Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyedül a Katolikusoknál van...

Egyedül a Katolikusoknál van az igazság?

Figyelt kérdés

Az utóbbi napokban többször is olvastam olyan hozzászólásokat, amelyekben egyesek azt próbálták levezetni, hogy egyedül a Katolikus az igaz vallás, mivel csak ők tudják visszavezetni magukat az apostoli eredethez, csakis őket támasztják alá az egyházatyákról fenmaradt írásos dokumentumok, illetve mindeféle (szóbeli, írásbeli) hagyomány mellettük áll, ezér a többi felekezet mind eretnek szekta. Csakhogy éngem ez valahogy nem tud meggyőzni, nenkem ettől a vallástól bevallom őszintén, hogy a hideg futkos a hátamon.


Bizonyítanátok nekem, hogy a Katolikusoknál nem lehet az igazság, mert nem azt tanítják, amit a Biblia?


A kérdés elsősorban a Keresztényeknek szól, más vallások most nem érdekelnek!


Köszönöm előre is a válaszokat!



2015. febr. 18. 10:59
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Szia


"csak ők tudják visszavezetni magukat az apostoli eredethez, csakis őket támasztják alá az egyházatyákról fenmaradt írásos dokumentumok, illetve mindeféle (szóbeli, írásbeli) hagyomány mellettük áll,"


Én ezt nem kezelem ennyire tényszerűen, de ettől tekintsünk el.

Tételezzük fel, hogy igaz.


Ám, az első században pontosan ez volt igaz az akkor uralkodó vallásra is aztán jött az a Jézus, meg az a 12 apostol...

Semmilyen múltat nem tudtak felmutatni, nem voltak történelmi egyház.

Nem voltak hagyományaik, szertartásaik, iskoláik....

Sőt olyan elrugaszkodott elképzeléseik voltak Istenről, hogy a legtöbbnek kínhaláláll kellet lakozniuk.


Na most ennek fényében gondold újra ezt az érvet.

2015. febr. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
52%

Tudom kiről beszélsz kedves Kérdező, volt szerencsém nekem is a illetővel szóváltásba keveredni a napokban, nagyon gyenge érveléssel szerette volna bebizonyítani, hogy az Ő (Katolikus) egyháza követi teljes mértékben az apostolok tanításait, a többi szekta eretnek:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__6..


De itt is megcáfoltam az érveit:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__6..


Valójában pont a Katolikus vallás a legnagyobb hagyomány elhagyó, hiszen pontosan ők tértek el a legjobban az apostoli tanításoktól, ezt pofon egyszerű bizonyítani. Ennél a kérdésnél is gyönyörűen levezette kzs sorban a hamis tanításaikat, amihez még bőven tudnék hozzátenni, de azt hiszem, ez már szükségtelen.

2015. febr. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 szp72 ***** válasza:
46%

Minden valamire való felekezet hiszi, hogy nála az igazság. Olyat nagyon nehéz találni, amely a saját bevallása szerint a hazugságba hisz.

Azonban mivel több ezer egymásnak ellentmondó felekezet létezik, könnyű belátni, hogy nem lehet mindegyiknek igaza, ugyanis az igazságból maximum csak egy lehet.

Szerény véleményem szerint azok a felekezetek, akiknek nincs folytonos múltjuk egészen Jézusig, azok nem igen pályázhatnak az igazságra. Mert ha elveszett az igazság, akkor miből gondolják, hogy pont ők találták meg.

Nos az biztos, hogy a Katolikus Egyházba van egy folytonosság. Én történetesen hiszek nekik.

Én személy szerint nem sértődök meg ha valaki eretneknek tart, semmivel se csúnyább szó ez, mintha azt mondaná, hogy hülyeségbe vagy hazugságba hiszel. Mindazonáltal én csak ritkán szoktam másokat eretnekezni vagy szektázni, csak olyankor, ha nem túlérzékenyekkel vitatkozom. Én tisztelem a más vallásúakat, de az eretnekség és a szektásság attól még az marad, ha egyszer szerintem az.

