Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagyon rossz dolog, ha nem...

Nagyon rossz dolog, ha nem hiszek a Bibliaban? Marmint abban, amit leir.

Figyelt kérdés

Marmint ebbe hogy hat nap alatt megteremtette a Foldet.... csak szamomra olyan hihetetlen? Marmint ez konkretan butasag, hogy megteremtett minden novenyt es allatot. En az evolucioban hiszek. De megis zavar, hogy nem hiszek ebben :D

Isten letet sem tudom teljesen elfogadni...


2015. febr. 13. 23:02
1 2
 1/15 anonim válasza:
62%

Ateista vagy. Az nem rossz.

Szerintem a bibliát nem is kell elhinni. Az csak egy tanulságos mese, ami próbálja jóra nevelni az embereket és ápolni a lelket.


Ha van egy képzeletbeli barátja valakinek, azt bolondnak nevezik. Ha több embernek ugyan az a képzeletbeli barátja, azt vallásnak hívják.

2015. febr. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Liszt Aliz válasza:
Ne aggódj, én sem hiszek benne. Hatalmas különbség van azonban aközött, hogy azért nem hiszel a Bibliában,mert más a vallásod, vagy mert használod az eszed és racionálisan gondolkodsz. Istenben, szellemekben és egyéb természetfeletti dolgokban hiszel? Ha csak Istenben nem, akkor gyenge ateista (ezek közé tartozik a buddhizmus hinduizmustól elválasztott egyik ága is), ha semmi olyanban amire ne volna racionális magyarázat, akkor erős ateista vagy.
2015. febr. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

"Marmint ebbe hogy hat nap alatt megteremtette a Foldet"


Egy igazi istennek nem lenne egyáltalán szüksége időre egy világot teremteni, akkor még nincs is idő, megteremti és attól fogva van.


Ebből látszik, hogy az egész sztori földhözragadt, nem haladta meg a Biblia írása idején élt emberek látókörét. Élt az egész bolygón pár millió ember, és a cselekménye is egy szűk, jól behatárolt földrajzi környezetre korlátozódik.

2015. febr. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne nagyon rossz dolog? De az sem rossz dolog, ha vki hisz. Ha viszont zavar, hogy nem hiszel ebbe, akkor ezt ne velünk beszéld meg, hanem Istennel, imádkozz hozzá, mond el Neki, és könnyebb lesz a lelked.

Gondolom vádlást érzel magadba ezek miatt, ne foglalkozz vele. Mondom én ezt úgy, h egyébként mélyen hívő vagyok. Na szóval nyugi, nem kötelező hinni, és Isten se fog érte téged, ezért vádolni, aki mást mond erről az hazudik és azt akarja, hogy rosszul érzed magad.

2015. febr. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én olvastam a Bibliát (nem csak részeket, egyszer fogtam és végigolvastam, ami nekünk megvan a Teremtéstől a Jelenések könyvéig), nem vagyok ateista, de vallásosnak se mondanám magam (és ez csak még inkább megerősödött bennem, miután olvastam), viszont már több paptól is hallottam, hogy a Bibliát nem szabad szó szerint értelmezni, és hogy az evolúció és a magasabb rendű "isteni" beavatkozás nem zárja ki egymást.

Próbáld szimbolikusan tekinteni, meg az adott korba helyezni, azoknak az embereknek, akik akkor éltek, egyfajta világképe.

2015. febr. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Egyes: nem ateista kérdező, nem tagadja Istent, csak nem tudja teljesen elhinni. A kettő nem ugyanaz.
2015. febr. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#6, Úgy érted, agnosztikus?

(Nem az első vagyok, csak a százalékok stimmelnek.)

2015. febr. 14. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

a hat nap.... ha 24 órás napokra gondolsz, akkor tényleg hihetetlen.

A Biblia nem is huszonnégy órás napokról ír, amit mi a Föld forgása szerint számolunk.


Egy nap a Bibliában lehet 1000 év, vagy sokezer éves idöszak.


A Zsoltárok 90:4 így írja Istenröl: "Mert ezer esztendö annyi a te szemedben mint a tegnapi nap amely elmúlt és mint az éjjeli örszolgálat".

Ezer esztendö=éjjeli örszolgálat.

Az éjjeli örszolgálat néhány órás szolgálat volt, váltották egymást az örök, hogy ébren tudjanak maradni.


Látod én meg a véletlen szülte evolúcióban nem tudnék hinni. :)

Számomra képtelenség, hogy ilyen csodálatos az élet, az univerzum, és ezt mind csak egy senkitöl sem irányított káosz hozta volna létre.


Szerintem az hogy a kutyus elszalad és hazajön a kincsével és egyszer csak megszületik egy érdekes kutyakeverék. De akkor is kutya marad a kutya.... szerintem ez nem a darwini evolúció bizonyítéka, megmarad azon a kereten belül belül, amit ahogy a Biblia írja a "neme szerint".

Neme szerint írja a Biblia az állatokról ez egy szélesebb keret pld. kutyafélék, macskafélék, stb.

2015. febr. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

csatlakozom Katyhez


a hat nap nem 6x24 órás időszakot jelent

hanem teremtési időszakokat,

fokozatosan teremtett nem egyszerre, mert mindennek meg van a törvényes kerete.


ha egy vak embernek aki sokáig nem látott, rá engednék hirtelen a fényt a szemére, nagy kárt okozna...

ezért fokozatosan kell a vilgosságot megszoknia


Az evolúció azért nem hiteles, mert az csak elmélet, és az élőlények nemük szerint szaporodnak.s akkor ma is kellene fejlődni egyedeknek.


az tény hogy egy élőlény alkalmazkodik az adott természethez, de ezt a szervezetén belül teszi és nem teljes átalakulással


Ezenkivül élő csak élőből jöhet létre, és az élet harmonikus folyamata is rendezettségre tervezettségre utal.


Egy ház sem jön létre tervező és épitő nélkül... az idő és természeti alakulásra.


az hogy nem hiszel a Teremtőben nem butaságnak nevezném, hanem oktatás hiánynak, nevelési stilusnak.


sokan közülünk igy lettek nevelve és nőttünk fel aztán magunktól felmerültek az élet nagy kérdései, amire válaszokat kerestünk és ebben megtaláltuk

2015. febr. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem rossz dolog, azt jelenti képes vagy logikusan gondolkozni.

Az evolúcióban nem kell hinni, bizonyított tény.

A nap pedig két ezer éve is 24 órát jelentett. Ha nem erre gondoltak volna, akkor nem ezt írják.

2015. febr. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!