Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » El lehet hinni/fogadni hogy...

El lehet hinni/fogadni hogy az Isten nem bocsájt meg soha?

Figyelt kérdés
El tudjátok ezt fogadni,hogy egy életünk van,és aki esetleg nem talál hihető bizonyítékot Isten létezésére az örök kárhozatra legyen ítélve?Nem igazságtalanság?Mert isten jó,és megbocsájtó,nem tehetnek róla egyesek,hogy nem győzi meg őket a Biblia,nem tehetnek róla,ha pl más vallás győzi meg őket,aminek mondjuk ugyanaz a "tízparancsolata" van,rendesen élnek,stb,csak nem a biblia a szent könyvük,hanem valami ugyanolyan régi szent írás?Szerintem nem hasonlítható össze mondjuk egy gonosz ember tetteivel,öléssel,és hasonlókkal az,aki csak egyszerűen nem talál magyarázatot a létre!Ha ez így van,akkor itt valami nem stimmel..Ti hogy látjátok?
2010. febr. 8. 15:02
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

És azt a sok jó embert,aki még csak nem is hallott Jézusról,isten bűnösnek vélné?Semmi de semmi bűnük sincsen(pl)


Ha nem hallunk a bibliáról,mind a pokolra jutunk?

Most ha azt mondod,hogy isten nem kegyelmez ezeknek az amúgy jó embereknek,nem látod,hogy ez igazságtalan gonosz dolog lenne?Miért nem tud megbocsájtani egy olyan embernek,aki mondjuk nem hallott a bibliáról,de mégis betartja amit isten megkíván a tudtán kívül,mivel ez az erkölcs,pl nem öl,nem bánt senkit,szóval jó,csak nem hallott a bibliáról,akkor irány a pokol..Ez több lenne,mint igazságtalan,mez már gonoszság lenne,ami ütközik az Isten jóságával,és mindenkinek adni kell egy esélyt!Akárhogy is nézem(saját megjegyzésem) minden vallás csak szekta.De elfogadlak titeket,csak nem értelek meg soha..

2010. febr. 8. 18:37
 12/36 anonim ***** válasza:
0%
azt is vedd azért figyelembe, h a bibliát az ókorban irták, és akkor merőben más volt az elfogadott, mint most. nem lehet a kettőt összeegyeztetni. voltak kegyetlen dolgok, persze. én se értem, h h tudott Isten olyan kegyetlenségeket véghezvinni, mint amiket véghezvitt, de sztem ettől még jó marad. igazából nem is az számit, h milyen történetek vannak a bibliában. hanem probalj meg jó ember lenni, higgy Istenben, de nem kell fanatikussá se válni ( pl. nincs szex a házasság előtt, de ez mar 1 masik tema, amirol nem akarok vitat nyitni, foloslegesen.. )
2010. febr. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

igen,nem vonom kétségbe,hogy a vízözön megtörtént,de sztem biztos nem Isten tette..

amúgy igazad van,de belémáll a para,hogy nem bírom elhinni a bibliát,de tudom!hogy van isten,mert számomra az élet eléggé ezt bizonyítja,és mégis a biblia szerint,mindegy,hogy elhiszem e,de ha a bibliában nem hiszek,mehetek a pokolba..hát kedves dolog,mondhatom..

2010. febr. 8. 20:23
 14/36 anonim ***** válasza:
0%
nem minden fekete - feher. nem emberek döntik el, h ha te nem értesz egyet a bibliaval, akkor a pokolra kerulsz. amugy az irodalomtanarnőnk szerint nincs is pokol :)) allitolag a középkorban talalta ki 1 pap, a bibliában sehol sincs megemlitve.
2010. febr. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

annak kellene pokolra jutni,aki rossz,bűnös,de ha Isten tervét nézem,annak sem,mert szerintem a fejlődés,tanulás,tapasztalás,és az ember rávezetése a jóra a terve,és ebbe nem való az örökké a pokolban szenvedés!


amúgy olyasmi van a bibliában,hogy fertelmes kínok közt lesz majd,aki nem hisz..tehát ez lenne a pokol..

2010. febr. 8. 21:18
 16/36 anonim ***** válasza:

"annak kellene pokolra jutni,aki rossz,bűnös"


Igen ám, de minden ember bűnös, ahogy ezt a Róma 3:23 is írja. Ezért van szükségünk megváltásra, hogy valaki más fizessen a bűneinkért. Krisztus ezt megtette és örök életet ajánl neked, a kérdés az az, hogy elfogadod-e ezt vagy pedig elutasítod.


