Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak még evolúciót tagadó...

Vannak még evolúciót tagadó keresztények?

Figyelt kérdés

2015. márc. 30. 11:10
 61/119 anonim ***** válasza:
100%

[link]


CC200 bekezdés, kiválogathatod belőle ami a régészetről és az átmeneti fajokról szóló ostobaságaidról szól, mindegyik meg van cáfolva.

2015. ápr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/119 anonim ***** válasza:
100%
István35 te valami oltári sötét emberke lehetsz a hozzászólásaid alapján, már megbocsáss. Nem te vagy véletlenül grkaty párja? Nem csodálkoznék, zsák a foltját.
2015. ápr. 4. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/119 Tom Benko ***** válasza:
100%
@grkaty: Nekem az evolúció megértést adott.
2015. ápr. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/119 Tom Benko ***** válasza:
100%

@Istvan35:

"Mert éppen a materialista szellemű ideológiák hozták a történelem során a legvéresebb, legtöbb áldozatot szedő népirtásokat. "

Sorold őket! Bár már most sejtem, mivel fogsz előrukkolni.


"Extrapoláció helyett írhattál volna inkább fantáziát, merthogy ennek elfogadásához abból kell a legtöbb szerintem."

Nem. Ez egyszerű logika. A szerinted meg egyszerű érvelési hiba.


"A teremtés nem mese, a Biblia Istentől származó könyv, erre számos bizonyíték van, a benne lévő teremtési leírásnak is igaznak kell lennie. A törzsfejlődés ezzel szemben egy légből kapott baromság, semmi alapja nincs!"

Hallgatom a bizonyítékaidat! A törzsfejlődést a meglévő ismeretek kényszerítették ki, máshogyan nem lehetett őket értelmezni.


"Számos ilyen bizonyíték van, vegyük például a régészeti leleteket. A régészeti leletek pl. a teremtést támasztják alá, semmint az evolúciós fejlődés elméletét, hiszen ezekből hiányoznak az átmeneti formák. Amiket az evolúcionisták átmeneti formáknak neveznek, azokról számtalanszor bebizonyosodott már, hogy hamisítások, üres megtévesztések. Ha valóban léteztek volna ilyen élőlények, akkor több millió, sőt milliárd kellett volna, hogy legyen belőlük, számukat és fajtáikat tekintve egyaránt. És ami még fontosabb, az ilyen lények maradványait is meg kellene találnunk a régészeti leletek között."

Nos, meg is találták a fosszíliákat. Meg az átmeneti alakokat. Ellenben légy szíves, és mondjál nekem üres megtévesztéseket, amiket az evolúció érdekében követtek el!


"Tehát még maga Darwin is tisztában volt azzal, hogy ezek az átmeneti alakok hiányoznak. Remélte, hogy a jövőben majd megtalálják őket. Minden reménykedése dacára tudta azonban, hogy elméletének legnagyobb buktatója az átmeneti alakokra utaló nyomok teljes hiánya, ezért A fajok eredete című könyvének Az elmélet problémái fejezetében ezt írta:"

Nem írta, hazudsz! Érdemes lenne elolvasnod a könyvet, mielőtt légből kapott idézetekkel támadod. Ő maga írta le, hogy minden alak egyben átmeneti alak is, tehát már most is előtted vannak az oly nagyon hiányolt átmeneti alakok, kár, hogy inkább eltakarod a szemed.


Ager esetén valószínű, hogy egyszerű quote mining történt, jelöld meg az idézet forrását! Mark Czarnecki bankár. Keress jobbat!


"Tehát nagyonis valós tény, hogy a régészeti leletek nem támasztják alá az evolúciót. Igencsak figyelemre méltó, hogy hiányzik bármiféle olyan lelet, ami alátámasztaná a fajok egymásból való kialakulását. A fajok általában változatlanok, vagy csaknem azok, hosszú időn keresztül, a fajok szinte soha, a nemzetségek pedig soha nem képezik újabb fajok őseit, hanem helyettesítik egymást, és a változás többnyire hirtelen, váratlanul következik be."

Ha nem akarod látni, akkor tényleg nem is fogod. A régészeti leletek pont, hogy alátámasztják. Ha a fajok változatlanok, hol van a százmillió éves elefánt? A kambriumi nyúl? A milliárd éves kutya?


"Kifejtenéd ezt bővebben? Dobálózol itt a kijelentésekkel, de nem mondasz semmi konkrétat... Már miért is lenne ettől vak, süket és tudattalan a Teremtő?"

Mert a változások véletlenszerűen következnek be, egyes egyedek esélyei ettől csökkennek, másoké nőnek.


A kérdéseimre kérem még mindig a tételes válaszokat!


"Bámulatos, hogy már megint milyen gőzerővel pontozza le a sok "tudomány párti" "értelmiségi" a vallásosokat... Persze más kérdéseknél meg hogy tudnak sírni, hogy a vallásosok azok, akik lepontoznak mindenkit, hát persze..."

Nem. Azért vagy lepontozva, mert semmi értékelhetőt nem állítottál. Nem érvelsz, nem következtetsz, nem vagy hajlandó kérdésekre válaszolni, mégis, mit vársz? Ha százszor elmagyarázzuk, hogy tévedsz, százegyedszer is újra kezded.

