Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » El lehet hinni/fogadni hogy...

El lehet hinni/fogadni hogy az Isten nem bocsájt meg soha?

Figyelt kérdés
El tudjátok ezt fogadni,hogy egy életünk van,és aki esetleg nem talál hihető bizonyítékot Isten létezésére az örök kárhozatra legyen ítélve?Nem igazságtalanság?Mert isten jó,és megbocsájtó,nem tehetnek róla egyesek,hogy nem győzi meg őket a Biblia,nem tehetnek róla,ha pl más vallás győzi meg őket,aminek mondjuk ugyanaz a "tízparancsolata" van,rendesen élnek,stb,csak nem a biblia a szent könyvük,hanem valami ugyanolyan régi szent írás?Szerintem nem hasonlítható össze mondjuk egy gonosz ember tetteivel,öléssel,és hasonlókkal az,aki csak egyszerűen nem talál magyarázatot a létre!Ha ez így van,akkor itt valami nem stimmel..Ti hogy látjátok?
2010. febr. 8. 15:02
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Isten kegyelmes és mindig megbocsájt! De csak annak aki tiszta szívből teljes lelkéből megbánja amit tett és megalázkodik isten előtt! Mert isten kegyelmét nem lehet a bűnös életre felhasználni mondván: "Úgy is megbocsájt ugyhogy mindegy mit teszek"

Be kell fogadni istent a szívbe és utána ő megmondja mi a helyes. Minden ember követ el hibát ezt Jézus is tudja hisz ő is volt ember (kereszhalál) Teljesen megérti hogy nem vagyunk tökéletesek és mindig ad kegyelmet. Ha nem adna már egy ember sem élne a földön! Csak azért vagyunk még itt és élünk mert isten vár, hogy mindenki megbánja a bűneit és megtérjen. Amikor vége lesz a türelmi idejének akkor majd kiderül milyen ha nem bocsát meg! De ez a kegyelmi idő 2ezer éve tart ugyhogy látható hogy isten kegyelmes! Ha egy ember tényleg teljes szívéből megtér akkor érzi is a lelkében hogy nyugodt, megszabadult a terhektől és isten megbocsájtott neki. a képmutató emberek érzik h nincs bűnbocsánatuk mert hazugság amit tesznek.

Az egyik válaszolónak üzenném, hogy pusztán jó cselekedetekből nem lehet isten tetszését megnyerni! Mert ezek földi dolgot, isten szemében semmi. MI is apró porszemek vagyunk csak hozzá képest. Persze a földi életben jár elismerés a jó tettekért de isten nem ezt nézi, hanem azt hogy az ő munkáját mennyiben támogatta az ember a földön és megtartotta e a parancsait! Ha ezt megteszi valaki akkor kap örök életet! De abban biztos leheszt hogyha őszinte szívvel mész hozzá akkor megbocsájt és érezni is fogod! Gondolj bele Jézus a kereszten függve is azt mondta "Atyám bocsásd meg nekik ezt, mert nem tudják mit tesznek!"


Máté 5/18

"...még az ég és a föld elmúlik,

a törvényből egyetlen jóta vagy egyetlen pontocska

el nem múlik míg minden be nem teljesedik"


"A hit hallásból származik. A nem látott dolgokról való

meggyőződés! A hit cselekedetek nélkül halott"


Nem a földi cselekedet számít, hogy mi jót teszel az emberekkel (bár ez sem 0 ) de az örök élethez több kell, ha hiszel azt nem csak mondani kell hanem meg is mutatni, szolgálni istent! És hidd el megtérül, már itt a földön sokkal szerencsésebb és áldottam leszel mint mások. Munkában, anyagilag, családban, kapcsolatokban...


20 éves vagyok 16 éve vagyok keresztény, tudományos szinten tanulmányozom a bibliát, édesapám teológus. AMiket leirtam nem kitaláltam! Ez mind igaz!

2010. febr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok!

Láttam h valaki azt írta hogy miért kéne félelemből hinnie és elfogadnia hogy isten létezik?!

Nos ez az amit úgy hívnak hogy "isten félelem"

Ez az amikor az ember rájön hogy isten hatalmas és bármire képes. akár 1 pillanat alatt megölhet vagy a legboldogabb emberré tehet. És sok megtérőnek ez az első tapasztalata. hogy félnek a pokoltól. de ez természetes hisz ki az aki nem fél előtt, ki az aki a pokolban akar szenvedni örökre? Szerintem senki. De mind1 hogy az ember milyen érzésből tér meg, ha közelebb kerül istenhez és szoros kapcsolatba kerül vele, figyel rá, szereti és odaszánt akkor megbékél és később ez a félelem átmegy igazi isteni szeretetbe! Amikor már célod hogy a mennybe kerülj, ezért élsz és istent mindennél jobban szereted!


Te aki kérdeztél igy fogalmaztál: Nem igazságtalanság?