2015. febr. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Az előttem szólóknak: mielőtt valamiről beszélsz, először ismerd meg, miről beszélsz. Nem gond, ha nem ismered a katolikus tanítást, csak akkor ne elemezd azt, amit nem ismersz, a szlogenek pedig nem hiszem hogy elegendőek a kérdezőnek.

Olvassátok el a tórát légyszi, meg a prófétákat, aztán meg nem árt belelapozni az Úsz-be se, és nézzétek meg, melyik felekezet gyakorlata áll az egészhez a legközelebb, és ez alapján megvan a válasz a kérdező kérdésére. Választ nem adok, döntsetek ti!

2015. febr. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 szp72 ***** válasza:

#14-esnek


Valószínűnek tartom, hogy jobban ismerem a saját felekezetem tanítását logikáját és észjárását, mint egy kívülálló.

De úgy látom, hogy hatalmas tudásod és bölcsességed miatt minden szerénységed és alázatod ellenére muszáj ezt kétségbe vonnod.

Egyébként nem tudok rájönni vajon melyik felekezet az, amelyik annyira egyértelműen kiválóbb a többinél.

2015. febr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 Andizsuzsi ***** válasza:
53%

Kedves 3-as!


Ha valóban jó ideje figyelnéd a hozzászólásaimat, akkor két dolgot figyelhettél volna meg:

- sosem bántottam más vallás képviselőit, mindig kifejezetten hangsúlyozom, hogy mindenkinek szíve joga ahhoz az egyházhoz tartozni, amelyikben jól érzi magát, aminek a tanításával egyetért, és soha nem illettem kritikával más egyház tanítását

- soha nem tettem bibliamagyarázattal kapcsolatos megállapításokat pont azért, mert én nem gondolom, hogy a Bibliaismeretem olyan alapos és biztos lenne, mint itt sokan magukról gondolják. Ettől függetlenül természetesen van véleményem vallási kérdésekről, és ezt el is mondom,miért ne tenném?

Többször említettem viszont, hogy vegyes házasságban születtem és nevelkedtem, katolikus, református és zsidó ősökkel rendelkezem, ezért több vallás tanításait és szokásait is ismerem.


Teljesen hiába fikázod az én vallási szokásaimat -amit ráadásul nem is ismersz -,a fenti válaszaitokból látszik, hogy igenis ti vagytok arról meggyőződve, hogy nálatok az egyedüli igazság, és mély megvetéssel (olykor gyűlölettel) viszonyultok más - elsősorban a katolikus - egyházakhoz.

Ezt persze magatokban kell rendbe tenni, én nem tudom, hogy a te egyházad mit mondd erről, őszintén szólva nem is érdekel.

További szép napot neked!



Lehet minket bántani azért, mert egyedül a Bibliát fogadjuk el mindennel szemben

2015. febr. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 kzs ***** válasza:

@ Andizsuzsi (16-os válaszadó)


Nem hozzám szóltál a válaszodban, ennek ellenére mégis venném a bátorságot, hogy elmondjam, én mit gondolok.


Szóval, ami engem illet, ismerlek annyira, hogy tudom: tényleg nem írtál semmit se bántólag.

Én sem, viszont igenis szeretem megvédeni a SZentÍrás kinyilatkoztatásait olyan tanításokkal szemben, melyek ellentmondanak neki.


Elismerem, mi protestánsok olykor szembekerülünk a katolicizmusban elfogadott tanításokkal, na de miért?

Mert egy protestáns nem kevesebb, minthogy a lelke mélyéig botránkozik meg olyan lehetetlen tanításokon, mint a purgatórium, védőszentek, Mária-titulusok és még sorolhatnám.


Ezek egész egyszerűen elfogadhatatlanok olyannyira, hogy a katolikus hitvédelem sem ad rá kielégítő választ.