Had kérdezzek pár dolgot tőled kedves kérdező:

Gyilkoltál már? Ne feledd Jézus azt mondta, hogy ha valaki haraggal gondol valakire, akkor az olyan mintha megölte volna.

Paráználkodtál már? Ne feledd ha kívánsággal gondolsz egy nőre/férfira, az olyan mint ha meg is tedted volna.

Hazudtál már? Erre a kérdésre bárki is adna nemleges választ, akkor éppen az lenne a legutóbbi hazugsága.

És még folytathatnánk a sort.

Isten előtt nincs olyan, hogy valaki kicsit bűnös, vagy nagyon, minden bűnnek ugyan az a következménye.

Mindannyian azt érdemelnénk, hogy a pokolba kerüljünk, de Isten annak ellenére szeret bennünket, hogy bűnösök vagyunk, és ezért készített egy megoldást, hogy ne keljen a pokolba kerülnünk, és Jézus halálával magára válalta mindenki bűnét, aki elfogadja Őt mint megváltóját. Mindegy hogy ki vagy vagy mit tettél, ugyan úgy kerülhetsz a mennybe, csakis Krisztus által.

2010. febr. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Lehet azon vitatkozni, hogy mi van akkor, ha... meg mi van azokkal, akik..., de sok értelme nincs. Hogy mi van azokkal, akik nem hallanak Jézusról? Bízd Istenre az ő megítélésüket. De te (és még nagyon sokan körülöttünk)nem tartozol közéjük. Neked Isten világosan elmondja a lehetőséget Jézus követésére és az üdvösségre. 18.27-kor nagyon pontosan elmondta a válaszoló. De nézzük a Szentírást (és ne azt, hogy egy magyartanárnőnek vagy másoknak mi az elképzelése): "16Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen. 17Mert az Isten nem azért küldte el a Fiút a világba, hogy elítélje a világot, hanem, hogy üdvözüljön a világ általa. 18Aki hisz őbenne, az nem jut ítéletre, aki pedig nem hisz, már ítélet alatt van, mert nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében.36Aki hisz a Fiúban, annak örök élete van, aki pedig nem engedelmeskedik a Fiúnak, nem lát majd életet, hanem az Isten haragja marad rajta." János ev.3.

Ilyen egyszerű. Nem kell, hogy a pokolra menj. Csak el kell fogadnod Isten bűnbocsátó szeretetét.

" mehetek kövezni,jósnőt ölni,fenyegetni az ateistákat a pokollal,szembeszállnék más ember nézeteivel,más embereknek kéne meggyónnom a bűnöket,mindenféle emberi szertartásokon kéne részt vennem,böjtölni,meg mindenféle kötelező marhaságokat kéne betartsak,ami(bocs mindenki) de nekem marhaság,mert attól senki nem fog jobb ember lenni,hogy halgat egy misét,vagy hogy nem eszik ezt vagy azt,mert a böjttel azon kívül,hogy tisztul a szervezet,csak saját magát kínozza az ember.." Isten nem ezeket várja el tőled. Ha vannak dolgok, amiket nem értesz a Bibliából, lehet beszélgetni róluk figyelembe véve, hogy mikor, kinek és milyen szövegkörnyezetben íródott az a néhány sor.

Vagy belátod hogy szükséged van Istenre, nem jó az életed nélküle, megbánod amit nélküle és ellene tettél, és elfogadod a bűnbocsánatot Jézus érdeméért vagy viseled bűneid következményét.

2010. febr. 9. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
azt irja csak, h fortelmes kinok, de egyértelműen nincs pokol.
2010. febr. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
39%

Istenek van még néhány tulajdonsága azon kívül, hogy jó. Isten szent is, igazságos is, könyörülő is, büntető is. Ezek együtt, és egyszerre igazak. Isten akkor igazságos, amikor kárhozatra ítél egy embert. Igazságos, mert életével, elkövetett bűneivel ezt érdemelte ki. Amikor Isten valakinek üdvösséget, örök életet ad, akkor nem igazságos, mert az az ember nem érdemli azt meg, tehát olyankor Isten könyörül azon az emberen, más szóval, kegyelmet ad neki. De hogy az Isten igazsága ne szenvedjen csorbát, a büntetést is kirója, de azt nem te szenveded el, hanem Jézus fizet helyetted. És mivel Jézus és Isten egy és ugyan azon személy, gyakorlatilag ez nem mást jelent, mint hogy Isten helyetted elszenvedi el a te bűneid következményét. Isten azt kérdezi tőled: mit kellene még tennie, hogy szeresd Őt és higgy benne?



