Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallás témakörben fel tett...

A vallás témakörben fel tett kérdésre miért válaszol valaki, aki nem vallásos?

Figyelt kérdés
Egyáltalán miért látogatja az oldalt? Mit szeretne megtudni? Miért olyan fontos neki, hogy elmondja az Istenben hívőnek, hogy nincs Isten? Amikor megírja a hívőnek: Nincs Isten! akkor ő mit csinál? Ha a hívő megírja neki: van Isten, az miért nem ugyan az? Ha valaki arra kíváncsi a hívők mit gondolnak erről? akkor ő miért válaszol? És miért kezdi el közülük néhány ócsárolni a hívőt, ha az nem látja be a "tévedését"?
2010. febr. 16. 13:38
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Nem, ez azt jelenti, ha az Isten segíteni akar, tudja hol talál.


Amit írtál kis és közép szintű problémáknál működik.

De én akkor tértem, meg, mikor már akkora volt a baj, hogy magamon nem tudtam segíteni.

2010. febr. 17. 10:21
 22/30 anonim ***** válasza:
Tehát félelemből, akaratgyengeség miatt tértél meg? :D
2010. febr. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Ha nem tudod miről beszélsz, ne szólj hozzá!
2010. febr. 17. 16:31
 24/30 anonim ***** válasza:

Materialisták és ateisták vagyunk, és a tényekben dicsőülünk.


Mikhail Aleksandrovich Bakunin

2010. febr. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Élt egy nagyon híres ateista ember, Nietsche-nek hívták. Teológiát végzett, vallásos családból származott, több pap is volt a felmenői között.

Na most el tudom képzelni, hogy attól, hogy ő maga ateista volt hozzá tudott szólni a vallással kapcsolatos témákhoz (neveltetése, tanultsága, műveltsége) okán.

Az ő példájából kiindulva miért ne szólhatna hozzá egy ateista egy vallással kapcsolatos kérdéshez? Érdekelheti ez a kérdés, felmerül valóban ha egy vallásos embernek szabad megtéríteni másokat és Jézusról, Istenről beszélni, egy ateista miért ne tehetné ugyanezt, (hátha valaki belátja, hogy tévúton jár Jézussal stbvel kapcsolatban).

2010. febr. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Ja és azt is el tudom képzelni indoknak, hogy egyszerűen bosszantani akarja valaki a vallásosokat, olyan kérdésekkel: pl ki volt az első nő? Hogy lehet Jézusnak bátyja? Jézus nős volt e, ha nem miért nem volt számkivetett? Ja és a többi: Mózes és a cunami esete?

Jó persze ezt nem illik. Hiszen a gondolkodás és a vallás egymásnak ellentmondó dolog. De nyilván ha valaki nem akarná hallani az ellentábor véleményét, az imakörben tenné fel a kérdéseit és nem az inteneten.

2010. febr. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Engem nem zavarnak, hogy itt vannak, csak kíváncsi vagyok a motivációikra. Egy hívő nyíltan vállalja, Istentől van megbízatása a misszióra. De egy ateistát mi motivál? Egy hívő az örök kárhozattól akar megmenteni másokat. Az ateista mitől akar megmenteni? És miért lepődik meg, hogy a vallás témakörben sokan vannak, akik ellent mondanak neki?
2010. febr. 22. 17:47
 28/30 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok se ateista, se hívő keresztény, azonban feljárok ide, mert érdekel, más emberek mily szemmel látják a világot. Ha véletlen találok egy olyan bibliai kérdést, amire tudom a választ, válaszolok, függetlenül attól, hogy vallásos vagy-e vagy sem. Sokat foglalkozom művészettörténettel, valamennyire ismerem azokat a történeteket, igyekszem segíteni a kérdezőnek, de sosem akarok senkit a saját világnézetem helyességéről vagy a másik helytelenségéről meggyőzni.


Sokan vannak, akik direkt provokatív kérdést tesznek fel, hogy aztán kérdezőként lepontozhassák a másikat. Főleg pedig olyanok teszik fel, akiknek, ha lenne általános műveltségük, eszükbe sem jutna olyan kérdéseket feltenni. De nyilván egyszerűbb, mint utánaolvasni a dolgoknak.

2010. febr. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

"Jézus segít gumit venni is"

Ez mekkora zen koan!

2010. febr. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
mert el szeretnék mondani a véleményüket,szóval ha valakit "izgat" a kérdés,válaszolni fog rá,ha vallásos ha nem!evvan.. :)
2010. febr. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!