Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy kereszténynek gazdagnak...

Egy kereszténynek gazdagnak kell lenni vagy szegénynek?

Figyelt kérdés
A szerzetesek feladják mindenüket mikor szerzetesrendbe vonulnak, de mi a helyzet a civilekkel?

2015. márc. 14. 17:41
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
7%

Arra nem gondoltál, hogy nem a te hibád, hogy szegény vagy, hanem a gazdagok bűne. Mit mondott Teréz anya: Nem a szegényeket nem lehet jóllakatni, hanem a gazdagokat.

Nekik semmi nem elég. Ha sok pénzük van, még több kell.

Krisztus azt mondta, hogy ha van mit enned, van hova lehajtani a fejed és van rajtad ruha, elégedj meg vele.

A gazdagság viszonyítás kérdése is. Van akinek enni sincs mit. És még beteg is.

2015. márc. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem én döntöm el, hogy dolgozom-e vagy sem. Nincs bevételi forrásom. Sok millió forinttal tartozom. Nincs tőkém, nincs mit eladnom. Nincs semmim csak a két kezem.
2015. márc. 17. 22:44
 33/57 anonim ***** válasza:
11%
Amíg épek a tagjaid, és egészséges vagy, mindened megvan.
2015. márc. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
0%
Először magadon kell segítened ahhoz, hogy másokon tudj/bírj segíteni.
2015. márc. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 A kérdező kommentje:

Kedves acciojuli!


Ha neked is épek a tagjaid és egészséges vagy, akkor esetleg tudnál segíteni egy kis pénzzel?

Hisz akkor neked is mindened megvan... nekem viszont problémáim vannak azzal hogy a közműszámlákat befizessem.


(saját logikád szerint tehát mindened megvan, akkor a mindenből adhatnál, jól jönne)

2015. márc. 18. 11:45
 36/57 anonim ***** válasza:
47%
Mivel épek a tagjaim, meg tudok dolgozni azért, hogy a saját közműszámláimat befizessem. Ismétlem: SAJÁT közműszámláimat. Azoknak a szolgáltatásoknak az ellenértékét, amiket ÉN használtam el/fel. Amiket te használtál, azt miért akarnád rám lőcsölni?
2015. márc. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 A kérdező kommentje:

Azért, mert nekem sajnos nincsen pénzem befizetni, nem keresek eleget.


Gondoltam ha Te már úgy értelmezed, hogy Neked mindenen megvan, akkor csak nem vennéd zokon, ha a mindenből adnál nekem is... vagy még ha mindened megvan, akkor még a feleslegedből is sajnálsz adni másoknak? :O

2015. márc. 19. 11:38
 38/57 anonim ***** válasza:
70%

Mások kihasználása is bűn. Senki ne legyen élősködő. Amikor valaki kölcsönt vesz fel, nem kényszerítik rá, tisztában van azzal, nem biztos, hogy vissza tudja majd fizetni. Erre az esetre is ki kell dolgozni valamilyen stratégiát.

Ha meg volt olyan felelőtlen, hogy ezzel nem gondolt, így járt. Egye meg, amit főzött.

2015. márc. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem nem volt más választásom, mert ebből kellett fizetnem a kajámat...


De persze miért is remélek keresztényektől segítséget... hisz a segítségről meg az adományozásról csak papolnak...


Nem véletlenül van az a mondás, hogy vizet prédikál és bort iszik.

2015. márc. 19. 12:36
 40/57 anonim ***** válasza:
15%
Én is kölcsönből fizetem a kölcsönt, mert felelőtlenül felvettem,de senkinek nem panaszkodok és nem rinyálok. Már nem sok van hátra, csak 3 év :D Azt gondolod, minden keresztény tele van pénzzel?
2015. márc. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!