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. febr. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

hát szerintem olvassátok el mégegyszer a kommentjeimet,én hiszek istenben,csak a bibliában nem,mert abba gonoszság van!És az hogy isten igazságos,ez tény,de honnan tudjuk mi azt,mi az isteni igazság?Ha megnézzük,századszorra is leírom,hogy az ember igazság fogalma igencsak változékony!nem tökéletes!Amikor valaki lopott a középkorban,mindegy volt,hogy éhezés végett volt e,levágták a kezét..mostmár ezt mi sem tartjuk igazságosnak,mert fejlődik az igazság is,velünk egyetemben.Isten,mivel tökéletes,tökéletes az igazságérzete is,amit mi még fel sem tudunk fogni,még azt se mi az a tökéletes.Ha a szeretet erejével felruházott Isten bárkit is elítélne örökké,akkor annak bizony köze se lenne a szeretethez!Mindenkinek lesz bocsánat,de meg kéne értenie az embereknek,hogy attól,hogy valaki elárulja,hogy nincs pokol,attól még ugyanúgy tilos ölni,stb,mert hátráltatja a lélek fejlődését!!!amíg ezt nem értik meg,addig szükség is van a pokolra,elrémisztés céljából..De talán hamarosan lesz egy változás,amikor erre,amire én rájöttem más is rá fog jönni,a pokol ijesztegetése nélkül is,hogy nem ölhetsz,nem csinálhatsz semmi rosszat,a saját magad érdekében!

Arról pedig,hogy a tízparancsolatban benne van,hogy ne hazudj,attól a hazugság még az ember természetéhez tartozik,és van jószándékú hazugság,ami nem lehet istenellenes,mert azzal másoknak segítessz,jószándékból,mert ha megtudná,fájdalmat okoznál vele..Ilyen pl hogy nem mondhatod apádnak,hogy anyádat jobban szereted,mert az fájna neki,viszont ha azt mondod,mindkettőtöket egyformán,az csak egy kis hazugság,és máris nem tettél rosszat senkinek!Igenis hazudni kell néha,tekintettel a mások érzelmére!Ha azt mondom a barátnőmre,hogy csúny,mert én annak látom,jogosan sértődik meg,és soha nem áll szóba velem/megsértettem,ez így igaz!De miért bántanám meg őt,ha elfogadom olyannak amilyen!Vagy mit szóna a főnök,ha elmondanám az őszinte véleményemet róla?Kirúgna,mert nem értek vele egyet!Látod,hogy a jószándéku hazugságok nélkül milyen életképtelen lenne minden ember?Senki nem szeretne!Tisztelet a kivételnek,de a kivétel erősíti a szabályt!Jézus nagyon jó ember volt,de értem ne haljon meg senki sem,én azt kívánom,mert ha olyan förtelmes nagy bűnöm vn,akkor majd én vállalom érte a felelősséget,és istenen múlik az ítélet!Nem jó dolog abban élni,hogy mindegy menyi bűnt mben,mert Jézus úgyis megváltott,értem,miattam meghalt,hogy nekem jó legyen,és bármit tettem eddig,ami nem volt helyes,ha ezt elfogadom,akkor mehetek a mennybe!Ez az igazságtalanság!Mert ha valaki régen tömeggyilkos volt,az is mehet a mennybe,csak azt kell mondani,hiszek a bibliában,félek a pokoltól,stb..Ez nem igazság azokkal szemben,akik nem tudják,hogy van Isten,mert őket nem győzte meg a biblia,vagy akármi,de sose öltek,sose tettek olyan megbocsájthatatlan bűnt,amiért ezt érdemelték,egyszerűen csak nem találtak bizonyítékot az Isten létezésére!Ez így ahogy van igazságtalan,bárki bármit mond,én ezt így látom,remélem nem sértődtök meg,mert elfogadlak titeket,Istent,Jézust,csak a bibliát nem tudom,mert számomra gonosz és igazságtalan dolgok is vannak benne..az ördög a részletekben rejlik....

2010. febr. 9. 13:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!