Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus vallásban az...

A katolikus vallásban az bűnnek, ha érdekelnek a háborúk, a katonásdi?

Figyelt kérdés
A katolikus vallásban az bűnnek számít ha szeretem a háborús filmeket, szeretem a háborús számítógépes játékokat, érdekel a hadtörténelem, szeretek foglalkozni a csatákkal, a haditechnikával, érdekelnek a fegyverek, stb, stb. , tehát ha egy tipikus katonab*zi gyerek vagyok?
2015. márc. 2. 14:43
 1/8 A kérdező kommentje:
bűnnek számít, bocs
2015. márc. 2. 14:44
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ez így önmagában nem. Akkor van baj, hogyha a háborúban a gyilkolás örömét látod és nem azt, hogy a katonák a szeretteik életéért küzdenek. Nagy különbség.
2015. márc. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Attól függ,mi az egyház érdeke.

[link]

2015. márc. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

nem


"muszlimokat ölni nem gyilkosság, hanem az üdvösség útja" Maga a pápa mondta egyszer.

2015. márc. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Andizsuzsi ***** válasza:

"muszlimokat ölni nem gyilkosság, hanem az üdvösség útja"


Melyik pápa is volt ez??


Nem, az, hogy érdekel a hadtörténelem nem bűn.

2015. márc. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5


II. Orbán, ha nem is szó szerint, de a keresztes háborúk szentesítésével megtette.

2015. márc. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A katolikus egyház számtalanszor megáldotta a fegyvereket, keresztes hadjáratokat szorgalmazott és vallásháborúkat szított. Némelyik pápa maga is vezetett hadat, szóval nincs rá alapjuk hogy bűnnek tekintsék. Viszont Krisztus követőjeként átgondolhatnád a hadviselés másik oldalát is. Pl. javaslom hogy írd be google-be hogy "Nanking Massacre"... látsz majd érdekes dolgokat.
2015. márc. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
jöttök itt a keresztes háborúkkal.... mert mit kellett volna tenni, ingyen átadni nekik Európát, mikor megmondták, hogy a céljuk a keresztény Európa megsemmisítése? ők támadtak először, nem mi
2015. márc. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!