Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Mi az élet?

Ozmium42 kérdése:

Jehova tanúi! Mi az élet?

Figyelt kérdés

Az imént jártak nálam Jehova tanúi Bibliát tanulmányozni. Felmerült, hogy mi az élet, és azt tapasztaltam, hogy itt komoly hiányosság van. Meg tudtam, hogy él az ember, a kutya, és a Nap, és Jehova az élet forrása, csakhogy nem ezt kérdeztem. Azt is megtudtam, hogy a saját nézetem helytelen a Sátán miatt, az már rég lerágott csont, hogy lélek nem létezik (szerintem sem), tehát lássuk az igazságot! Mi az élet, definíció szerint? (Jézus Krisztus nem elfogadható válasz)


Hol van a határ élő, élettelen között?


Nem is szólok bele, nem is nyitok vitát. Csak írjátok le, amit gondoltok, lehetőleg ne kitérő választ adjatok.


2015. márc. 22. 13:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Erre én is nagyon kíváncsi vagyok, mert bennem is régóta megfogalmazódott ez a kérdés, hogy miképpen lehetne definiálni az élet fogalmát. Rájöttem - persze tévedhetek - nincs rá igazán definíció. Talán élőnek nevezhető mindaz, ami önmaga reprodukciójára képes. De ez is olyan, hogy ráhúzom, mert definíciónak hangzik, de belegondolva nem az, inkább egy axióma.
2015. márc. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Persze, tetszés szerinti mélységre le lehet menni. De abban a tanúk is egyetérthetnek velem, hogy az élet valamiféle definiálása elengedhetetlen ahhoz, hogy megértsük a halált és a feltámadást. Legalábbis én így vagyok vele. Tisztázni kell a kulcsfogalmakat.
2015. márc. 22. 13:22
 3/16 anonim ***** válasza:
53%

"De abban a tanúk is egyetérthetnek velem, hogy az élet valamiféle definiálása elengedhetetlen ahhoz, hogy megértsük a halált és a feltámadást."


Kedves kérdező, erre konkrét választ ad a Biblia. Itt van néhány példa a Bibliából, ahol az emberi élet el van különítve a haláltól:


Préd 9:5, 10 : „az élők tudják, hogy meghalnak, de a halottak semmit sem tudnak (. . .) Mindazt, amit kezed megtehet, tedd meg a te erődből, mert sem cselekedet, sem tervezés, sem ismeret, sem bölcsesség nincs a seolban, ahová mégy.”


Zsolt 146:4 : „Kimegy a szelleme, és ő visszatér földjébe, azon a napon elvesznek gondolatai"


A "kimegy a szelleme" ne tévesszen meg senkit sem, itt a héber 'ruaḥ' szót használja a Szentírás, vagyis ennek jelentésben semmi köze a héber 'nefes'-hez, ami az emberi lelket (életet jelenti). A ruah Isten szellemét jelenti, ezt fújta Ádám orrába és ezzel keltette életre, de ugyanez a szellem munkálkodott a világ megteremtésénél is és ugyanezen szellem által szólt Isten a Bibliaírókhoz, de a csodatevések is ugyanezen szellemi erő által lettek véghezvíve az apostolok korában. Isten a szellemét, vagyis a szent szellemet tehát sokmindenre felhasználja.


1Mózes 2:7

„Jehova Isten megformálta az embert a föld porából, és az orrába lehelte az élet leheletét, így lett az ember élő lélekké.”


Ahhoz, hogy élő lélek lehessen az ember, szükség van Isten szellemére is, de ezek szorosan összetarzoznak. Isten szelleme nélkül nincs élet, tehát minden élő léleknek (beleértve az állatokat is) részét képezi a szent szellem.


Préd 3:19-20: „az emberek fiainak vége hasonló az állatoknak végéhez, egyenlő végük van. Amint meghal az egyik, úgy meghal a másik is; egy szellemük van mindegyiküknek, úgyhogy nem áll felette az ember az állatnak, hisz minden hiábavalóság. Mindegyik egy helyre megy; mindegyik a porból lett, és mindegyik a porba tér vissza."


Zsoltárok 104:29 „Ha elveszed szellemüket [rúach], kimúlnak, és porrá lesznek újra.”


