Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen sorsra jutnak szerintet...

Milyen sorsra jutnak szerintetek az ateisták, a hivők és más vallásúak?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek a különböző vallásúak sorsáról? Haláluk után elveszett lelkek lesznek, vagy ez nem számit? Észrevettem, hogy az ateistákkal nem ugyanolyan jó a kapcsolatom mint egy keresztény emberrel és szinte semmiben sem értek egyet velük mivel más az életfelfogásom és a gondolkodásom.
2015. márc. 27. 17:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Feltételezzük, hogy létezik Isten. Mi van ha egy ateista kifogásolhatatlan életet él? Isten csak azért, mert nem hisz benne, máshogy kezelné (pokolba küldené) őt? Utóbbi esetben Isten közel sem pozitív entitás.


"ateistákkal nem ugyanolyan jó a kapcsolatom mint egy keresztény emberrel és szinte semmiben sem értek egyet velük mivel más az életfelfogásom és a gondolkodásom."


Mondanál példát? Életszerűt és nem azt, hogy egyikőtök úgy gondolja, hogy van isten, a másik meg, hogy nem.

2015. márc. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Ozmium42 ***** válasza:
85%

Látszik, hogy megint a farkába harap a kígyó. Csak ugyanabban az egy bizonyos Istenben hívő emberek, és a félreérthetetlen, egyértelmű Bibliájuk szerint:


- Az kárhozik, aki rosszat tesz.

- Nem az kárhozik el, aki rosszat tesz, hanem aki nem bánja meg.

- A bűnösök elkárhoznak.

- A bűnösöket megváltotta Jézus, a büntetés a halál, amiből viszont feltámadnak.

- Nem az kárhozik el, aki nem bánja meg, hanem aki életében nem törekedett, hogy elkerülje a bűnt.

- Csak az kárhozik el, aki nem hisz, a tetteknek nincs jelentősége (illetve van, de az hisz, aki Isten akaratát cselekszi).

- Az kárhozik el, aki a lelkiismeretére nem hallgat.

- Az sem kárhozik el, aki a lelkiismeretére nem hallgat, Jézus miatt.

- Pokol nem létezik.


Na emberek, akkor nyakig benne vagyunk, mert vak vezet világtalant! Nyilván rendkívül fontos téma, hogy a jóságos Isten miért kínoz borzalmas kínok között örökké, miután leélted az egyébként sem fenékig tejfel, véges életed, és közben bármilyen súlyosságú bűnt követtél el (amire a végtelen és legsúlyosabb, örök büntetés sehogy nem tűnik igazságosnak), amiben benne van az is, hogy nem tudtál mindent, és nem hitted el pont azt, amit az egyik ember a sok közül, az igaz keresztény mondott, nem tetted meg azt kérdés nélkül, amit az egyik ember a sok közül, az igazs keresztény parancsolt. :D


Röhej. Csak azt akarják ezzel elérni, hogy pánikba essetek.

2015. márc. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
90%

#9!

"Az ateistákkal való kapcsolatod két ok miatt lehet rossz. 1. Rossz kérdéseket teszel fel hozzá nem értő embereknek."


ne haragudj, de emellett nem tudok elmenni szó nélkül....

-rossz kérdés: ez mit jelent? légyszi, valaki magyarázza el! a rossz kérdés, ami megkérdőjelezi a Bibliát? vagy a lelkipásztort/papot/rabbit/ prófétát stb? az a rossz kérdés, ami gondolkodásra utal ahelyett, hogy vakon menne valami után, amit ugyan nem ért, de sokan mondják körülötte? vagy mi a rossz kérdés? azért érdekel, mert több évig voltak ilyen "rossz kérdések" eltemetve bennem mélyen, amíg végül rájöttem, hogy nem a kérdéseimmel van a baj, hanem a válaszok hiányával.


-hozzá nem értő emberek: mi az, hogy hozzá értő? teológus? pap? lelkész? stb... esetleg a nálad bölcsebb gyülekezeti tagok? (persze, tudjuk, hogy annál bölcsebb valaki, minél régebb óta jár Krisztussal, egyáltalán nem fontos, hogy egyébként mennyi is a tudása, vagy éppen milyen erős a hite...)

ki kell ábrándítsalak, de az ismerőseim között aki ateista, a legtöbb kereszténynél jobban ismeri a Bibliát (és megjegyzem, ez az egyik oka annak, hogy ateista...). Egyébként pedig a keresztények szerint a lényeg pont a személyesen átélt, élő kapcsolat Istennel, és egy ilyen fajta hit pedig elég rosszul hangzik, ha csak úgy adatna meg, hogy "hozzáértő vagy". (ergo mindenre ismered a "helyes" választ, ami egyezik a bibliával)


végül pedig ,hogy a kérdésre is válaszoljak: ami engem elsők között ingatott meg, az a más vallásúak kérdése volt. Egyszerűen nem tudom elfogadni, hogy egy hihetetlenül jóságos Isten a pokolba küldené pl a zsidókat, akik a mai napig adott időközönként egy hétig egy sátorban élnek, és tartják a hannukát, azért hogy neki tessenek. Vagy akár a hinduk, akik meg Brahmát imádják. Mivel jobb az én keresztény hitem az övéknél? sőt, tovább megyek.... itt vannak a muszlimok. Bizony, az ő hitük szerint kötelességük feygverrel és erőszakkal is terjeszteni a az igét, sőt a szent háborúban elesett katonák azonnal a mennybe kerülnek, ahol ráadásul 72 szűz várja őket. Ezt hallgatják születésüktől fogva és semmi okuk nincs rá, hogy ne tekintsék készpénznek. Szóval, mivel is jobb az én hitem? hogy itt, Európában ez a menő?

2015. márc. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
86%

Hogy milyen sorsra jutunk?

Ez miért kérdés?

Őszintén én is ateista vagyok és nem hiszek abban, hogy valami várna odaát - kezdem azzal, hogy ezt, nem is tudták bizonyítani (és nem érdekel, hogy mit fog ide írni egy pár hívő, mert úgyis fölösleges prédikálás lesz), a másik meg: nem is foglalkoztat. Inkább az köt le, hogy minél teljesebb életet éljek és az, hogy milyen emlék marad fenn rólam.

2015. ápr. 1. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Rendben van, mindenki úgy él, ahogy jónak látja. Egyet nem értek: mit keresel a vallási rovatban?
2015. ápr. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ha én rólam van szó: az ateisra szóra kerestem rá és nem a vallás rovatra.
2015. ápr. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Zsóka__ ***** válasza:
Te, a szellem vallástól függetlenül tovább él. Keres egy másik testet, és újra megszületik. Ha szerencséje van, jó helyre. Ha nincs, kevésbé. Ezért lenne jó javítani az életünkön, a társadalmunkon, a Föld állapotán, mert nem mindegy, hova jövünk vissza.
2015. ápr. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!