Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Mi az élet?

Ozmium42 kérdése:

Jehova tanúi! Mi az élet?

Figyelt kérdés

Az imént jártak nálam Jehova tanúi Bibliát tanulmányozni. Felmerült, hogy mi az élet, és azt tapasztaltam, hogy itt komoly hiányosság van. Meg tudtam, hogy él az ember, a kutya, és a Nap, és Jehova az élet forrása, csakhogy nem ezt kérdeztem. Azt is megtudtam, hogy a saját nézetem helytelen a Sátán miatt, az már rég lerágott csont, hogy lélek nem létezik (szerintem sem), tehát lássuk az igazságot! Mi az élet, definíció szerint? (Jézus Krisztus nem elfogadható válasz)


Hol van a határ élő, élettelen között?


Nem is szólok bele, nem is nyitok vitát. Csak írjátok le, amit gondoltok, lehetőleg ne kitérő választ adjatok.


2015. márc. 22. 13:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nos, gondolom a tanú természettudósok sem tudnak erről többet mondani, mint a nem tanú természettudósok, az élet pontos definiálása jelenleg elég problémás a kutatóknak:


" Az élet – a materialista világnézet szerint – az anyag legmagasabb rendű szerveződése, definiálása a természettudományok legnehezebb feladatai közé tartozik. Jelenleg nem rendelkezünk az élet olyan tömör, pontos meghatározásával, amelyet a tudományos közösség egyöntetűen elfogadna, de érdemes megvizsgálni azt a meghatározást, mi szerint az élet nem más, mint a világ fejlődési folyamata." Forr.: [link]

2015. ápr. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
A materialista nézőpontot másoltad be a Wikipédiáról. Erről magam többet tudok. Jehova tanúi nem oszthatják a materialista álláspontot, mert az cáfolja a hitüket. A materialisták szerint nincs különbség az élő és élettelen anyag természete között. Tudom, hogy Jehova tanúi ezt a nézetet nem osztják.
2015. ápr. 9. 13:55
 13/16 tamasmester ***** válasza:
Régebben úgy tanitották, hogy élönek tekinthetö az, amknek anyag csere folyamatai vannak. Ma már változott a dolog és az az állás pont hogy mind az élö, ami az egyetemes törvényekkel semben megy!
2015. ápr. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Ki tanítja ezt? Az élet nem megy szembe semmivel. Ha szembe tudna menni, nem lenne egyetemes az a törvény, de a kivételt is illene megindokolni.
2015. ápr. 9. 18:05
 15/16 tamasmester ***** válasza:
Az egyetemes törvény alapvetö természete, hogy ok, okozati alapon müködik. Hatás, elllenhatás. Az élö szervezetek ezt nem követik. Mész az utcán és egy pillanatnyi döntéstöl vezérelve (isteni szikra) nem balra fordulsz hanem jobbra. Máris átirod az események további láncolatát. Maga az élet természeténél fogva megsérti a környezete érdekszféráját.
2015. ápr. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
De az a "szikra" nem a semmiből jön, annak is ok-okozati előzményei vannak. Az agyműködés bonyolultabb annál, mint hogy egyszerűen vissza lehessen fejteni elemi történések sorozatára, de ez nem azt jelenti hogy nem léteznek. A gondolatok befolyásolhatóak. A tudat az elmének csak egy része, a működések egy része tudattalanul folyik a háttérben.
2015. ápr. 9. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!