Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus testvérek: ha a...

Katolikus testvérek: ha a fiam rájött, hogy saját neméhez vonzódik, lehetne az a helyes megoldás, hogy papnak készül?

Figyelt kérdés
17 éves fiúról van szó. Nemi kapcsolatot nem létesített szexuális orientációja szerint (azon kívül se), és nem is tervezi, mivel mélyen vallásos.

2015. márc. 6. 13:52
1 2 3 4 5 6
 21/55 szp72 ***** válasza:
14%

"A fiam nem beteg, és megkövetelném, hogy senki ne kezelje úgy. Ezen nem lehet változtatni."


A betegség nem attól lesz betegség, hogy mennyire lehet rajta változtatni. A homoszexualitás szerintem betegség, ez nálam elvi kérdés, s annak kell tartanom, ha egyszer annak tartom. Nem követelheted meg, hogy én mit gondoljak.

Úgy látszik kérdező, te ilyen ellentmondást nem tűrő zsarnoki természet vagy, aki még mások gondolkodását is irányítani akarja. Gondolom a fiú anyja vagy, zsarnoki anyáknál pedig nem ritka, hogy homoszexuális fia van. E mondatomat azonban szívesen visszavonom, mert ez csak amolyan vélemény, nem pedig egy meggyőződés.

2015. márc. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt kérdező!


Nem vagyok katolikus, de ha megengeded elmondom a véleményem.

Azt gondoltam, a papi hivatást az az ember választja, aki olyan mértékben meggyőződött a hitvallása felől, hogy kételyek nélkül tudja elfogadni a világot olyannak, amilyennek Isten teremtette. Így a saját irányultsága is bele kell hogy férjen a felvállalhatók közé. Ha a hitében szilárd, a kételyek nem gyötrik, akkor tudja hogy mit kell tennie. Ha bizonytalan, akkor keressen tovább, és ha már minden kérdésére megvan a világnézete szerinti jó válasz, akkor válassza ezt a hivatást, vagy amiben szerinte a legjobban ki tud teljesedni. Ha ebben a kérdésben közvéleménykutatás alapján dönt, akkor nem a saját útját járja. Talán csak abban kellene segítened, hogy megerősíted abban, hogy nem létezhet olyan választás, ami megronthatná a kapcsolatotokat. Sok erőt, és kitartást kívánok hozzá.

2015. márc. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 Becixxx ***** válasza:
8%
Persze ... Velem is egy pap csinálta, 16 éves koromban. Szerintem papnak való a fiú!
2015. márc. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 A kérdező kommentje:

szp72: Igazából azt gondolsz, amit akarsz, én csak azt kértem, hogy ne kezeld betegnek a gyerekemet. Könyörgöm, a XXI. században élünk, azt hittem, ezen már régen túl vagyunk. Különben ha gyógyítható lenne, nem mindegy, hogy milyen a szexuális orientációja egy papnak??

Tévedtél. Az apja vagyok. De a következtetéseid valami zseniálisak.


Köszönöm a te válaszodat is, utolsó!

2015. márc. 6. 21:42
 25/55 A kérdező kommentje:
(Úgy értem, az utolsó érdemi választ küldő.)
2015. márc. 6. 21:43
 26/55 szp72 ***** válasza:
15%

A kérés egészen más, mint a követelés. Köszönöm, hogy nem kívánod elvenni a véleménynyilvánítási szabadságomat.

Bocsánat a téves diagnózisért, előre is visszavontam.

Mindazonáltal ha fiad is ilyen "modern" gondolkodású, akkor aligha fogja jól érezni magát egy ilyen őselvekhez ragaszkodó intézménynél.

2015. márc. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
3%

15-ös vagyok


vallásosnak lenni vagy keresztény életet élni két különböző dolog

Az ördögök is hiszik hogy van Isten és rettegnek, mert nem úgy élnek.


Eg keresztény ismeri a szent irást és azt is hogy mi a véleménye a Teremtőnek bizonyos dolgokról.

s ehhez igyekszik alkalmazkodni.

