Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus testvérek: ha a...

Katolikus testvérek: ha a fiam rájött, hogy saját neméhez vonzódik, lehetne az a helyes megoldás, hogy papnak készül?

Figyelt kérdés
17 éves fiúról van szó. Nemi kapcsolatot nem létesített szexuális orientációja szerint (azon kívül se), és nem is tervezi, mivel mélyen vallásos.

2015. márc. 6. 13:52
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
80%

Aki a szeretkezést bűnnek tartja, az beteg. Maradjunk ennyiben ,és teljesen mindegy ,hogy milyen az illető szexualitása.


37-es pont az ilyenekre írtam ,mint te ,hogy fanatikus őrültek. Így gondolkodni nem normális dolog.


"Jaj, annyi butaságot írtak itt páran! A meglévő homokos orientáció önmagában nem bűn, csak az, ha gyakorolja is.."


Ilyet az merjen írni ,aki nem gyakorolja a szexuális életét heteroszexuálisan. Ja hogy ilyen nincs ,akkor nincs miről beszélni ,hogy mi bűn ,és mi nem.

2015. márc. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem lehetséges, hogy pap legyen belőle. (Ha valóban nagyon vallásos) Istennek különösen tetszene az az áldozata, hogy lemondana földi javakról és örömökről (beleértve a szexuális vágyat) és életét Istennek szentelné.
2015. márc. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim válasza:
18%
Ide süllyedt az egyház ... (inkább próbáljátok kigyógyítani , pszichológus stb. , lehet csak túl félénk )
2015. márc. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
48%
Nem olvastam végig az összes hozzászólást, de rövid és tömör véleményem van: melegnek lenni egy vele született állapot, nem betegség, hanem egy létező genetikai variáció, olyan mint a balkezesség, együtt kell vele élni, nem kell rejtegetni, szégyelleni. Vallásosnak lenni viszont TANULT viselkedésforma, egy BETEG, életidegen, az emberiség feletti uralkodás eszközeként használt tudatos elbutítás. Ebből kellene kigyógyulni, lelki sérülések nélkül. Talán Neked is, kedves kérdező, mert a vallásos nevelésben TE VAGY A BŰNÖS.
2015. ápr. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim válasza:
90%
Szerintem lehet pap ettől a melegségtől függetlenül, ez nem hiszem, hogy akadálya lenne. De ne ezért legyen pap, mert ő meleg. A papság egy hivatás és nem egy olyasmi dolog, ahova egy meleg menekülhet.
2015. ápr. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
88%
Annó 16-18 éves korom közt nekem is megfordult, hogy papnak menjek és a homoszexuális energiám vágyait emberekre fordítsam, de rájöttem, hogy a szexualitásomat megélve, is segíthetek másokon.
2015. ápr. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:

Attol hogy pap lesz megmarad a pénisze...

és jelenlegi helyzetben nem is kereshetne rosszabb hivatást,mert ugye katolikus papok tömegeiröl derülki hogy buzzancs/pedofil.

olyan hivatást kell(ene) választania amit valóban szeret,és nem menekülés a világból egy olyan dolog miatt amiröl ne tehet.

2015. jún. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
45%

Kedves Testvérem!


Ha a fiad papságra érez hivatást, ne akadályozd azért mert meleg, és támogasd, de ha nem érez rá hívást, akkor ne javasold neki. Istennek terve van az életével, és van egy hívása a számára, amit kettőjüknek kell megbeszélni, amint a melegségével való együttélésre is az Úr fogja tudni megtanítani. - A legtöbb amit tehetsz, hogy imádkozol azért, hogy bármit nyitott szívvel tegyen, amire Isten vezetni akarja, és támogatod abban. - Isten szeretete megtaníthat mindannyiunkat, hogy miként kellene szeretnünk egymást.

Ha bármiben segítségetekre lehetek, írj nyugodtan üzenetet. - Keresztény nő vagyok, (és mellesleg leszbikus).

Imádkozni fogok értetek.

Szeretettel:

M.

2015. nov. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
82%
Ez milyen kérdés? Gondolom kamu és provokatív! Azért legyen pap, mert meleg? Te degenerált, a papság nem egyenlő homoszexualitással! Bármi legyen (színész, szakács, autószerelő, bróker), de legkevésbé pap!
2016. márc. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
18%

48. Kedves M! Sajnos nem jót írsz: "a melegségével való együttélésre is az Úr fogja tudni megtanítani". Nem fogja megtanítani, mert a Biblia szerint egyértelműen bűn ez. Viszont van megoldás a bűnre, minden ember bűnös, és Isten elküldte a Fiát, hogy megváltson. Jézus csodatevő, szabadító, és az ilyenből is meg tudja szabadítani az embert.


Kérdező, nem lehet megoldás. Ha valaki papnak megy, éljen bármilyen erkölcsös önmegtartóztató életet is, önmagában nem üdvözít. Ha nem tér meg Jézus Krisztushoz a fiú, akkor nem tud üdvözülni. A megoldás mindig Jézus, a megváltó, nem a papi pálya. Csak akkor fog tudni Isten szerint élni, ha Jézus érte hozott kereszthalálát elfogadja.

2019. márc. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!