Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy kereszténynek gazdagnak...

Egy kereszténynek gazdagnak kell lenni vagy szegénynek?

Figyelt kérdés
A szerzetesek feladják mindenüket mikor szerzetesrendbe vonulnak, de mi a helyzet a civilekkel?

2015. márc. 14. 17:41
1 2 3 4 5 6
 41/57 A kérdező kommentje:

Én nem felelőtlenül vettem fel, hanem mert félárva vagyok.


Nem gondolom hogy minden keresztény tele lenne pénzzel, csak fentebb írták, hogy nekik mindenük megvan, mert van két kezük és lábuk.

2015. márc. 19. 13:39
 42/57 anonim ***** válasza:
0%

kedves kérdező. azt tanultam a bibliából, hogy amikor már csak a pénzől szólnak a dolgok, ott már Ő nincs jelen. amiárt fizetni kell: nem Ő az.

viszont: amikor a leggyengébb vagy, akkor vagy a legerősebb, ha rá támaszkodsz. ebben az esetben konkrétan azt tanácsolom, hogy olyan emberekhez fordulj, akik személyesen ismernek téged. Jézus nem utalt senki ismeretlen számlájára, ezért a követői sem tesznek ilyet. :-) most már értem: azért nincs energiád Isenre, MERT KIKAPCSOLTÁK AZ ÁRAMOT? de akkor most miröl internetezel? ha nincs semmid, csak a 2 kezed, miről írsz?

2015. márc. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 A kérdező kommentje:

Nem mondtam hogy kikapcsolták az áramot. Apám gépét tudom használni a tanuláshoz.


De ha a többi keresztény inkább cinikus, lenéző, és még egyet rúg a nincstelenen, akkor már kezdem érezni, hogy ez nem nekem való vallás. :(


És így már értem hogy a Jézus nevű hazug bálvány miért nem tud segíteni, hiába imádkozom hozzá. :(

2015. márc. 22. 13:26
 44/57 anonim ***** válasza:
63%
Ha nem segítene rajtad, már internetezni sem tudnál. Vedd észre, hogy Ő szeret a legjobban a világon. Előbb szeretett téged, mint te Őt. Megteremtett, ezért felelősséget érez irántad. Legyél jó gyermeke. Amíg ezt nem tudod elhinni, nem leszel boldog és elégedett.
2015. márc. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
0%
valóban,írja a biblia, hogy a szeglet köve sokaknak a botláskövévé válik. ha tanulsz, és apukádnál laksz, hogy lehet több milliós tartozásod?
2015. márc. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 A kérdező kommentje:

Nem apukámnál lakom, mert ő egy borsodi kistelepülésen lakik egyedül.


Azért van többmilliós tartozásom, mert egyedül finanszírozom az egyetemet.


Jézust pedig eddig szerettem, de sosem segített abban amiket kértem tőle, és most kezdek ráeszmélni - így 10 évnyi ima után - hogy nem azért nem teljesíti mert "jobb nekem így", hanem mert egyszerű bálvány... egy szobor, nem több.


És többet nem szeretnék már szobrokhoz, faragott bálványokhoz imádkozni.

2015. márc. 22. 14:54
 47/57 anonim ***** válasza:
0%
lehet, hogy pont csak egyszer kellet volna még kérned,nemgondolod? Jézus tanácsolta, hogy verd magad többmillás tartozásba, hogy olyan helyen tanulj? nem hinném. viszont lehet, hogy olyan dologban akar felhasználni, amihez szükséged lesz majd erre a tapasztalatra. mózes 40 évig bírkákat örzött. mit gondolsz, azonnal nem tudta volna felhasználni őt a Teremtő? 40 év alatt mózes egy gyilkosból a föld legszelídebb emberévé vált. fiatal vagy, van időd, türelem. DE NE JÉZUSHOZ IMÁDKOZZ. Jézus ilyet sohasem kért.
2015. márc. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


"Jézust pedig eddig szerettem, de sosem segített abban amiket kértem tőle," - írod. Hát rossz ajtón kopogtattál ez a problémád.

Ahogyan írták, nem Jézushoz, Istenhez kell imádkoznod, egyrészt. Másrészt, neked is illene legalább tisztelned azt, akitől kérni akarsz valamit.(Nem így tűnik az írésodból) Annál is inkább, mert még a levegőt is Neki köszönheted(hetjük), amit most beszívunk. És az sem elhanyagolandó, hogy az ima meghallgatásának feltétele(i) is van. Például: Jakab 1:5, 6

2 Ha tehát valamelyikőtök híján van a bölcsességnek, kitartóan kérje Istent, mert ő nagylelkűen és szemrehányás nélkül ad mindenkinek; és megadatik neki. De hittel kérje kitartóan, egyáltalán nem kételkedve, mert aki kételkedik, az olyan, mint a tengernek szél űzte és ide-oda hajtott hulláma."

vagy:

Lukács 11:9

" Így tehát azt mondom nektek, hogy állandóan kérjetek, és adnak nektek; állandóan keressetek, és találtok; állandóan zörgessetek, és megnyittatik nektek."


Hiszel Istenben? Légy nagyobb bizalommal iránta, és fogadd meg a tanácsit.Segíteni és támogatni fog - akkor.

2015. márc. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 A kérdező kommentje:

Eddig tisztelettel voltam Jézus és Isten iránt.


De mivel 10 év alatt elfogyott a türelmem, így lezártnak tekintem az ügyet.

Egyikőjük sem tud segíteni, hiába kérem.

2015. márc. 23. 22:01
 50/57 anonim ***** válasza:
0%
mit is kértél? pénzt. Jézus azt tanította, hogy ha valaki halat kér tőlled, tanítsd meg halászni. a biblia szerint a pénz igazságtalan mammon. te is azt hiszed, hogy pénzre van szükséged a boldogsághoz? a biblia szerint nem. hanem megelégedettségre. ehhez viszont öröm, és szeretet kell. kívánom, hogy mindenből megkapd a megfelelő mennyiséget.
2015. márc. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!