,,Bizony, ahogy a test halott szellem nélkül, úgy a hit is halott cselekedetek nélkü." (Jakab 2:26)


Ezért a Bibliában a "ruah" szót nemcsak „szellemnek”, hanem „erőnek”, azaz életerőnek is fordítják. Isten például ezt mondta Noé napjainak az Özönvizéről: „vízözönt hozok a földre, hogy elpusztítsak az ég alatt minden testet, amelyben életerő [ruah] működik” ( 1Mózes 6:17; 7:15, 22 ). A „szellem” tehát arra a láthatatlan erőre (az élet szikrájára) utal, amely élővé tesz minden élőlényt.


Nos ezeknél több infó nem szükséges egy keresztények, hogy felfogja az élet és a halál közti különbséget, a Biblia pont annyira tájékoztat minket e témában, amennyire szükséges. Persze ettől függetlenül utána lehet járni mélyebben is e témának az erre szakosodott irodalmakban, de a Biblia nem foglalkozik ezzel a kérdéssel mélyebben, illetve még azt kihagytam, hogy a teremtésnél az életet a "mozgáshoz" köti, ha jól tudom, ez úgy szerepel a biológia könyvekben is, mint a fő életjelenségek egyike.

2015. márc. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
az élet a tevékeny lét, a halál ennek ellentéte.
2015. márc. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nahát Ozmium,,,


Élet

Meghatározás: Tevékeny állapot, amely megkülönbözteti a növényeket, az állatokat, az embereket és a szellemszemélyeket az élettelen dolgoktól. Az anyagi élőlényekre általában a növekedés, az anyagcsere, a külső ingerekre való reagálás és a szaporodás képessége jellemző. A növényi élet is tevékeny élet, de nem azonos az érzékszervekkel bíró lelkek életével. A földi lelkekben — állatokban és emberekben — van egy energiát kölcsönző tevékeny életerő és az életerőt fenntartó légzés.


Remélem már nem hiányos...

2015. márc. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

egy kis plussz


Az élet a szó szoros értelmében — ahogyan az értelmes személyekre vonatkoztatjuk — tökéletes létezés, az erre való joggal. Az emberi lélek nem halhatatlan.

2015. márc. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
60%

sőt:

Az élet — Ajándék Istentől

SZÍVÜNK naponta huszonnégy órán át pumpálja az értékes vért a testünkön keresztül. Elalszunk, és tüdőnk folyamatosan tágul és összehúzódik. Megesszük az ételt, és a táplálék automatikusan megemésztődik. Ezek naponta megtörténnek anélkül, hogy részünkről akárcsak kis tudatos erőfeszítést is igényelne. Ezek a titokzatos és csodálatos folyamatok, amelyeket oly könnyen magától értetődőnek veszünk, annak az ajándéknak a részei, amit életnek nevezünk. Bizonyos értelemben ez olyan ajándék, ami csodálatosnak nevezhető.

2015. márc. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%

Ozmium


tegnap csak úgy érdekességböl megkérdeztem néhány gyermeket és néhány felnött embert, hogy szerintük mi az élet.


Nagyon jól sikerült, mert rengeteget nevettünk. Tudod Ozmium az én tanútestvéreim olyan emberek akik jókedvüek, és van humorézékük.


Itt van néhány vélemény. Remélem müködni fog neked is a humorézéked, és nem rontod el a jó kedvet. :)

Isten nem egy besavanyadott életre teremtette az embert.


Tehát mi az élet?


6 éves kislány: aki lélegzik, az él.... és nagyon komoly képet vágott hozzá


60 éves hölgy: az élet a boldogságért és a túlélésért folytatott harc


Kb. 62 éves férfi: Az élet? Ha reggel felébredek és semmim sem fáj akkor valószínüleg halott vagyok...és jóízüt kacagott


Kb. 30 éves hölgy: Majd egy hét múlva megmondom....


Többet nem értem el, mert annyit nevettünk, aztán kezdödött a program, mely ha ott lettél volna neked is tetszett volna. Elöadás a természet, az univerzum csodás képei, vetítéssel együtt. Gyönyörü volt, a gyerekek is tátott szájjal nézték.

2015. márc. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
(Zsoltárok 36:9). Az élet tehát ajándék Istentől.
2015. ápr. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Tudományos válaszotok nincs esetleg? Úgy tudom, vannak természettudósok Jehova tanúi között, akik összeegyeztetik a hitüket a tudományukkal. Az élet mibenléte pedig természettudományos kérdés is.
2015. ápr. 8. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!