Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem lehet hívő az, aki...

Miért nem lehet hívő az, aki nem jár templomba?

Figyelt kérdés

Látom itt sok kérdésnél, hogy kinyílik a bicska azoknak a zsebében, akik, meglátják, hogy valaki hívőnek vallja magát, de nem jár templomba, csak meg van keresztelve, netán még templomi esküvőt is akar. Aki tényleg vallásos, abban miért van ennyi rosszindulat? Nem magyarázott nekik eleget a szeretetről a pap a misén, vagy az istentiszteleten? Nekik tényleg fontosabb a templombajárás ténye, mint az elfogadás, kedvesség, szeretet? Miért gondolják, hogy attól lesz valaki igazán vallásos?


Tudom, ez valahol egy költői kérdés is, mert nem fogom megváltoztatni mások gondolkodását, de én pl. nem gondolom, hogy valaki csak akkor vallásos, ha templomba jár. Nem az ember szívében dől ez el?



2015. márc. 18. 10:09
1 2 3 4
 31/40 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!


Nagyon érdekes az eszmefuttatásod, csak nem a kérdésre koncentráltál. Bárki kimehet egy virágos rétre, erdőszélre, a nappaliba, bárhova, és kérheti Isten áldást akár a házasságára is - szíve joga. Viszont onnantól kezdve, hogy ezt egy templomban szeretné megtenni, már egy egyházhoz, annak szokásaihoz kell, hogy alkalmazkodjon. Ha valakinek fontos az, hogy a házasságát egy egyházi szertartás keretében, esetleg szentségek vételével áldják meg, akkor adott egyház előírásaihoz kell igazodnia. De ez nem csak az egyházakkal van így, bármilyen szervezettel, legyen az civil vagy hivatalos.

2015. márc. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:
Érdekes, amiket írsz, 30-as, köszönöm a válaszod!
2015. márc. 19. 13:30
 33/40 A kérdező kommentje:
31-es, ez így van, az adott egyház pedig jelen esetben nem írja elő kötelezőnek a misére járást, elsőáldozást, bérmálkozást a templomi esküvő feltételeként:) De értem, amit mondasz.
2015. márc. 19. 14:23
 34/40 anonim válasza:

A hívő közösségbe azért szükséges járni, mert így egymást támogatva erősödik a közösség hite.Ez persze akkor szükséges ha élő hited van, és a hitedet gyakorolni szeretnéd. Ha meg lettél keresztelve a szüleid akaratából és egyébként ennyi a kötődésed a valláshoz akkor van lehetőséged templomi szertartásra, de egyébként tényleg felesleges.

Ha szeretnél akkor meg nem kell foglalkozni azzal, hogy ki mit mond, mert te látod magadban, hogy, hogy kötődsz a valláshoz.


Mindazonáltal nem attól lesz valaki vallásos, hogy eljár a templomba mert járhatsz oda évekig is, ha csak azért mész, hogy a szertartásokat végigcsináld. Istennel való közösségben akkor leszel ha a Bibliát olvasod, tanulmányozod. Ehhez nem kell eljárni sehova.Csak időt kell szentelni neki.


Én sem gondolom azt, hogy templomba kell menni a hitért, főleg mert nem is minden templom arról szól amiről kellene.

2015. márc. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
0%
Ez az egész arról szól,hogy a papok irányítható birkákat akarnak csinálni az emberekből.Ha nem jársz templomba(vagyis nem azt csinálod amit mi mondunk)akkor nem vagy hívő(vagyis nem vagy méltó Isten szeretetére,mert Isten csak a hívőket fogadja el)itt máris bejön a jól bevált megfélemlítés;Megijedek,és meg akarok felelni az Istennek(nagy franckarikát,csak azt hiszem,hogy neki akarok,közben az egyház embereinek vagyok a rabszolgája)mert nem akarom,hogy elutasítson.És mivel a lelkem mélyen tudom,hogy ez az egész baromság,mert Isten enélkül is szeret,csak nem vagyok hozzá elég bátor,hogy elhiggyem,ezért irritál az,aki ezt már felismerte,és élvezi a szabadságát.Ezért rácsapok a kezére(ha nekem nem szabad,akkor neked sem!)
2015. márc. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:

35-ös, azért ez így elég általánosító. Egyik barátnőm hívő katolikus, és mesélt, hogy mikről beszélt a pap a szülővárosában, és vannak nagyon jó papok. Nem mondom, hogy mindenhol mindegyik az, de neki még én is beültem volna a beszédeire, ha nem lett volna messze, attól függetlenül, hogy nem vagyok katolikus. Ő például egy olyan pap, akire szeretetre, toleranciára, empátiára tanította a gyülekezetét. Birka meg csak abból lesz, aki maga is szeret bégetni:)


Abban egyetértek veled, hogy sok szempontból jelen van a bűntudatkeltés, és a dogmatizmus, de ez inkább ember, mint egyház/vallásfüggő.

2015. márc. 19. 16:56
 37/40 anonim ***** válasza:
Én is egyetértek veled nagyrészt,kérdező.Mondjuk akkor gondolom abban is egyetértünk,hogy amelyik pap szerint csak akkor áll meg valaki Isten előtt,ha minden héten elmegy templomba,azt nem épp a szeretet vezérli.Mondjuk nem mondom,hogy az ilyen pap feltétlen rosszindulatú,inkább csak a saját butasága rabja.
2015. márc. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 Mulder614 ***** válasza:

szerintem nem templomfüggő az igaz vallás egyáltalán. én szerintem egy vallás sem biztosít önmagában üdvösséget.


sokan kapnak örök életet azok közül is akik nem templomjárók, és nem tartoznak valláshoz.

2015. márc. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

En ugy fogalmaznek vannak Isten felo emberek es vannak hivo emberek

Istenfelo emberek hisznek de nem gyakorlajak a hitet sem lelekben sem a szabalyokban. Az ordog is ismeri es feli Istent tehat ez nem ut az udvosseghez.

Vannak hivo emberek akik azt tartjak a hit cselekedet nelkul halott. Ok azok akik egesz eltukkel Istent kovetik sugarzik beloluk a hivo elet fenye es peldamutoak. Ok jarnak kozossegben hiszen a kozosseg feladata a tamogatas a segitseg a kritika es az egymas epulesenek segitese.

Ott vannak aztan a vasarnapi keresztenyek akik karacsonykor beneznek es templi eskuvot rendeznek biztos ami biztos alapon es a gyereket is megkeresztelik mert az megint csak egy szep esemeny es a nagyi is orulni fog.

Ez a csoport ugy erzi az egyhaz egy szolgaltato ceg aki koteles a kozonseget kiszolgalni ha ok ugy gondoljak.

A masik gyakorlo hivo nem hivovel valo hazassaga az ige szerint rossz otlet,,felemas igaba fejed ne hajsd,,

Miert ? volt egy kerdes ott lattuk a nem gyakorlo fel duhos volt hogy a ferje a vasarnap de a gyulekezetben tolti es nem vele aki soha n=vagy ritkan jar mert o nem ugy hisz .

Tehat konfliktusok forrasa lesz a hivo fel elete erkolcse szokasai es normaja.

2015. márc. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

UI : gyerekes egyszeru gondolkodasra vall azt hinni Isten csak a temploban adja aldasat ket szabad fel frigyere

Isten ott van es volt es lesz mindig ha egy hazassag nyilvanosan megkotetik ket szabad ember szabad akaratabol

2015. márc. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!