Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves tanúk, ugye ti is...

Kedves tanúk, ugye ti is vettetek virágot édesanyátoknak anyák napjára?

Figyelt kérdés
(nemzetközi nőnap alkalmából, hivatalosan) vagy tíltja a biblia ennek a megünneplését is?
2015. márc. 22. 11:21
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

igen megfeddnék.

nos megkaptad a választ, határozottan


És tudod miért, mert Mi nem tartunk a világgal, és nem alkuszunk meg ilyesmiben

Miért ér többet egy naphoz kötni egy hálát?

Szerinted mitől más egy keresztény?


Jézus azt mondta, hogy ezért fogják utálni a követőit,


Nem vagyunk része a világnak ami azt jelenti, hogy semmi olyanban nem veszünk részt még ha jótékonynak is tünhet, amihez egy kereszténynek semmi köze.


Ezért alakultak ki a vallások meg szakadások Jézus tanitását illetöen, mert az embereknek akarván tetszeni átvettek felesleges dolgokat


és tulajdon képen terhet vettek a nyakukba, mert ennek igyekszenek megfelelni, miközben a fontosabb dolgokat meg félre teszik, ugyan ez érvénes a karácson és egyébb anyagilag is megterhelő ünnepeknek,


a szeretetet nem pénzel meg értékkel kell kimutatni hanem minden napi tettekkel

2015. márc. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

egyébként pedig h vissza pergeted az időt és tegük fel, hog Ádám nem vétkezik.


Mai napig sem ismerné senki sem a karácsonyt se z anyáknapját, sem a húsvétot stb...

s milyen jól meglennének akkor is békében az emberek, mint ahogy mi is megvagyunk nélküle nem szenvedünk semmiben hiányt, szeretjük és tiszteljük egymást napok megtartása nélkül is.

2015. márc. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 selvian ***** válasza:

nem azért nem ünneplünk vagy nem dolgokat mert bki is megfedd érte. Hanem azért mert nincs a Bibliában ilyen ünnep és az eredete miatt, Istennek nem tetszik, ha ezeket az ünnepeket megtartjuk. Nem emberek miatt tesszük vagy nem tesszük.


Egyébként pedig, sokkal jobban esik anyukámnak, ha megcsinálom helyette a házimunkát, vagy megfőzöm helyette az ebédet, együtt kertészkedünk, vagy csak úgy elmegyünk moziba... virág, csoki. A mindennapi örömök mellet, a legkevésbé sem érdekli, hogy épp azon a napon nem kap viárgot.

2015. márc. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Érdekes, szóval van legalább egy nap amikor egy Tanú semmiképpen sem fejezheti ki a szeretetét virággal vagy ajándékkal mert az egyenlő azzal hogy megalkuszik a romlott világgal. Pedig elvileg szeretet ellen nincs törvény.


Egy átlag ember pedig gyakorolhatja a szeretet az év bármely napján, még anyák napján is. Akár ajándékkal akár más kedves gesztussal.

2015. márc. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

71-es ez az egész csak egy beteges kis üldözési mánia.


Aki valamit másként mer csinálni mint ti, nem tudjátok elviselni.


Akaratosak vagytok mint a gyerekek. Toporzékoltok, hogy ha nincs úgy ahogyan azt ti elképzelitek az rossz.


Vagy a lelkiismereteteken akartok könnyíteni? Normális ember nem ír olyat, hogy ha az én EGY napján nem visz valaki virágot, abba nincs szeretet. Ez már igazán intézet szagú nézet. Vagy unatkoztok?

2015. márc. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Kedves grkaty! Értelmetlen, és felesleges ez a hisztérikus kirohanásod. Saját magadnak, legfőképpen a szépségednek ártasz ha ennyire stresszelsz ezen. :)


A kérdető ezt írta:

"eggyetértek, hogy akkor viszel, amikor akarsz, de ha aznap viszel, megfeddhetnek-e e miatt?"


Ez igazán érthető még egy enyhe értelmi sérült ember számára is hitvallástól függetlenül.



És én erre csak leírtam a véleményemet ami abból adódott hogy a kedves #21-es válaszoló alapján, aki az év egyéb napjai mellett pont anyák napján is venne virágot a tulajdon anyjának azt bizony meg kell fedni. De ha valaki nem az anyák napja miatt vinné? Csak az napra esik? Ha pedig mégsem ez lett volna a valódi mondani valója akkor bizony úgy tűnik hogy képtelen megfogalmazni az alapvető gondolatait. Ami egy igehirdetőnél elég aggályos.


