Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak még evolúciót tagadó...

Vannak még evolúciót tagadó keresztények?

Figyelt kérdés

2015. márc. 30. 11:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/119 anonim ***** válasza:
29%

Benko, higyjél amiben hinni akarsz. A te dolgod.


Én a véletlenben NEM hiszek. Légy nyugodt, hogy néhány hónap, év múlva a tudósok sok mindent újra a feje tetejére fognak állítani.


Ha figyeled a kutatásaikat, látod mennyit veszekednek vitatkoznak. Egyszer így majd máskor úgy mondják. Emberek olyanok mint te, és én. Idönként egy paraszt ember nagyobb bölcsességgel jár mint az elöl-hátul titulos fehérköppenyes ember.


Ez is a hit dolga. Elhiszed amit leírtak. A te dolgod, a te életed. Nem változtatod meg vele a világot jobbra.


Nézz széjjel a világban....mindegy, hogy ateista, vagy vallásos fanatikus, gyilkolják egymást az emberek. Sajnos. Mindig találnak rá valamilyen okot. Mindegy hogy azt hiszik-e hogy az istenüket szolgálják, vagy azért meg állati eredetüek.....

2015. ápr. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/119 anonim ***** válasza:
100%

"a farkast is, és a kutyát is külön alkotta meg a Teremtő"


nyugtasson meg valaki, hogy ez csak egy április 1-ei tréfa...

2015. ápr. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/119 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, képzeld el, hogy rengeteg olyan keresztény is van, aki tagadja, hogy a Föld kering a Nap körül. Meg rengeteg nem-keresztény is.


De ha ez okoz számukra boldogságot és megvilágosodást, akkor es az ő dolguk.

2015. ápr. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/119 anonim ***** válasza:
0%

" Elég sokat tanultam, hogy tudjam: az evolúció TÉNY A pápa nem hül*eségből hajolt meg előtte."


Mint ahogy már mondtam, az élővilág megfigyelhető változása a tény, ha ezt érted evolúció alatt, akkor ez valóban tény, a többi csak elmélet.


"A teremtés semmi más csak babona. Ennek megfelelően valóban állandó és statikus, lévén légből kapott,"


A bibliai teremtés nem babona, az is egy elmélet, nem tudományos, ettől függetlenül rengetegen ebben hisznek, jómagam is.


"az ősvilág emberének magyarázat akiknek lövésük sem volt a biológiáról."


Ennek ellenére napjainkban is egyetemet végzett emberek, sőt, biológusok között is akadnak olyanok, akik a teremtésben hisznek.


"Lehet olvasni könyvtárakat és világos lesz nektek is!"


Minek kéne világossá válni és pontosan mitől?

2015. ápr. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/119 anonim ***** válasza:
5%

"Hogy megadjam a kegyelemdöfést is: Az ember csimpánz genetikai állomány 98%-os egyezését TE IS ki tudod mutatni ha van hozzá laborod és szakértelmed! NEM tud vita tárgya lenni mert aki vizsgálta eddig ezt az eredményt kapta.


Namost ha ezek után még mindig nem világos, hogy a teremtés kizárt, onnantól tényleg nincsen miről beszélni, mert kb: azt tagadod, hogy a föld forog! Az ember-csimpánz 98% egyezése ÖNMAGÁBAN KIZÁRJA, hogy lehetséges a teremtés!!!"


Már miért is zárná ez ki a teremtést?! Hamis, megtévesztő érvelés ez, az elefánt és a bálna között is igen kicsi a genetikai különbség, sőt az állatok nagyrésze között is kicsi, ez azonban éppúgy lehet a közös tervező bizonyítéka, mint ahogy a törzsfejlődésé.

2015. ápr. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/119 anonim ***** válasza:
88%
Ez tényleg a no comment... Feladtam.
2015. ápr. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/119 Tom Benko ***** válasza:
89%

@grkaty: Én nem hiszek. A véletlen pedig egy létező dolog, akárhogyan is kardoskodsz ellene, sőt, a következményeit is ismerjük.

