Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudok hiteles keresztény...

W_Gyuri kérdése:

Tudok hiteles keresztény életet élni úgy hogy nem járok gyülekezetbe? Így is tudom Jézust követni? Elég hogy naponta olvasom a Bibliát, imádkozok, a bűneimet megvallom, és ha kell hit álltal cselekszek, majd amikor eljutok arra a szintre?

Figyelt kérdés
Azt elismerem hogy segítség nélkül nehezebben tudom értelmezni Isten üzenetét a Biblia alapján, de nem készülök teológusi pályára.

#Biblia #gyülekezet #Jéztus Krisztus
2015. febr. 7. 19:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Szintre? Ez nem iskola!


A válasz: igen.


Viszont nagyon sok olyan választ kaphatsz, hogy nem nagyon lehet keresztény életet élni gyülekezet nélkül, ezt leginkább olyan fogja neked mondani, aki gyülekezet által tért meg (vagy nem tért meg), illetve sajnos valami gyengeség folytán képtelenek a csorda nélkül önálló keresztényi életre. Mielőtt támadásnak vennétek, tök rendben van, ha csordába gyűltök, az viszont gáz, ha ezt kötelezővé teszitek.

2015. febr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mostanába nagyon sokat hallgatom Pintér Béla zenéjét, és ahogy hallgatom elfog egy érzés hogy Isten jelenléte jó az életben, szükségem van Isten közelségére segítségére. Isten, Jézus, a Szent Szellem jelenlétét hogy tudom elérni az életemben nap mint nap?
2015. febr. 7. 20:23
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon egyszerű (és egyben a legnehezebb)

Szeresd a felebarátodat, mint önmagadat.


Gal 5,14 Mert az egész törvény ez egy ígében teljesedik be: Szeresd felebarátodat, mint magadat.

2015. febr. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha ez kérdésként fogalmazódik meg benned, akkor az azt jelzi, hogy (még) nem tudsz. Ha tudnál, akkor azt határozottan éreznéd, és nem kérdeznéd. De ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy most odadobd magad valami gyülinek.


A Bibliát pedig segítség nélkül nagyon sokan nem tudják értelmezni, ennek a gyöngyszemeit naponta olvashatjuk itt az önjelölt bibliamagyarázóktól :)

Elég lesz, ha áhitatos lelkülettel olvasgatod, és nem akarod mindenáron értelmezgetni is.

A hitélet nem az észmunkáról szól, hanem az önátadásról.

2015. febr. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos az önjelölt Bibliamagyarázók magyarázatait gyülekezetekben hallották.

AZ össze vissza magyarázatok 99%-a gyülekezeti betanult teológia.

Kérj, és adatik. Ha teljes szívvel kéred, meglesz. És valóban, magyarázatokat ne emberektől várjál, hanem attól, aki ezeket a próféciákat kijelentette.

2015. febr. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

szia


Nem,,

ha olvasod a bibliát megfogod tudni, miért-

Ha a bibliát elfogadod mint Isten szavát utmutatását, ott irva van mit jelent kereszténynek lenni


Az első századi tanitványoknak is megkellett szervezni a gyülekezeteket, akik elkezdtek számban növekedni

Pál a következőket irta Isten ihletése alatt:


(Héberek 10:24, 25) 24 És figyeljünk egymásra a szeretetre és jó cselekedetekre való ösztönzés végett, 25 nem hagyva fel egybegyűlésünkkel, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítva egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot.


ha nem ismerik egymást a testvérek akkor hogyan ügyelnek egymásra és hogyan fejlesztik ki a szeretetet egymás iránt.

Más részt Jézus meghagyta, hogy ki fog nevezni egy szolga osztályt aki gondoskodik a nyáj szellemi eledeléről.


Azt irod hit által fogsz cselekedni...

És mit teszeL? az ismeret mire inditja a hitedet?


Péterék sem a teológusi pálya miatt tették azt amit tettek, hanem mert Jézus a követőjüknek parancsot adott, hogy menjenek és tegyenek tanitvánnyá minden nemzetből embereket, és tanitsák meg öket, hogy Jézus parancsát tegyék, betartsák.


s az utolsó napokban ez egy világméretű munkára fog nőni, amit Jézus támogat a világrendszer befejezéséig.


(Máté 28:19, 20) 19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”


(1Péter 2:21) 21 Valójában erre a pályára hívtak el titeket, mert Krisztus is szenvedett értetek, mintát hagyva nektek, hogy szorosan kövessétek a nyomdokait.


szorosan követni, vagy is ugyan úgy élni és tenni amit Ő is tett...

2015. febr. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, abban a gyűlöletes világban szükség is volt erre, bár miért is ne lettek volna olyanok, akik nem voltak gyülekezetben?

Nézzük csak meg, hogy mit mondott Jézus arról, akik nem követték a nyájat:


38. János pedig felele néki, mondván: Mester, látánk valakit, a ki a te neveddel ördögöket űz, a ki nem követ minket; és eltiltók őt, mivelhogy nem követ minket.

39. Jézus pedig monda: Ne tiltsátok el őt; mert senki sincs, a ki csodát tesz az én nevemben és mindjárt gonoszul szólhatna felőlem.

40. Mert a ki nincs ellenünk, mellettünk van.

41. Mert a ki innotok ád egy pohár vizet az én nevemben, mivelhogy a Krisztuséi vagytok, bizony mondom néktek, el nem veszti az ő jutalmát.


Az, hogy az első századi keresztények mit tettek, a legkevésbé sem érdekel. Nekem nem az első századi keresztényekre kell odafigyelnem, hanem Jézusra. Jézus hangját kell hallanunk nem keresztény tradíciókat.