Mint leírtam, szeretet ellen nincs törvény!


Egy olyan embernek aki a krisztusi úton jár ez a mérvadó. És ezt senki sem tiltja és tilthatja meg neki.

Mielőtt bármit leírnál, döntsd el hogy a krisztusi úton vagy a jehovás úton haladsz. Ha a ti értelmezéseiteket vesszük akkor a kettő nehezen függ össze.


Zárásként:

"Akinek van füle a hallásra, hallja meg."


Aki rendelkezik az értelem ajándékával, az értse meg. (amit leírtam)

2015. márc. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 KZitus ***** válasza:

Kedves kérdező


Nem, nem viszek virágot az édesanyámnak sem nők napján, sem anyák napján. Bár nagyon nagyon szeretem az idős anyukámat, minden tiszteletem az övé.

Miért nem viszek?


Mert meegvizsgáltam, hogyan tekinti a Teremtőm ezt, és az ehhez hasonló ünnepeket:


Van-e kivetnivaló abban, hogy részt veszünk nem keresztény eredetű ünnepeken, ha azt nem vallásos szándékkal tesszük?

Az egyik alapelv:

Ef 5:10, 11: „ Állandóan bizonyosodjatok meg arról, hogy mi elfogadható az Úr előtt, és ne vegyetek többé részt velük a sötétséghez tartozó gyümölcstelen cselekedetekben, hanem inkább még feddjétek is őket.”

vagy:

2Kor 6:14–18: „mi közössége van az igazságosságnak és a törvénytelenségnek? Vagy mi részessége van a világosságnak a sötétséggel? Továbbá miféle összhang van Krisztus és Beliál között? Vagy mi része van a hithűnek a nem hívővel? És mi egyezsége van Isten templomának a bálványokkal? . . . »,Így tehát jöjjetek ki közülük, és különítsétek el magatokat — ezt mondja Jehova —, és ne érintsétek többé a tisztátalant’«; »,és én befogadlak titeket’« . . . »,ti pedig fiak és leányok lesztek nekem’ — ezt mondja Jehova, a Mindenható.«”

Ha valaki őszintén szereti Jehovát, és az minden vágya, hogy elnyerje a tetszését, az segítségére lesz abban, hogy megszabaduljon a keresztényhez nem illő szokásoktól, amelyekhez korábban talán kötődött érzelmileg. Aki valóban ismeri és szereti Jehovát, az nem érzi úgy, hogy valamiképp meg lesz fosztva a boldogságtól, ha menekül olyan szokásoktól, melyek hamis isteneket tisztelnek, vagy amelyek a hamisságot mozdítják elő. Az őszinte szeretet arra indítja, hogy örvendezzen, de ne az igazságtalanságnak, hanem az igazsággal. 1Korintusz 13:6. "Nem örvendezik az igazságtalanságnak, hanem együtt örvendezik az igazsággal."

ezt is figyelembe kell venni:

1Péter 2:12; 3:16; 4:4

"Őrizzétek meg jónak a viselkedéseteket a nemzetek között, hogy amiben ellenetek beszélnek mint gonosztevők ellen, abban — jó cselekedeteitek eredményeként, melyeknek szemtanúi — dicsőítsék az Istent az ő szemléjének napján.

Őrizzétek meg a jó lelkiismeretet, hogy abban az adott dologban, amelyben ellenetek beszélnek, megszégyenüljenek azok, akik lenézően beszélnek a Krisztusban való jó viselkedésetekről.

Mivel nem futtok már velük ezen a pályán a kicsapongás ugyanazon posványába, össze vannak zavarodva, és folyton becsmérlően beszélnek rólatok."


Még lehetne sorolni a bibliai alapelveket, hogy miért nem pont azon a napon tiszteljük a szüleinket külön, hanem az év minden napján, és az egész életünk alatt.

Hidd el, kedves kérdező, semmivel nincsen megkárosítva az édesanyáink, és az a tapasztalatom, hogy ezt még azok az édesanyák is toleranciával fogadják, akik nem tanúk.

Viszont a férjem, aki nem tanú, megölel anyák napján, és megköszöni a gyermekeinket akiket a világra hoztunk közösen. Ezt az "ajándékot" mindig nagy nagy szeretettel elfogadom:-)

2015. márc. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!