A bibliát a mi tanulságunkra iratta, hogy ne tegyünk úgy mint régen némelyek, és aztán kikaptak.


Szodoma-Gomorra esete is jól mutatja ezt, valamint az irásokban az apostolok is leirták, hog a saját nemükhöz vonzódó egyének, nem természetes az életük, ahogy Isten által adott élet jól működne, ennél fogva, lehet egyfajta "betegségnek" nevezni. /mert természet ellenes/

hiszen ez a világ hozza magával a tökéletlenségeket.

Ám a Teremtő nem fog enyhiteni vagy változtatni a törvényein, azt mondja, hogy Ő szent, és az imádói törekedjenek erre a szentségre


az tény hogy tökéletlenek vagyunk de vannak Bibliai alapelvek amiket be kell tartani, és ezek magas erkölcsi értékek, és belehet tartani őket Nem kér lehetetlent tőlünk.


akkor mondhatja el valaki hogy igyekszik keresztén életet élni, ha a bibliában leirt kritériumoknak igyekszik megfelelni.

ehhez ismeret szerzés szükséges, sajnos az egyházban nem tanitják, vagy ha tanitanak is nem azt és nem úgy ahogy valójában kellene.

2015. márc. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 A kérdező kommentje:
Nem akarlak megbántani, de szerintem nem nagyon érted, miről is van itt szó. Vagy csak nem olvastad el a kérdés leírását.
2015. márc. 6. 22:25
 29/55 anonim ***** válasza:
6%

szia


Sajnos Te nem érted.

A bibliában sehol nem irja és Jézus soha nem tanitotta, hogy ha valaki ilyen helyzetben van az menjen el papnak


Már eleve nem is kaphat olyan kiváltságokat amiről Pál ir, ha valaki tisztségre törekszik


(1Timóteusz 3:1–7) . . .Ha valaki felvigyázói tisztségre törekszik, jó munkára vágyik. 2 A felvigyázó azért legyen feddhetetlen, egyfeleségű férj, aki mértékletes a szokásaiban, józan elméjű, rendszerető, vendégszerető, tanításra képesített, 3 nem részeges veszekedő, nem verekedő, hanem ésszerű, nem kötekedő, nem pénzszerető; 4 olyasvalaki, aki jól igazgatja a saját háznépét, és akinek gyermekei alárendeltségben vannak, teljes komolysággal 5 (valóban, ha valaki nem tudja, hogyan igazgassa a saját háznépét, akkor hogyan fogja gondját viselni az Isten gyülekezetének?); 6 nem újonnan megtért, nehogy felfuvalkodjon a büszkeségtől, és az Ördögre kimondott ítélet alá kerüljön. 7 Ezenfelül jó bizonysága is legyen a kívülállóktól, nehogy gyalázatba és az Ördög csapdájába essen.


Sajnos bizonyos vallásoknál ezt sem tartják be, ezért van az hogy Isten nevében helytelenségeket követnek el, és beszennyezik az Istennek járó imádatot


Jézus tanitása illetve a Biblia mint Isten szava nem erről szól. Persze magam sem sértegetésnek szánom, hanem Isten szavának komolyságát igyekszem tiszteletben tartani és tartatni

2015. márc. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
68%

Kedves Kérdező! szp72-nek igaza van abban, hogy


1. A katolikus egyház valóban egyfajta betegségként kezeli a homoszexualitást, még ha nem is a szó orvosi értelmében, de olyan értelemben igen, hogy semmi esetre sem tekinti természetesnek. (És tökmindegy, hogy hányadik századot írunk, mert a kinyilatkozás időközben sem változott meg.) És valóban vannak a homoszexualitást sikerrel "gyógyító" terápiáik is, bár elképzelhető, hogy pont Magyarországon nincs ilyen.


2. Felvállalt homoszexualitással nem fogják fölvenni papi szemináriumba, sőt, a nem felvállalt eseteket is igyekszenek kiszűrni. Más kérdés, hogy milyen sikerrel.

2015. márc. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!