Ezt írod: "Lehet minket bántani azért, mert egyedül a Bibliát fogadjuk el mindennel szemben"

> Figyelj, ha ez így lenne, nem bántanánk titeket. Ha esetleg nem tudnád, miről van szó, olvasd vissza a hozzászólásaimat, de valójában még ezeknél is több van, amiben a katolicizmus szembemegy mindazzal, amit Jézus és a korai kereszténység nagy apostolai tanítottak.


Én csak rövid vázlatokban - pár mondatban - elemeztem ezeket, a teljesség igénye nélkül.


Egyébként ne haragudj, de pontosan a Katolikus Egyház volt az, amelyiknek volt képe sértő módon leszektázni olyan egyházakat, amelyek inkább járnak az igazság közelében, más egyházak ezzel szemben maximum "egyházi közösségnek" számítanak az ő szemükben.


Szóval, ha te komolyan írtad azt, hogy "egyedül a Bibliát fogadjuk el mindennel szemben", akkor - már megbocsáss, de - igencsak keveset tudsz arról a vallásról, ahová - elmondásod szerint - tartozol.


És ez nem holmi nevetséges "katolikusgyűlölet" akar lenni.

Csak az apostoli jogutódlás a katolicizmusban sokkal inkább saját tekintélyelvben gyökeredzik, mint az Ige iránti engedelmességben.

2015. febr. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

#szp72!

14es vagyok, szerintem nem értelmezted amit írtam, csak arra céloztam hogy sokan - mint pl az előttem szóló - mélységesen megbotránkozik katolikus specialitásokon, pedig eddig AKÁRHÁNY ilyen embert kérdeztem meg, egyik se tudta megmondani hogy pl a purgatórium mit is jelent (pedig benne van a Bibliában). Valami homályosan dereng nekik, hogy a középkori ábrázolásokon sütögetik az ördögök az embereket, aztán ennyi... Direkt nem is írok érveket emellett, aki akarja kaparja ki magának a gesztenyét.


A gond az, hogy pont nem vagyok valami okos, és ez nem álszerénység. De a szakmám megköveteli hogy ha valamivel kapcsolatban egy szót is kiejtek, akkor az 100-szor leellenőrzött, utánajárt, hótziher legyen, mert emberéletek múlnak rajta.


Utána kéne járni a dolgoknak, csakhogy ez erőfeszítéssel jár, és ehelyett csak megy a duma....

2015. febr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%

kérdező! te nem az vagy akit a katolikus iskolában terrorizálnak???

meg akit bántottak a gonosz katolikus osztálytársai mert nem vagy szentfazék?

miért nem hagyod már ott azt a sulit ha ennyire szenvedsz??

2015. febr. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 kzs ***** válasza:

@ 18-as


Ezt írod: "...sokan - mint pl az előttem szóló - mélységesen megbotránkozik katolikus specialitásokon, pedig eddig AKÁRHÁNY ilyen embert kérdeztem meg, egyik se tudta megmondani hogy pl a purgatórium mit is jelent (pedig benne van a Bibliában)"


> Na én meg tudom mondani, mit jelent a Purgatórium (más néven: tisztítótűz), és hidd el nekem, abszolút nincs benne a Bibliában.


Mégpedig azért nincs, mert az erről szóló tanítás abszolút ellentétes a Krisztusi Engesztelő Áldozattal. Ugyanis ha Krisztus az áldozatával örök engesztelést szerzett, és minthogy az Atya szemében ez tökéletes áldozat ugyebár, akkor miért kéne további engesztelés.


Vagy netán ez az áldozat mégsem volna tökéletes, és Isten Igéje téved??

Nem! A Bibliának ilyen kijelentései mellett nem létezhet semmiféle Purgatórium.

(ha gondolod, kifejtem mindezt Igei alapon is).

2015. febr. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!