Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy az ateisták...

Miért van az, hogy az ateisták és az olyan emberek, akik nem hívők hisznek az apokalipszisben?

Figyelt kérdés

Elvégre a Jelenések könyve a Biblia része és ebben van szó az apokalipszisről, az utolsó nagy háborúról, amit Jézus azért vív a keresztényekkel, hogy az igazságtalanság megszűnjön. Ezt az igazi keresztények várják, nem félnek tőle, hanem készülnek rá lelkiekben, hogy a jó oldalon lehessenek.

Azok, akik nem keresztények, miért hiszik mégis az apokalipszist? Ha ezt elhiszik, akkor a Biblia több igazságát miért nem tudják elhinni? Elvégre a kezdet nincs vég nélkül, azaz apokalipszis sem létezik ha nincs Isten, nem?


2008. aug. 25. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Mármint konkrétan hány ilyet ismersz? Én például nem hiszek Istenben, sőt az Apokalipszisben sem, viszont Jézusban igen, sőt, Jákób birkás elgondolásának a helyességében is.
2008. aug. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Most számszerű adatot nem tudok mondani, lényeg hogy ismerek ilyeneket.
2008. aug. 25. 16:12
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem hisz Istenben, az hogyan hihet a mennyei és a pokolbeli seregek összecsapásában? Nem egy rejtőzködő, vagy meghasonlott hívőről van itt szó?


"- Te babonás vagy?

- Dehogy! Azok mind balszerencsések!"

2008. aug. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ateisták nem hisznek az apokalipszisben. Aki hisz benne, az már teista - legfeljebb nem keresztény.
2008. aug. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy ezt értették apokalipszis alatt, nem a világvégét? mert az, hogy egyszer valahogy elpusztul a Föld, az tudományos tény...
2008. aug. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Ez is jo kérdés mint az elözö vajon itt is lesz sok ideges välaszolo hivö mint az elözöbe
2008. aug. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Szia! Engedd meg, hogy máshogy fogalmazzak:

-Van embercsoport, aki a pénznek, vagyonnak, "márkaneveknek"hódol, mégha az a föld életébe is kerül mondván: az én életemben még úgysem lesz baj...

-másik csoport: az intelligens ember, aki tudja, hol a határ, hogy ne éljük fel a "gazdatest"(Föld) tartalékait, mint egy parazita, és ezt tiszteletben is tartja.

Szerinted merre billen a mérleg nyelve jelenleg? Ezt felismerni nem vallás kérdése.

2008. aug. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

Az sem egy utolsó szempont, hogy a Biblia 2000 évre előre jelezte ezeket az állapotokat!

És nem Nostradámusi hókusz-pókusz módra.

2008. aug. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
78%
Vagy félreértettél valamit, vagy másmilyennek akarnak feltűnni a szemedben azok, akiket ismersz, és azt mondják, rájuk az ateizmus is igaz, és hisznek is a bibliai világvégében. Én ateista vagyok, sőt a vallás és a vallásos dolgok néhány formájával szemben kifejezett ellenérzéseim vannak. És nem hiszek az apokalipszisben. Igen, a föld és vele talán az egész civilizáció egyszer el fog pusztulni, de nem azért mert egy felsőbb hatalom ezt így rendelte el, hanem mert semmi nem tart örökké. A mi napunkból is vörös óriás lesz, aztán fehér törpe, de azt már maga a föld sem fogja megérni. És lehet, hogy az életnek előbb vége lesz, mintsem odáig jussunk. De ez nem apokalipszis, sőt még csak a közelében sincs.
2008. szept. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én magát a keresztény egyházat mélységesen megvetem, mégis hiszem/remélem hogy eljön a nap (apokalipszis, gyehenna, armageddon stb) amikor megtisztul az univerzum
2010. febr. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!