Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kezdtél el hinni...

Hogyan kezdtél el hinni Istenben, és a Biblia szavában?

Figyelt kérdés
2015. febr. 16. 05:40
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Sehogy. Tobb ellentmondas van a Bibliaban mint egy rossz szappanoperaban.
2015. febr. 16. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Menj el a neked legszimpatikusabb temploba.

Vagy kérdezz róla olyan ismerősödtől, aki hisz benne.

2015. febr. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

valahogy mindig is tudtam, hogy kell lennie valakinek aki létre hozta az életet.

De nem ismertem, nem tudtam hogy ki Ő és, milyen lehet, vagy van e célja stb


engem sok kérdés foglalkoztatott, mint másokat is általában és válaszokat kerestem az életre, és a bibliában találtam rá


ebben Jehova Tanúi segitettek, és magam is ezt teszem hogy segitek másoknak immáron 24. éve

2015. febr. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Magamtól sehogy, engem Isten keresett meg és onnantól olvastam a Bibliát. Nincs benne ellentmondás, ahogy állítják azok, akik nem veszik a fáradságot, hogy utána nézzenek, ha hiányos a tudásuk.
2015. febr. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Katolikusnak kereszteltek, és amióta az eszem tudom, hiszek Istenben. A Bibliát pedig néha olvasom, de nem ezt tartom a legfontosabbnak az életemben.
2015. febr. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
24%

Sehogyan, ugyanis nem hiszek benne. :)


"Magamtól sehogy, engem Isten keresett meg és onnantól olvastam a Bibliát."


Engem meg a pomogácsok kerestek meg és megígérték, hogy elvisznek Dörmiországba hancúrozni a vidámparkjukba.

2015. febr. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
40%

én gyermekkoromban a szüleimtöl hallottam Istenröl.


Szüleim komolyan vették a hitet, de nem fanatikusan. Mi a tanúk, komoly kutatásokat szoktunk végezni, és figyelembe vesszük a tudományt, a történelmet, az archeológiát is.


Ezért megrendeltük az akkor elérhetö tudományos folyóiratokat mint pld. az Élet és tudomány.


Mivel az emberekkel már kis korom óta szívesen beszélgetek, számomra a hirdetés egy nagyon kellemes "foglalkozás" volt. Szerettem hallgatni a "nagyokat", osztálytársaimmal is sokat beszélgettünk Istenröl a tanáraimmal is.


Mivel elolvastunk sokszor olyan tudományos cikkeket is, melyek bizonyították a Biblia hitelességét is, ez is még jobban megerösítette az Istenben való hitemet.


Azóta néhány év eltelt. Sokszor tapasztaltam, hogy míg az evolúciós tudomány rengeteg tévedéseit javítgatta, a Biblia tanítása igaz maradt.

Az archeológia bizonyította a Bibliai városok, személyek létezését.


A Biblia tanácsai olyan bölcsek, hogy nem avultak el. A mai pszichológusok is sokszor merítenek belöle tanácsot, bölcsességet.


Jövendölései teljesülnek. Csak ismerni kell alaposan.


A másik bizonyíték az Isten létezésére az univerzum, a Föld és az élet rajta. Ezek annyira összetett dolgok, hogy én szerintem sokkal nagyobb hitre van szükség arra, hogy ez mind a véletlen müve.

2015. febr. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!