördög furfangos!Hogy mézes madzaggal elhúz,édzag lekopik,és megkötöz vele!Hát akkor itt szerintem pont erről van szó!Mert a madzag lekopott az inkvizíciónál,a boszorkányégetésnél,és most nálam is,mert isten végül mégsem szeret mindenkit,mivel örök kárhozatra ítéli azt,aki egyszerűen csak nem tud róla,vagy nem talál rá meggyőző bizonyítékot,hogy létezik,magyarul nem hisz benne,és ezért Isten a biblia szerint képes lenne örökké szenvedtetni egy ártatlan embert,aki mégcsak nem is tett olyan bűnöket,mint a megtért tömeggyilkosok,vagy az álszent papok,vagy bárki,aki utána meggyónta,és megtért!Egyszerűen ezt nem tudom összeegyeztetni az Isten híres jó tulajdonságaival,és szeretetével!A Noé féle történet is:Egy csomó jó embernek,aki jót cselekedett,meg kellett halnia,mert nem hittek egy öregembernek?Ha ma lenne egy ilyen dolog,a nagyszáma a vallásosoknak ráfogná,hogy az ördög beszél hozzá(Noéhoz) Azt mondanák,hogy megszálta az ördög,meg hogy ez nincs megírva a bibliában,hogy Isten ezekben az időkben mondana valakinek ilyet!Azt mondanátok,hogy biztos szellemidéző,meg főleg azt,hogy JÓS,és hogy ez bibliaellenes!Márpedig jöhet mégegy katasztrófa,amikor el kell fogadnotok,hogy Isten segíteni akar rajtatok!Különben meghaltok ti is,akárhányszor mentetek templomba!Ha valaki ma ilyet mondana,hogy szólt neki az Isten,én elhinném,ha nem áll ellent az üzenete a szeretet törvényének,(pl ha öngyilkosságra szólít fel,akkor az biztos nem Isten mondta)de ha azt mondaná,hogy indulás,megyünk a föld alá lakni,mert elönti a láva a földet,akkor nem sokáig gondolkoznék..nem tudom,ti hogy vagytok ezzel?

2010. febr. 9. 14:15
 23/36 anonim ***** válasza:
te amugy szektas vagy? bocs, a kérdésért, de muszaj volt. azok ismerik igy a bibliat.
2010. febr. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Azok ismerik így a Bibliát és még sem értik . Így pontos.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. febr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
Mégis milyen szektába tartozhatnék,ha egyedül vagyok a nézetemmel?Amúgy aki a jó ügyet akarja szolgálni az mióta szektás??Én a szektásokat gonoszaknak hallottam!Szerintetek az eddig leírtak alapján én gonosz vagyok???
2010. febr. 9. 21:37
 26/36 A kérdező kommentje:
nagyon el vagyok keseredve,hogy csak ez jutott az eszetekbe erről az egész beszélgetésről..mostmár látm,hogy egyedül vagyok...
2010. febr. 9. 21:41
 27/36 anonim ***** válasza:

Arra minden esetre ne számíts, hogy a keresztyének a nézeteddel egyet értsenek.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. febr. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
48%

Egyébként a kérdező nincs egyedül a nézeteivel, ezek nekem is dilemmákat okoznak.


Én nem vagyok hajlandó elhinni, hogy egy szerető lény úgy ítélné meg az embert, hogy megnézi, hogy megcsinált-e mindent, amit kell.


Egyébként én ezeket a dolgokat úgy oldottam fel, hogy saját nézeteim szerint nem isten küldi az embereket kárhozatra, hanem az ember saját magát. Azaz a kárhozat nem más, mint Isten teljes hiánya. Tehát hiába szeret Isten, ha egy gonosz ember egyszerűen elutasítja a szeretetét, akkor saját magát juttatja pokolra azáltal, hogy elutasít mindent, ami jó.


Mondjuk ennek a látásmódnak következménye, hogy nem csak Isten igéjén (a Biblián, és a valláson) keresztül lehetséges az üdvösség, hanem akárkinek, akinek élete ezt a szellemiséget tükrözi. Isten olyan utakat is nyithat az üdvösségre, amiket mi, földi halandók nem ismerünk, és nincsenek benne még a Szentírásban sem. Elvégre egy mindenható és végtelen lény ő, szóval szerintem egy nem hívő is juthat a mennyországba.

2010. febr. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


A kárhozat önmagában nem elfogadható elmélet, és a Biblia ebben a népszerű formájában: "örök szenvedés a pokolban" nem is tanítja.


A Biblia alapján én úgy látom, hogy az Isten nem az alapján ítéli meg az embert, hogy melyik vallás tagja, milyen szent könyvekben hisz, hanem a szivét vizsgálja, nevezetesen azt, hogy alkalmas lehet-e egy örök életre egy tökéletes világban, ahol a szeretet életrendje uralkodik. Akiket nem talál alkalmasnak erre, azok értelemszerűen nem fognak örökké élni. Azért hogy senki ne legyen, aki az Isten ítéletét kétségbe vonja egy kétlépcsős vizsgálati ítéletet tart. Hitem szerint ennek első lépcsője már zajlik, ahol is a mennyei lények számára nyilvánvalóvá teszi Isten, hogy akik alkalmasnak bizonyulnak az örök életre, azok miért alkalmasak. Amikor az Isten lezárja ennek a földi történelemnek a végét, azzal lezárul ez a szakasz is, és akik alkalmasak, azok vagy feltámadnak, vagy ha még élnek elváltoznak, vagyis egy örök életre alkalmas testet kapnak. Ezután következhet a vizsgálati ítélet második része, amit a Biblia "ezeréves" királyságnak nevez, amikoris azokról lesz szó, akik nem alkalmasak az örök életre, hogy minden élőlény számára érthető és világos legyen az, hogy miért nem élhetnek. Ezután következik az un. "második feltámadás" és az ítélet kihirdetése azok számára, akik nem élhetnek tovább. Erről szól Jelenések könyve 20. fejezete. és Dániel könyve 7:26-27.


Elnézést, ha kicsit tömény volt, igyekeztem röviden és érthetően fogalmazni. A lényeg tehát, hogy bízzunk az Isten igazságos ítéletében, senki igazságtalanul nem fog örökké élni, de meghalni sem. Minden mindenki számára világos lesz.


Üdvözlettel: Péter

2010. febr. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 Zenon ***** válasza:
5%
Figyelj csak, Isten nem létezne azok nélkül, akik hisznek benne.Aki tudja azt,hogy létezhet nélküle is, az sokkal erősebb, mint Ő.Annak nincs szüksége arra, hogy higgyenek benne, mint neki.Anélkül is élhet.Éppen az lenne igazságtalanság, ha bármilyen istenség létezne, mert akkor egyesek üdvösséget nyernének, csak mert hisznek, mások élhetnének akárhogy, akkor is kárhozat lenne a jussuk.Egy életünk van.A halálban mindenki egyenlő lesz.A csöves is és a milliárdos is.Ez a legnagyobb igazság.
2010. febr. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!