Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak még evolúciót tagadó...

Vannak még evolúciót tagadó keresztények?

Figyelt kérdés

2015. márc. 30. 11:10
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 111/119 anonim ***** válasza:
100%

"Az egész idológia alapvetően istentagadó, nem?"


Nem. A kommunizmus ideológiája alapvetően egyáltalán nem is foglalkozik a vallással, azt már csak úgy mellékesen szőtték bele akkori pártatyáink. A kommunizmus egy mondatban összefoglalva nagyjából annyit tesz, hogy mindenki egyenlően rak a kalapba, és abból ehhez mérten mindenki egyenlően is részesül. Ha megnézed, a kommunizmus ideológiája alig különbözik a keresztény ideológiától, csupán nélkülözi belőle az istenképet, a halál utáni üdvözülést meg a többi hasonló vallási momentumokat.

2015. ápr. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/119 Ozmium42 ***** válasza:
100%
A Párt is istenhívő volt, csak az isteneiket Sztálinnak, Leninnek, Marxnak hívták. Egy ateistának nincsenek istenei.
2015. ápr. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/119 anonim ***** válasza:
33%

Amúgy meg álmodj "királylány"! Hithű keresztények mindig is lesznek, erről biztosíthatlak. Hogy miért? Ez ezen kérdés alá írt válaszokból is kiderül: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__6..


Mindenkinek ajánlom végigolvasni az egész vitát az elejétől figyelmesem. Főleg Vidiripi hozzászólásait.

2015. ápr. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/119 anonim ***** válasza:
0%

# 111 és Ozmium!


Oké srácok, akkor most már ennyivel is okosabb vagyok...

2015. ápr. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/119 anonim ***** válasza:
0%
Ezek szerint tényleg hatékony demagógiát gyakorolhattak eddig rajtam, akkor már csak azt nem értem, hogy miért voltak betiltva a vallások a kommunizmus ideje alatt, ha a "kommunizmus ideológiája alapvetően egyáltalán nem is foglalkozik a vallással"?
2015. ápr. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/119 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert

- nem kommunizmus volt.

- alapvetően a szocializmus IDEOLÓGIÁJA sem foglalkozik a vallással... viszont a vezetői a GYAKORLATBAN igen.

- amúgy pedig nem volt betiltva. Működtek a templomok, a helyükön voltak a papok. Állami fizetést is kaptak.

2015. ápr. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/119 anonim ***** válasza:
100%
Látod Pista, megint alulmaradtál a tényekkel szemben :) Tudom, a magadfajta hívő ostobákból mindig is lesz, de szerencsére egyre kevesebben, míg végül peremre szorult szektaként végzitek, ahová valók vagytok.
2015. ápr. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/119 anonim ***** válasza:
0%

"Látod Pista, megint alulmaradtál a tényekkel szemben"


Sajnos azt kell hogy mondjam, elég nagy marhaságokat beszélsz, mint általában ennél a kérdésnél... A tévedés beismerése nem alulmaradás, hanem győzelem, de amíg nem jösz ki a homokozóból, addig fogalmad sincs, miről beszélek.


Egyébként meg csak kérdéseket tettem fel a kommunizmussal kapcsolatban, Ők meg válaszoltak rá, én pedig elfogadtam válaszukat. Vagy szerinted valami más történt?

2015. ápr. 7. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/119 Tom Benko ***** válasza:
100%
@Istvan35: Hogy egy kicsit még sokkoljalak, elárulom, hogy Sztálin papnövendék volt. Amúgy a kommunisták kb. annyira üldözték a különböző vallásokat, ahogy azok egymást, de ettől függetlenül általában a kommunista államokban is vallásszabadság volt. Legfeljebb párttag nem lehetett templomjáró, de ez sem új. Szerintem téged sem tartanának igazán gyülekezethez tartozónak, ha közben mondjuk Mithrásznak is áldoznál.
2015. ápr. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!