Igen, veszekednek, vitatkoznak. De nem az elméleten, hanem annak egyes, még nem teljesen tisztázott részletein (pl. milyen szelekció révén jelent meg a gövlyös nyehu bal hátsó agyara). Nem mondják egyszer így, másszor úgy, mert a tudománynak, a parasztemberrel szemben, igen erős feltételei vannak. Ilyen például a konzisztencia, ami aztán a vallásokról végképp nem mondható el.

Ateistát még az ateizmusa miatt nem láttam gyilkolni, hívőt a hite miatt igen. Sőt, az kb. ötezer éve folyamatában történik.

2015. ápr. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/119 Tom Benko ***** válasza:
89%

@Istvan35:

Igen, ez az evolúció. Elmélet, azaz a legerősebb tudományos kijelentés, ne keverd a köznapi nyelvben használt elmélet fogalmommal! Az élővilág változik, folyamatosan, ebben az örökítőanyaguk a ludas. Innen már csak egy kis extrapolációt igényel, hogy belássuk, hogy ezáltal a ma ismert élőlények közül bármelyik kettőnek volt egy közös őse valaha. Ez alapján jóslatokat is tehetünk mind előre, mind visszafelé, amik aztán rendre be is igazolódnak.

A bibliai teremtés valóban nem babona, még annál is kevesebb - mese. Lehet hinni benne, de ötéves kor fölött ez már kicsit furcsa. Ha elmélet, akkor légy szíves mondd el nekem:

1.: Milyen bizonyítékok támasztják alá?

2.: Ezek közül melyik az, amit nem lehet semmi mással magyarázni?

3.: Milyen előrejelzéseket tesz?

4.: Hogyan modellezzük?

6.: Mi a helyízet a rivális teremtéstörténetekkel?

Kit érdekel, hogy egyetemet végzett emberek is hisznek a teremtésben? Jó részüknek a végzettségét nem befolyásolja, ezen a téren szabadon lehetnek hülyék. A biológusok között már kicsit visszatetszőbb, szerencsére ilyet nem nagyon ismerek. Olyat annál inkább, aki elment nagy garral, hogy majd jól megdönti az evolúciót, most meg kitiltották a kreás fórumokról.

Az elefánt és a bálna között nem véletlenül kicsi a genetikai különbség. Ugyanakkor nagyobb, mint az elefánt és a szirti borz, és kisebb, mint az elefánt és a krokodil között. Ez pontosan és jól beleilleszkedik az evolúciós elmélet következményeibe, pont arra bizonyíték.

Ha ez egy közös tervező bizonyítéka, akkor az a tervező vak, süket és tudattalan.

2015. ápr. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/119 anonim ***** válasza:
51%
Ha vannak még ilyenek máglyán kellene elégetni őket, pont ahogy ők is tették korábban az ellentétes nézeteket vallókkal.
2015. ápr. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/119 anonim ***** válasza:
0%

Tom Benko, nyugodtan higyjél a véletlenek játékában, hiszen ez a te életed, a te boldogságod.


Mi hiszünk egy bölcs Teremtöben, aki létrehozta a csodálatos univerzumot.


Létrehozta az életet, gyönyörü természetet, az álatvilágot, az embert.


Abban is hiszünk, hogy a szava a Biblia igazság, mely magasan felette áll a halandó emberi "bölcsességnek".


A Biblia tanításából merítenek sokszor a pszichológusok is, mert tanácsai az idök felett állnak.


Mint hivö ember, nem cserélnék veled, nekem vagy egy szeretö Istenem, akihez bármikor fordulhatok kéréssel, hálával....és te azt sem tudod képzelni, hányszor megsegített.


Egy csodálatos nemzetközi testvériség tagja vagyok. Barátaimra, testvéreimre bármikor támaszkodhatok, ök is én rám.


Hitem egy nyugodt, kellemes életet biztosít be a számomra. Nem esek kétségbe, amikor baj van, mert hiszek abban a szép jövöben, amit a Teremtö, Jehova Isten készít az emberiségnek.


Kezét SENKI emberfia nem fogja meg.


Öszintén neked , mit ad neked az evolúció? Semmit. Az égvilágon semmit. De ez a te dolgod. Sok meggyözödéses volt evolucionista és atesita van a testvéreim között.


Rájöttek, amire még te nem. :)

2015. ápr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!