Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyedül a Katolikusoknál van...

Egyedül a Katolikusoknál van az igazság?

Figyelt kérdés

Az utóbbi napokban többször is olvastam olyan hozzászólásokat, amelyekben egyesek azt próbálták levezetni, hogy egyedül a Katolikus az igaz vallás, mivel csak ők tudják visszavezetni magukat az apostoli eredethez, csakis őket támasztják alá az egyházatyákról fenmaradt írásos dokumentumok, illetve mindeféle (szóbeli, írásbeli) hagyomány mellettük áll, ezér a többi felekezet mind eretnek szekta. Csakhogy éngem ez valahogy nem tud meggyőzni, nenkem ettől a vallástól bevallom őszintén, hogy a hideg futkos a hátamon.


Bizonyítanátok nekem, hogy a Katolikusoknál nem lehet az igazság, mert nem azt tanítják, amit a Biblia?


A kérdés elsősorban a Keresztényeknek szól, más vallások most nem érdekelnek!


Köszönöm előre is a válaszokat!



2015. febr. 18. 10:59
1 2 3
 21/27 Andizsuzsi ***** válasza:

Keves kzs!


Köszönöm szépen a hozzászólásodat. Félreérthető voltam, ugyanis az általad idézett mondatot: "Lehet minket bántani azért, mert egyedül a Bibliát fogadjuk el mindennel szemben" nem én írtam, hanem a 3-as válaszoló, arra válaszoltam én, csak lemaradt róla az idézőjel.

2015. febr. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Szia Kzs a 18as vagyok!

épp ebből látszik, hogy tényleg nem érted pl a tisztítótűz értelmét, mert ez nem az örök engeszteléssel áll összefüggésben, hanem azzal, hogy az ember itt a földi életben mennyire engedte magába hatolni Jézus megváltását, mert Jézus megváltó műve csak olyan mértékben aktivizálódik Benned, amennyire hagyod magad! Földi élete kárt vallhat, de üdvözül, "mintegy tűz által"(1kor), mert vannak olyan bűnök amik az eljövendő világban nyernek bocsánatot (Luk). Ezzel nem mondtam azt, hogy ez nem Jézus engesztelése teszi lehetővé.

Nem akarlak oktatgatni, de ha kíváncsi vagy a témára, akkor azt nézd meg hogy a katolikus hit mit mond önmagáról, a legjobbak interpretálásában (Henri Boulad, Barsi Balázs, stb), és ne katolikusellenes forrásokból.

2015. febr. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
22%

Hosszasan olvasgattam az írásaitokat és aligha tudom megállni azt,hogy hozzászóljak. Először is egy kedves történettel szeretném kezdeni az egyik protestáns-felekezetről: Két kis nénike kopogtat az ablakomon. Kimegyek. Köszönök. Visszaköszönnek. Azt mondják,hogy: "Jehova Tanúi vagyunk" Mondom: Én Katolikus vagyok,nemsokára bérmálkozok,nem szeretnék áttérni. Erre ők: "Bérmálkozás?! Az eretnekség!"

Aztán több más szekta,akik az utcán "lézengenek" nevezett már eretneknek csupán azért,mert közöltem velük,hogy Katolikus vagyok. Egyszer igazán meglepett,amikor az egyik illetékes hölgy valamelyik ilyen gyüliből azt válaszolta a szokásos mondatomra: Én is! Na,ez az amitől elállt a szavam!

Be kell látnunk valamit,mégpedig azt,hogy mindegyik felekezet(,mert ugye a vallás egységesen a Keresztény) azt hiszi magáról,hogy az üdvözítő hitet képviseli. Nos,a Katolikus Egyház és a Keleti Egyházak,amelyek 1054-ben váltak külön,valóban az apostolok korából,Kr. u 40-80,származnak. A protestáns egyházak 1517. októberével kezdtek kialakulni,majd a neoprotestánsak 1930-1970 között. A Katolikus és Keleti Egyházak alapítója,mint tudjuk,Jézus Krisztus,az Élő és Dicsőséges Isten Fia("Erre a kősziklára építem Egyházamat"),míga más,protestáns felekezetek emberi alapítókkalrendelkeznek.(Luther,Kálvin)

A Katolikus Egyház szentségeivel kapcsolatban: Hét szentség van,amelyek egytől-egyig Jézus Krisztus alapításai és Szentírási alapokkal rendelkeznek. A keresztség,egyértelműen Krisztusi,hisz maga is megkeresztelkedett. Az Oltáriszentésg,megint csak Krisztus szavain alapul: "Vegyétek és egyétek,mert ez az Én Testem,mely értetek adatik."

