Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kinek mi a véleménye a Mohamed...

Kinek mi a véleménye a Mohamed karikatúrákról?

Figyelt kérdés
Szerintetek miért jó provokálni ilyen módon egy másik vallás követőit? Én úgy gondolom, hogy a grafikusok, vagy akik rajzolták, azok lelkén szárad az ártatlanok halála. A keresztények mit szólnának, ha Jézust kutya testel ábrázolnák egy újságban?
2015. febr. 17. 07:47
1 2 3
 21/21 ceri ***** válasza:
0%

"Egy szatirikus lap minden véleményét szatírában fejezi ki. Politikát, erkölcsöt, divatot, közízlést, embert és tevékenységet, és persze a vallást kigúnyolja, ha ellenvéleménye van."


És akkor mi van, ez már felmentést ad nekik?

Ilyen alapon a rablógyilkossal sincs semmi baj, hiszen neki meg ez a profilja, :D csak teszi a dolgát.

Hogy nekem mi a sértés azt én döntöm el, nem pedig a sértegető. Mind1, hogy verbális, vagy valós (mondjuk késsel történő) sértésről van szó. Ha a sértett azt mondja, hogy na most már elég ebből, akkor azt kell mérvadónak tekinteni és tiszteletben tartani. Az ő joga megmondani, hogy ez már túlment azon a határon amit el tud viselni. Így van ez akkor is pl. ha a gyerekek játékból verekednek, birkóznak. Felnőtt emberekben még inkább lehetne ennyi empátia, jóérzés a másik iránt, hogy nem megy túl azon a bizonyos határon.

Másrészt a hajdani gyarmattartó birodalmak azt eszik amit főztek. Évtizedekig, -századokig megaláztak, kizsákmányoltak más népeket -ők hány embert öltek meg, hogy ezt az egyébként is aljasságot meg tudják valósítani?- és teszik ezt most is, csak nem feltétlen fegyverekkel, hanem a gazdasági erejüktől kezdve minden eszközzel, és persze demokráciát hirdetve, hazudva -valójában gazdasági, geopolitikai érdekből. Az imperializmus ma is dübörög, csak más eszközökkel mint 100 éve. Sunyibb, aljasabb módszerekkel. Persze 10-20 ember élet is számít, de mi ez ahhoz képest ahányan ma is szenvednek, halnak meg a globális tőke áldásos tevékenysége következtében? Sajnos nem a valódi bűnösök lettek kiiktatva Párizsban -ők biztonságban és inkognitóban, páncélautókban, magánhadseregüktől védetten ma is fosztogatják, sarcolják a világot. Csak néhány fullajtárjuk, a mások hitéből és nyomorából gúnyt űzők lettek áldozatok. Pedig figyelmeztették őket, hogy ez valakiknek fáj és hagyják abba. Én hiszem, hogy ebből az esetből tanultak -még akkor is, ha most 6 millió lapot adtak el. Talán felfogják, hogy a gazdasági haszonnál van fontosabb érték is -pl az emberi méltóság és tolerancia, amit oly fennen hirdetnek ha saját magukról van szó, de ha más bőrére megy a játék, akkor fittyet hánynak a magasztos eszméikre és csak a profit számít.

2015. febr. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!