Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, melyik a fontosa...

Jehova tanúi, melyik a fontosabb: a köztetek lévő szeretet, vagy az óraszám?

Figyelt kérdés
ha egy testvérnek segítségre van szüksége 30.-án, neked meg szolgálatod van megbeszélve, ami ha nem jön össze, nem lesz meg az 50 órád a hónapba, mit tennél? mindenekelőtti e az a szolgálat, amiről Jézusnak kell beszámolni, ti mégis embereknek számoltok be róla, vagy inkább az irgalom a lényeg, és nem az "áldozat"?
2015. márc. 15. 10:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Kérdezö, azt hiszem te vagy az, aki már talán harmadszor teszed fel ugyanezt a kérdést.


Kérlek ne e foglalkozz ezzel. :)


Már akkor is megírtam neked, ha te voltál a kérdezö, hogy olvasd el a Jézus Krisztus példázatát a tálentumokról.


Az egyik 5 a másik 2 a harmadik 1 tálentomot kapott, amivel dolgozniuk kellett.


Mindenki a tehetsége, lehetösége alapján, de a jutalom teljesen egyforma volt.


De aki az 1-et kapta, az nem csinált semmit sem. Talán panaszkodott, hogy neki csak 1 van? Megsértödött, amikor látta hogy a kettö aki szorgalmas volt egymást között beszélgetett? Nem tudjuk. Erröl a Biblia nem ír.


De arról ír, hogy amiért ö azzal a kevéssel sem dolgozott, nem csinált semmit hasznosat, nem is kapott semmilyen jutalmat. Söt...


Kérlek foglalkozz azzal, hogy jót tegyél másokkal. Légy kedves, barátságos. Ne légy sértödékeny. Tudod akkor az ember be is beszélhet magának sok mindent, ami egészen másként van.


Kezdjél el TE segíteni másoknak. Ezt akarja Isten is. ....és akkor meglátod a Jézus szavai szerint ha böven adsz, TE is böven fogol kapni. És nem leszel szomorú, bánatos..... és nem szabad sértödékenynek lenni. Akkor nagyon boldogtalan leszel. :(

2015. márc. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

megkérdezhetem, hogyan tudod összegyeztetni a tanácsodat a kérdéseimrről ezzel: Mások amiatt nyugtalankodnak, hogy talán kínos helyzetbe kerülnek, ha kérdeznek. Megint mások úgy vélekednek, hogy jobb, ha az efféle kérdésekkel csak a vallási vezetők és tanítók foglalkoznak. Neked mi a véleményed?

4 Minden bizonnyal szeretnél választ kapni az élet nagy kérdéseire. Olykor biztosan eltűnődsz a következőkön: „Mi az élet célja? Vajon a mostani élettel mindennek vége? Milyen személy Isten?” Jó, ha megfogalmazódnak benned ilyen kérdések, és fontos, hogy ne add fel, amíg nem találsz kielégítő és megbízható választ rájuk. Jézus Krisztus, a híres tanító ezt tanácsolta: „Állandóan kérjetek, és adnak nektek; állandóan keressetek, és találtok; állandóan zörgessetek, és megnyittatik nektek” (Máté 7:7).

engem valóban érdekelnek ezek a kérdések, és szertném megkapni rájuk a választ. azt tanácsolod, ne foglalkozzak ezekkel? emlékszem hányszor hallottam, hogy a katolikus papok ugyanígy feleltek azoknak, akik a háromság dolgában kérdezősködtek nálluk.

2015. márc. 16. 13:46
 13/17 A kérdező kommentje:
te pedig ugyanaz vagy, aki az egyszerű kérdések mögött is sértődést és irígységet látsz, és ezzel le is zárod a vitát. Jézus nem így rendezte a kérdéseket.
2015. márc. 16. 13:48
 14/17 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


Melyik gyülekezet az ahol 20 órával nem hozod az átlagot?


Amúgy konkrétan mi a baj?

2015. márc. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Mièrt baj az, hogy aki több időt szân a szolgâlatra, több kèpzèst ès bátorítást kap? Ez valami nagy vètek?
2015. márc. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
nem, eggáltalán nem nagy vétek, sőt,én kifejezetten jónak látom. NEM EZZEL VAN BAJOM: arra reagáltam, hogy egy tanú azt írja, hogy aki kicsit is ismeri a tanúkat, tudja, hogy nem óraszám alapján ítélik meg őket, nincs ez alapján megkülönböztetés. EZ AZ, AMIVEL NEM ÉRTEK EGYET, MERT VAN. ez nem rossz, az állítás a hamis.
2015. márc. 17. 16:28
 17/17 anonim ***** válasza:
Persze fontos, hogy időt szánjunk a szolgálatra, de a keresztèny testvèreink a legfontosabbak. ,, Tegyünk jót mindenkivel, de kiváltkèpp azokkal, akik hozzánk tartoznak a hitben,, De ezt a kèt dolgot össze lehet egyeztetni!
2015. márc. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!