A Bérmálás is szintén ezeken alapszik és az apostoli korból ered,hisz a Szent Apostolok,akiket Pünkösd ünnepén betöltött a Szentlélek továbadták ezt a kegyelmet kézrátétellel. A házasság,papi rend és gyónás,valamint a betegek kenete az Ősegyháztól fogva bevett gyakorlatok és Szentírási helyekkel bizonyíthatóak.

A Mária-kultuszról: Valóban tiszteljük és,mint anyánkat szeretjük a Szűzanyát,mert kiemelt szerepe van Megváltásunkban. Az Ő igenje képviseli a Megváltástörténet egy "stációját". Azzal,hogy engedelmeskedik Istennek tökéletes példát állít az embereknek. Valjuk be őszintén,hogy Mária üdvössége egyértelmű.

A Purgatóriumról: Szentírási alapokon nyugvó Katolikus tanítás,amely valós,hisze, vannak bűneink,esendőek vagyunk,de,ha Istem bűnbántban talál kegyelmez nekünk,viszont a Mennybe csak teljes tisztasággal léphetünk.

2015. márc. 3. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Csak a katolikus az igaz vallás.
2015. márc. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 kzs ***** válasza:

@ Előbbi


Aha, szóval szerinted Jézus volt az, aki védőszentekről beszélt?

Vagy esetleg Pál (vagy bármelyik más apostol) beszélt Máriának ilyesfokú tiszteletéről?

Jéééé, és még csak a keresztvetésről sem olvasok sehol se a Bibliában, Péterről mint pápáról (vagy mint az egyház vezetője) meg pláne hogy nem.

2015. márc. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Kedves kzs!

Nem fogok veled vitatkozni, én elmondtam, hogy csak a katolikus vallás és az egyház üdvözít. ha te nem tudod vagy nem akarod elfogadni akkor nem tudok mit csinálni. Lehet felhozni mindenféle érvet, ellenérvet, bibliai idézetet. Javasolnék vmit: vagy fogadd el amit írtam, vagy várjuk meg a világ végét és mint két h.lye versenyezzünk, hogy melyikünk vallása volt az igazi.

Remélem segítettem:

Klára, 13/L

2015. márc. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 kzs ***** válasza:

Kedves Klára!


Köszi a válaszodat, bár ami engem illet, valahogy képtelen vagyok elfogadni a katolikus vallás és egyház üdvözítő mibenlétét.


Először is: hadd kérdezzelek már meg - és ezt nem sértő szándékkal írom -, van fogalmad arról, hogy a katolikus vallás tanításai mennyire ellentétesek mindazzal, amit Jézus és a korai kereszténység nagy képviselői tanítottak?


Jézus sohasem mondott olyat, hogy Máriához, vagy bárki máshoz kéne imádkozunk: én legalábbis a Máté 11/28-30-ban semmi ilyet nem olvasok ki.

És ugyebár ott van a Zsidókhoz írt levél, amelyik KIZÁRÓLAGOSAN Jézus egyedüli közbenjárása mellett áll ki.


Azonkívül: sem Jézus, sem az apostolok nem hangsúlyozták Máriának azt a "rendkívüli" szerepét: nem tekintették őt se bűntelennek, se társmegváltónak, se kegyelemközvetítőnek, se közbenjárónak.


És ez még nem minden.

Akár folytathatnám a sort a bűnbocsánattal, megigazulással, és olyan hagyományokkal, amiket a Biblia VAGY nem írja le, VAGY ellentétesek azzal.


Lényeg, hogy a katolicizmus egyedüli tekintélyként túllőtte magát a SzentÍráson, úgy képzelve, hogy neki van egyedül hatalma arra, hogy sajátosan értelmezze a Bibliát (vagyis "apostoli egyházként" olyasmiket hirdessen, melyekről az apostolok még csak nem is hallottak: mint mondjuk a Máriának adott megkülönböztetés).


Szóval akkor, még mindig nem világos, hogyan is áll meg mindezek tudatában a katolikus vallás igaza??


Ami pedig az üdvösséget illeti: kedves Klára!

Nincs az a vallás, ami üdvözítene. KIZÁRÓLAG Krisztusban lehet üdvösségünk, és senki/semmi másban. Erről szól ugyebár az Apcsel 4/12.

Az egyház amit megtehet, az maximum annyi, hogy segíti a hívőt abban, hogy a helyes úton járjon. De biztos, hogy nem olyan tanításokkal, amiknek KÖZÜK NINCS a Bibliához!


Na ehhez szólj, légy szíves!

2015. márc. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!