Nos kérdem én: Nem szemétség istennel szemben az, hogy bűnöket követ el az ember, lop, csal,hazudik, képmutatóskodik, és esetleg még fel is használja isten kegyelmét ezekre?? Nem szemétség hogy az ember nem mutatja ki isten iránt a szeretetét, nem szolgálja, nem tartja meg a szavát??? Pedig ő az egyetlen egy Fiát küldte le ide a földre, hogy megaláztatva a kereszten meghaljon!!! Azért küldte el Jézust hogy megtudjuk, hogy van isten! Hogy megmutassa magát az embereknek! Hogy van kihez fordulni és Jézus megváltott a bűneinkből! És nem igazságtalanság?

Képzeld el hogy te vagy a világ leggazdagabb embere, uralkodsz a egy kontinens felett és mindenkivel azt teszel amit akarsz, senki soha nem kér számon semmit tőled! És van egy szegény koldus család akinek az egyik tagja megöli édesanyád, hogy elvegye a pénzét. Na azért az emberért feláldoznád az egyetlen gyermeked? (persze ha nincs gyermeked akkor is átérezheted a helyzetet)

Gondolom a válasz egyszerű, hogy nem. Sőt inkább büntetnéd. Na isten ahelyett h elpusztította volna a földet, elküldte Jézust hogy itt éljen a földön évtizedeken át és hírdesse az igét és csodákat tegyen majd a kereszten meghaljon! Ennyire szeret bennünket isten! És ad időt az embereknek, hogy megtérjenek!!


Nem alakul ki az emberben mindez percek alatt. Ez idő és odaszántság kérdése. De hidd el ha odaszántan keresed isten, nem hagy válasz nélkül és te is megtapasztalod, hogy mi az igazi szeretet és élet!


"Szeresd az Urat a te Istenedet, teljes szívedből, teljes lelkedből és minden erődből!!"


Remélem segítettem! Minden jót!

2010. febr. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

Isten kegyelmes és igazságos!

Mivel igazságos, ha bűnös vagy, bűnhődnöd kell! Mert ha "csak úgy" elengedné a bűneid, akkor igazságtalan lenne! Ezért halt meg Jézus, hogy eltörölje a bűneid, hogy bűnhődjön helyetted! Ha ezt elfogadod, minden más lesz! De Isten nem gyönyörködik a bűnös halálában, hanem azt szeretné, ha mindenki Istenismeretre jutna! A korán istene nem a szeretet istene, ebből az igaz szívű embernek látnia kell, hogy ez nem az Igaz, Megbocsátó Isten, hanem egy emberek által kreált hamis istenkép. Isten minden embernél kezdeményez, megadja a "kezdő lökést", hogyha ezt valaki elutasítja, akkor az az ő baja, hibája. Szabad akaratot adott az embereknek, nem fogja rákényszeríteni senkire a hitet, az Istenfélelmet!

Az ószövetségi idők keményebb idők voltak, de vesd össze az Újjal és látni fogod Isten gyönyörűségét és kegyelmét!

2010. febr. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 Zenon ***** válasza:

Előző


Honnan tudod hogy Isten kegyelmes és igazságos?Ezt csak úgy mondod, vagy megbizonyosodtál róla? És mi van akkor, ha nem az?Minden hívő magasztalja Istent, jelzőkkel látja el, de ez olyan, mintha hallanál egy emberről vagy látásból ismernéd, és úgy nyilatkoznál róla.Komolyan érthetetlen számomra az a szomorú jelenség, hogy az emberek bármi áron kapaszkodnak a hitükbe, de nem képesek szembenézni a valósággal.Ha csak 1-2 ilyen lenne, de hogy ennyi ember viselkedik így, az már baj.Bocs, offoltam.

2010. febr. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

Bármi áron nem kapaszkodok a hitembe. Sosem lettem volna keresztyén, ha Isten nem győzött volna meg minden kétséget kizáróan, érdemes miatta lehülyéztetnem magam.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. febr. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

18:40-es!

Szerinted honnan tudom? Megtapasztaltam! Volt idő, amikor a bűneim miatt nagyon szégyelltem magam, nyomást éreztem a vállamon, de Isten megbocsátott, levette a terheket rólam.... Isten nem látható, de érezhető, megtapasztalható! Mostmár nem tudnék nélküle élni! Tudod, ez olyan, mintha megtalálnád az Igaz szerelmed, csak ezerszer JOBB! Sokkal jobb! Amikor a hatalmas Istennek érzed a kegyelmét a saját életeden! Hálás lesz a szíved!


Ha nem csak egy-két ember mondja ezeket, akkor az már fura, nem? Akkor már annyit megér, hogy utánanézz a dolgoknak! Kezd a bibliával! Ha őszinte szívvel érdekel, hogy mi miért beszélünk így, akkor biztos megtalálod Istent és megtapasztalod azt, amit mi!

2010. febr. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!