Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudok hiteles keresztény...

W_Gyuri kérdése:

Tudok hiteles keresztény életet élni úgy hogy nem járok gyülekezetbe? Így is tudom Jézust követni? Elég hogy naponta olvasom a Bibliát, imádkozok, a bűneimet megvallom, és ha kell hit álltal cselekszek, majd amikor eljutok arra a szintre?

Figyelt kérdés
Azt elismerem hogy segítség nélkül nehezebben tudom értelmezni Isten üzenetét a Biblia alapján, de nem készülök teológusi pályára.

#Biblia #gyülekezet #Jéztus Krisztus
2015. febr. 7. 19:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

a válaszolónak aki ezt a verset idézte:


(Márk 9:38) . . .: „Tanító, láttunk valakit, aki a te nevedet használva űzött ki démonokat, és próbáltuk őt megakadályozni ebben, mert nem jött velünk.”


E férfiúnak nem volt szüksége arra, hogy valóságosan kövesse Jézust ahhoz, hogy az ő oldalán legyen. A keresztény gyülekezet még nem lett megalapítva, ezért az, hogy az illető nem tartozik az ő csoportjukhoz, még nem jelentette azt, hogy egy független gyülekezethez tartozott.


De utána megalakultak az első gyülekezetek, amiket a keresztényeknek támogatni kell , hiszen ennek a Feje Jézus

(Efézus 1:22) 22 Ezenkívül mindent a lába alá vetett, és minden felett való fővé tette őt a gyülekezetnek,

Mivel Krisztus a keresztény gyülekezet ’minden felett való feje’, mindent felügyel, ami a gyülekezetben történik. Semmi sem kerüli el a figyelmét. Tüzetesen megvizsgálja a keresztények minden egyes csoportjának, vagyis gyülekezetének szellemi állapotát. Ez teljesen nyilvánvaló abból a kinyilatkoztatásból, amelyet János apostol az i. sz. első század végén kapott. Hét gyülekezethez szólva Jézus ötször mondta, hogy ismeri a tetteiket, az erősségeiket és a gyengéiket. Ezután tanácsot és buzdítást adott nekik a szükségletnek megfelelően (Jelenések 2:2, 9, 13, 19; 3:1, 8, 15). Semmi kétségünk sincs afelől, hogy Krisztus ugyanilyen jól ismerte a Kis-Ázsiában, Palesztinában, Szíriában, Babilóniában, Görögországban, Itáliában és más helyeken levő többi gyülekezet szellemi állapotát is (Cselekedetek 1:8).


S ez ma sincs másként, nem hagyta magára az embereket irányitás nélkül...

2015. febr. 8. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Elég hogy naponta olvasom a Bibliát, imádkozok, a bűneimet megvallom, és ha kell hit álltal cselekszek, majd amikor eljutok arra a szintre?"


Ez még sok is.Szeresd felebarátodat,mint önmagad.Ez a legfontosabb.

2015. febr. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Mivel bizonyitom, hogy szeretem a felebarátomat?

hogy otthon ülök?

s mivel bizonyitom, hogy szeretem a teremtőmet?

Ha ugy teszek az imádatban ahogy nekem kényelmes?

vagy Jézushoz hasonlóan engedelmességet tanulok és betöltöm az imádatra vontkozó elveket ahogy a Teremtő kéri?


Ki határozza meg hogy mi az igaz imádat?

Én vagy a Teremtő?

2015. febr. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Mivel bizonyitom, hogy szeretem a felebarátomat?

hogy otthon ülök?"


Azzal bizonyítod,hogy szereted magad,így mivel szeretet van benned,szereted felebarátodat is.Persze ülhetsz otthon is,ettől nem leszel kevésbé szerethető Isten szemében.


"s mivel bizonyitom, hogy szeretem a teremtőmet?"


Azzal,hogy szereted magad,ezáltal szereted a felebarátodat is.Így szereted a teremtőt is.


"Ha ugy teszek az imádatban ahogy nekem kényelmes?"


Imádkozhatsz feszengve is,ha szerinted ezzel bizonyítod az Isten iránti szeretetet.


"vagy Jézushoz hasonlóan engedelmességet tanulok és betöltöm az imádatra vontkozó elveket ahogy a Teremtő kéri?"


Itt az a kérdés,hogy Jézushoz hasonlóan,vagy úgy,ahogy a keresztény egyház elvárja?

2015. febr. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!