2015. febr. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Sok ember megpróbálta már és rendre elvéreztek és a szellemi roncstelepre kerültek. Jézus Krisztus nem működik Egyház nélkül. Ha te volnál az egyetlen ember a világon, aki elfogadtad Jézus Krisztust Megváltódnak és Uradnak, és te volnál az egyedüli személy, aki betöltekezett Szent Szellemmel, és kapcsolatban vagy Istennel, akkor is az volna Jézus akarata, hogy tegyél tanítványokká minden népeket, legalábbis azokat, akiket te elérsz, és te magad hozzál létre Isten természetfeletti támogatásával új gyülekezeti közösséget, és ha sikeres vagy, máris egy gyülekezetben találnád magadat. Ez a helyzet azonban nem áll fenn, már van élő gyülekezet az országban, ahová mehetsz. Ha nem mész, azzal lemondasz Istennek az életedre vonatkozó tervéről, gyakorlatilag magáról Istenről. A döntés a tied. Vannak gyülekezet-tagadó gyülekezetek is, például a holic csoport, illetve kiábrándult, megkeseredett egykori egyháztagok, magányos farkasok, ezoterikával megfertőzött tudorok, ők terjesztenek ilyen csacskaságokat, hogy van olyan ember, akit akkor is megáld Isten, ha fellázad az Ő akarata ellen, és nem hajlandó engedelmeskedni a Szent Szellem vezetésének. Mutass akár egyetlen példát is a Bibliában, hogy isten tartósan megáldott volna valakit, aki elkerülte azt a helyet, amit Isten kijelölt a számára! De meg lehet próbálni, szabad a pálya, ha ezt akarod tenni, tedd! De ne hibáztass utólag senkit!
2015. febr. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is Igen!


A gyülekezetre tulajdonképen azért van szükség mert egy gyülekezetben védve vagy a gonosz támadásoktól,de ha te azt mondod,hogy elég erős a Jézusban való hited és ellen tudsz állni a kísértéseknek egyedül akkor semmi akadálya annak,hogy hiteles kereszténynek valld magad.


Jézus itt ezt mondja;


"Mert a hol ketten vagy hárman egybegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük."(Mát.18:20)


Itt viszont ezt;


"Te pedig a mikor imádkozol, menj be a te belső szobádba, és ajtódat bezárva, imádkozzál a te Atyádhoz, a ki titkon van; és a te Atyád, a ki titkon néz, megfizet néked nyilván."(Mát.6:6)


Tehát egy gyülekezetben a testvérek segítenek egymáson imával,viszont ez nem jelenti azt,hogy te egyedül ha segítséget kérsz ne kapd meg.


Azt írtam,hogy Igen lehetsz hiteles keresztény,viszont én mégis azt tanácsolnám neked,hogy keress egy olyan keresztény gyülekezetet ami megfelel a te hitednek,elvárásodnak,mert egy az,hogy könnyeben meg fogod érteni majd azokat a Bibliai részeket amelyeket egyedül nehezen értesz meg,másodszor meg a tapasztalt keresztényektől segítséget kaphatsz az élet kérdéseiben,és tudd meg,hogy ez nem rossz dolog.

Nem szeretnélek elbátorítani,de előbb utóbb a gonosz próbálkozni fog nálad és arra készülj fel,hogy mindent bevet azért,hogy elvegye a kedved a keresztény élettől,én ezen már végig mentem és tudom,hogy miről beszélek.

Hogy megértsd,egyedül "sebezhetőbb" vagy mint egy gyülekezetben,mert egy gyülekezetben ahol Jézus nevében gyűlnek össze a keresztények,oda nem tud bejutni,viszont a te privát szférádban be jut és ilyenkor nagyon erősnek kell lenned,hogy ellen állj.

De ha mégis úgy döntesz,hogy egyedül akarod végig járni ezt az utat,akkor imádkozz,szüntelen imádkozz mert mint ahogy írtam már, előbb utóbb érezni fogod a "Kálváriát" az életedben.


Üdv!

2015. febr. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ha megfigyelted volna az egyik verset, skkor tslán megértetted volna

A Bibliát nem unalomból iratta le, hanem az az élethez a használati utmutató, és Tanulság azoknak akik olvassák, hogy tudják, mikor mire hogyan reagál a teremtő

Isten egységes egy imádaot emutató népet vezetett és vezet ma is, és nem vallások zürzavarait támogatja

Ezt a szaváből is jól lehet látni az egységhez pedig jól szervezettség,


(Máté 28:19, 20) . . ., 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”

Jézus kifejtette, hogy az utolsó pillanatig támogatja azokat akik az Őrendezettsége alatt élnek egységes szabály alapján.


(Galácia 6:16) 16 És akik rendezettségben fognak járni e viselkedési szabály szerint,. . .

(Filippi 3:16) 16 Mindenesetre, amennyire előrehaladást tettünk, úgy továbbra is rendezettségben járjunk ugyanebben a gyakorlatban.


Ez nem arra tanitja vagy buzditja az embereket, hogy járjanak a maguk elgondolása szerint kinek hogy tetszik. ez nem rendezettség


Mi lett voln ha Isten összevisszaságot hagyott volna az imádatban, mindenki tegyen ahogy gondolja, Mózes nem is tudta volna a 3 milliós népet rendben át vinni a Tengeren , mindenki ment volna amerre lát...


Ahol ország van ott vannak szabályok amiket be kell tartani hogy annak az országnak az államporgára

legyél...

Isten országa valós kormányzat, aminek van királya alatt valói, törvényei, Iskolázottsága jövöbeni terve...

Hogy lehet egységes imádatot bemutatni, ha mindenki kialakitja azt ami neki tetszik

Ádám is ezt tette, ment a saját feje után, na meg a felesége uán-

2015. febr. 8. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!