Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves tanúk, ugye ti is...

Kedves tanúk, ugye ti is vettetek virágot édesanyátoknak anyák napjára?

Figyelt kérdés
(nemzetközi nőnap alkalmából, hivatalosan) vagy tíltja a biblia ennek a megünneplését is?
2015. márc. 22. 11:21
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
de mi alapján?
2015. márc. 22. 11:52
 12/27 anonim ***** válasza:

szia


Bár az Én anyukám sajnos fiatalon immáron 22 éve meghalt, de nem vettem neki Kizárólag anyák napjára virágot, mert ez nem keresztén ünnep.

Jézus sem vitt az anyukájának virágot, söt ezt az ünnepet nem ismerték a keresztények,


természetüknél és tanitásuknál fogva nem korlátozták az anyák napjára a hálájukat, jókivánságaikat, vagy ajándékozást kifejezni.


De hogy honnan ered az anyák napja:


A The Encyclopædia Britannica ezt írja: „ Az ünnep az ókori Görögország anyaimádatából ered. A külsőségekben megnyilvánuló anyakultusz március idusán a Nagy Istenanya, Kübelé, vagyis Rheia tiszteletére rendezett ünnepségekkel igen elterjedt volt Kis-Ázsiában” ([1959] 15. köt., 849. o.).


s aztán sokan átvették ezt a szokást,


egyebek mellett mi nem csatoljuk a tiszteletünket hálánkat a világban kitalált ünnepekhez,

nem beszélve, hogy nem csak ilyenkor kellene az anyákra gondolni,

s vannak akik ilyenkor sem tartják tiszteletben sőt sokszor semmikor se tisztelik a szüleiket

2015. márc. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

A The Encyclopedoedia Britannicca szerint az ókori Görögország anyakultuszából ered. Az anyaisten Kybele /Rhea/ tiszteletére volt elterjedve.

Az 1959-es. 15. kötet 849.ol/


Az édesanyáknak bármikor váratlanul virágot, csokoládét, vagy egyébb kedves ajándékot vinni, nagyon szép dolog.


Így az édesanya is érzi, hogy nem csak egy ünnepnapi kötelességböl van az ajándék, a virágszál. Sajnos az emberek megtanultak mindent parancsszóra kötelességböl tenni.

2015. márc. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
és akkor mi a válasz?
2015. márc. 22. 12:10
 15/27 anonim ***** válasza:
itt is olvashatsz róla [link]
2015. márc. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Ha én ezen a két napon ajándékot adok az anyumnak akkor anyaimádatban és anyakultuszba sodrottam bele?
2015. márc. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
grkaty! Jézus is sokat kérdezett, de utánna válaszolt is. néha te is válaszolhatnál egyszerűen, igennel, vagy nemmel kezdve, és azután kifejtve. de legyen meg Isten akarata.
2015. márc. 22. 12:12
 18/27 A kérdező kommentje:
TEHÁT AZ ANYÁK NAPJA POGÁNY ANYAIMÁDATI ÜNNEP. mond csak,ez a hivatalos szervezeti álláspont?
2015. márc. 22. 12:14
 19/27 anonim ***** válasza:

Kérlek, ne kötekedjél. A kérdésre a feleletet elolvashatod, hogy milyen eredetü az ünnep.


Ha TE akarod ünnepelni, akkor ünnepled. Keress egy kicsit a böngészöben, és hagyd másokra hogy lelkiismeretük szerint mikor visznek édesanyjuknak virágot. :)


Ha én más napon viszek, miért baj az? Édesanyám nem is lenne boldog, de én sem ha én kapnám az meghatározott ünnepnapokon a "kötelezö" ajándékokat.

2015. márc. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
nem ez a kérdésem. hanem az, hogy elítélnék e azt a tanút, aki ilyet tesz? eggyetértek, hogy akkor viszel, amikor akarsz, de ha aznap viszel, megfeddhetnek-e e miatt?
2015. márc. 22. 12:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!