Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallási kérdés? Többi lent

Vallási kérdés? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Római katolikus vagyok, és jobban beleszeretnék merülni a vallásba, de nem csak ebbe hanem más vallásokba is.

Szögezzük le, hogy nem vagyok hívő. Ezzel nem akartam semmit mondani, nem akarom hogy valaki most megsértődjön csak azért írtam , hogy ne lepődjetek meg ha nem tudok valamit (pont ezért is tettem fel a kérdést :D )

Azt tudom, hogy hiszek valamiben. Nem konkrétan Istenben, vagy az univerzumban, hívhatjuk úgy ahogy akarjuk. Egy megmagyarázhatatlan okból kifolyólag, hiszek egy olyan emberben(?) vagy angyalban ami megvéd engem. Lehet ez akár az őrangyal is.

Mégsem tudok hinni Istenben, talán mert túl sok olyan embert vett el tőlem akinek még élnie kellett volna, aki jó ember volt, és még élete felét sem élte meg...

Talán ez az oka.

Mégis hiszek, valami/valaki másban,egy emberben(?) talán istenben(?) csak más néven...

Nem tudok hinni az egyháznak... Amit tettek, embereket öltek meg mert nem hittek abban amiben ők, mert valaki nem értett egyet velük. A közpépkorban pl. a búcsúcédulákkal szédítették a népet. Talán nem szabadna összekeverni Istent és az egyházat.

Szeretném megtudni, érdemes hinnem olyanban amit nem tudok biztosra? Vagy hívjam szerencsének, sorsnak, univerzumnak? Vagy ez csak az élet és semmi több? Talán nincs senki aki vigyáz ránk? Létezik egyáltalán a menny a pokol?

És még egy kérdés (ami nem ép a katolikushoz tartozik)

Ki volt Buddha?

Mit csinált?

Kérlek benneteket hogy ne a Bibliából idézettek és nem szeretném ha most letámadnátok egymást a hitvitákkal és csak választ szeretnék.

Üdv: Egy tudatlan lány



2015. márc. 5. 21:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

#10

Tehát a kereszténység jobb mint a buddhizmus?


Kicsit elfogult dolog ezt így kijelenteni...

2015. márc. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

nem a kereszténység jobb, hanem keresztény életet kell élni Jézus példájára és erkölcsi útmutatója szerint.

hogy valaki magát kereszténynek nevezi az eg dolog,

ettől még Jézus nem ért az életével egyet

2015. márc. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Vidiripi


11. válaszoló!


"Tehát a kereszténység jobb mint a buddhizmus?

Kicsit elfogult dolog ezt így kijelenteni..."


1. Hol jelentem én ezt ki?

2. Ha kérdezed akkor te magad nem tudod eldönteni!

3. Benned van elfogultság és ELŐÍTÉLET mert az állítod hogy én kijelentettem hogy melyik a jobb de ez hazugság a részedről. S ez ellen én határozottan tiltakozom mert én nem tettem ilyet.


Kérdező!


Van/vannak e további kérdéseid, kételyeid, megérzés , fény az alagút végén vagy bármi egyéb?

2015. márc. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!