Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy kereszténynek gazdagnak...

Egy kereszténynek gazdagnak kell lenni vagy szegénynek?

Figyelt kérdés
A szerzetesek feladják mindenüket mikor szerzetesrendbe vonulnak, de mi a helyzet a civilekkel?

2015. márc. 14. 17:41
1 2 3 4 5 6
 21/57 KZitus ***** válasza:
0%

Szervusz


Az első századi keresztény gyülekezetben „mindenfajta embert” szívesen fogadtak 1Timóteus 2:4.

Voltak a gyülekezetben gazdagok, voltak olyanok, akik viszonylag jól éltek, de volt sok szegény is. Néhányan még azelőtt tettek szert vagyonra, mielőtt keresztények lettek. Előfordult az is, hogy némelyek a későbbiekben gazdagodtak meg a kedvező körülményeknek vagy a bölcs üzleti döntéseiknek köszönhetően.


A keresztény testvériséget ma is sokféle anyagi hátterű személy alkotja. Mindannyian próbálják követni a Biblia anyagi kérdésekre vonatkozó tanácsait, mivel tudják, hogy bárki anyagiassá válhat. Az a lecke, melyet Jézus megtanított a fiatal gazdag elöljáró esete kapcsán, arra figyelmeztet minden keresztényt, hogy mennyire uralhatja valakinek az életét a pénz és a vagyontárgyak birtoklása utáni vágy Márk 4:19.

2015. márc. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
7%

Lelkiekben legyen mindenképpen szegény, tehát csak az Úr legyen a mindene, ne legyen tele kacattal a lelke, mert ha a lelked sok lommal van tele, az Úr még csak nem is kopog.

A civilek a 1Kor 7,29-31 szerint éljenek, amiben a kulcsszó a "mintha". Tehát ne ragaszkodj semmihez se, mert minden elmúlik. Persze attól birtokolhatsz dolgokat, de ez a "mintha" lelkület legyen benned.

2015. márc. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
0%

Olvasd el, egy korai keresztény írás, erről a témáról szól, hogy mi a szerepe a gazdagnak és a szegénynek Isten gyülekezetében: A lényeg, hogy lehet gazdag is valaki Isten királyságában, de ekkor a szegény testvérére van utalva, és fordítva, oda-vissza, mint egy szimbiózis:


[link]

2015. márc. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
9%
Egy kereszténynek szegénynek és alázatosnak kell lennie. Ezt azonban a papok szeretik elfelejteni, és hatalmas vagyonokat halmoznak fel.
2015. márc. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 Mulder614 ***** válasza:
27%

mellesleg valamilyen formában a szegénység is csapba, hisz egész életedben vágyhatsz a jobblétre ezért sosem fogod Istent keresni.


a gazdagok közzül persze csak kevesen de lehet a testi megelégedésük ellenére kevésnek érzik azt amijük van és épp ezért kezdik el Istent keresni.

a lényeg hogy mindkét véglet egyforma hatású lehet!

2015. márc. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 A kérdező kommentje:

Értem.


Elolvastam a cikket, érdekes volt.


Sajnos nekem mostanában már nincs energiám Istenre, minden energiámat elveszi az hogy gondoskodjak a betevő falatról, nem tudok már rá figyelni mert este hullafáradtan beesek az ágyba és elalszok. :(

2015. márc. 16. 18:43
 27/57 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!

nekem is volt ilyen időszakom, de így visszagondolva az Úr ugyanúgy velem volt, attól függetlenül, hogy nekem volt-e időm rá.

reggel ha felkelsz csak mondj ennyit: Uram szeretlek! vagy: Szívem első gondolata hozzád száll fel Istenem!

reggelente még zsoltárokat szoktam imádkozni, a reggeli ima a legfontosabb, akár 5 perc is

2015. márc. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
36%

SZOMJAS VAGYOK, EMBEREK!!!!

ott a csap, tesó, igyál.

ne haragudj, nincs energiám, felkelni, és inni a csapból, túlságosan leköt, hogy a szomjúságomról gondolkozzak, és sajnálkozzak azon, hogy nemsokára szomjanhalok.

hozzak neked akkor vizet?

á, köszi, a vizet nem szeretem, üdítő nincs?

2015. márc. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 A kérdező kommentje:

Hiába vagy ironikus, sajnos nekem már nincs energiám rá.


Szívesen foglalkozok majd vele újra, ha lesz elég időm, most nem egyszerűen nem tudok, mert hajnalban kelek és éjjel 11-kor bezuhanok az ágyba és nem egyszer abban a ruhában alszom el amiben hazajöttem mert nincs erőm leöltözni sem.

2015. márc. 17. 16:09
 30/57 KZitus ***** válasza:
0%

Kedves kérdező


Gondolkodtál azon, hogy azért élsz, hogy dolgozz, vagy azért dolgozol, hogy élhess?

Úgy gondolom ezt tisztázni kell az embernek magában.

A Biblia arra buzdít, hogy legyen helyes a nézőpontunk a kemény munkáról. Kijelenti, hogy a munka és annak gyümölcse áldás. Salamon ezt írta: „minden ember egyen, igyon, és élvezze a fáradságos munkájából fakadó jót. Isten ajándéka ez” (Prédikátor 3:13). Jehova, aki szeret minket, és mindig a lehető legjobbat akarja nekünk, szeretné, hogy megelégedést találjunk a munkánkban, és élvezzük annak gyümölcsét. Azért, hogy megmaradjunk Isten szeretetében, összhangban kell élnünk a munkára vonatkozó nézőpontjával és alapelveivel, mint pl-ul:

Prédikátor 2:24; 5:18.

2015. márc. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!