2015. ápr. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/119 anonim ***** válasza:
100%

"A teremtés nem mese, a Biblia Istentől származó könyv, erre számos bizonyíték van, a benne lévő teremtési leírásnak is igaznak kell lennie. A törzsfejlődés ezzel szemben egy légből kapott baromság, semmi alapja nincs!"


rohadtul EGYETLEN TÉNY sincsen erről :DDDD

Olyan szinten égeted magadat és a vallásodat, hogy nem hiszem el öregem :D

2015. ápr. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/119 anonim ***** válasza:
0%

# 61


Nincs ott semmi cáfolva, csak a beképzelt, gőgös szövegelés megy vagy tudtok értelmesen is vitázni?


Nincs a törfejlődésre sziklasziárd bizonyíték, ezt el kéne ismerni, a régészeti leletek egészen másról tanúskodnak, ellenben arra bőven van bizonyíték, hogy amiről eddig azt hittétek bizonyítékok, pofátlan hamisítások voltak, amiket mára szépen lelepleztek. Nincs semmi bizonyíték arra, hogy az ember a valami majomszerű, közös ősnek nevezett állatfajból fejlődött ki, lassan, fokozatosan, évmilliók alatt. Ha így lett volna, tökéletesen le lehetne ezt vezetni valódi régészeti leletekkel, hiszen millió évekről beszélünk, hogy lehet, hogy ennek mégsem látjuk semmi jelét sem??!!! A leletek azt bizonyítják, hogy a napjainkban élő állatok is régen is ugyanazok voltak, amiknek teremtették őket, és nem is akartak más lenni... Persze az evolúcionisták nem igazán akarták azt elfogadni, hogy nincs olyan konkrét lelet, ami azt a „majomember” képet támogatná, amelyet a média és az evolucionista tudományos körök folyamatosan sulykolnak a köztudatba, ezért ecsettel a kézben az evolucionisták képzeletbeli lényeket hoznak létre, de a tény, hogy ezeknek a rajzoknak egyáltalán nincs megfelelojük a leletek között, kissé mégis zavarja őket, ezért máshogy próbálták ezen hiányosságokat "megoldani".


Az egyik ilyen, hogy kitalálták: az embrionális fejlődés stációi az evolúciós fejlődéssel összhangban vannak.


Csakhogy ez egy hazugság, amit Ernst Haeckel professzor találta ki 1869- ben. Darwin lelkes követői ugyanis egy évtized alatt sem tudtak semmilyen bizonyítékot találni az elmélet helyességére. ( 2009-ben átléptük a kerek 150 évet, és még mindig sehol semmi.) Haeckel tehát úgy döntött, hogy „kreál” egyet! Mindenki emlékszik a biológia-tankönyvből arra az ábrára, amely az egyes állatok és az ember magzati fejlődési stádiumait mutatja be. Ez a rajz minden tankönyvben azonos, mivel Haeckel saját keze munkáját használják mindenhol – ez ugyanis az egyetlen „bizonyíték” az embrionális fejlődés általi evolúciós közösségre. A rajz hamisítvány, amint az egy ultrahanggal ma már könnyedén ellenőrizhető, azonban Haeckel még saját korában is elég hamar lebukott: a Baseli Egyetem professzori kara felfedezte a csalást 1874-ben, s kirúgták az egyetemről. Rajza azonban a mai napig benne van minden tankönyvben (s mellesleg az abortusz-kampány egyik ideológiai sarokköve).


Egy másik érdekes módszer, amelyet a probléma áthidalására alkalmaznak az, hogy „legyártják” azokat a leleteket, amelyeket nem találnak. A Piltdown-i ember, a tudománytörténet egyik legnagyobb botránya, ennek a módszernek a tipikus példája. A Piltdown-i ember egy orángután állkapocsából és egy emberi koponyarészből állt. Egy jól ismert orvos és amatőr paleoantropológus, Charles Dawson állt elő a felfedezéssel 1912-ben, hogy egy állkapcsolt agykoponya-töredéket talált Piltdown-ban, Angliában. Bár az állkapocs inkább majoméhoz hasonlított, a fogak és a koponya olyanok voltak, mint egy emberé. A példányt „Piltdown-i embernek” nevezték el. Azt állították róla, hogy több százezer éves, a múzeumban pedig az emberi evolúció kétségbevonhatatlan bizonyítékaként állították ki. Több mint 40 éven keresztül rengeteg tudományos cikket írtak a Piltdown-i emberről, rekonstrukciókat és rajzokat készítettek, és a leletet az emberi evolúció fontos bizonyítékaként tálalták. A témáról ötszáznál is több doktori disszertáció született. A híres amerikai paleoantropológus, Henry Fairfield Osborn mondta, amikor 1935- ben meglátogatta a British Museum-ot: „újra és újra emlékeztetnünk kell magunkat, hogy a Természet tele van paradoxonokkal, és hogy ez lenyugöző lelet a korai emberről.


1949-ben a British Museum paleontológusa, Kenneth Oakley kipróbálta a leleten a „fluoros vizsgálatnak” nevezett eljárást, amely segítségével a leletek korát lehet megállapítani. Megdöbbentő eredményre jutott. A teszt során kiderült, hogy a Piltdown-i ember állkapcsa egyáltalán nem tartalmaz fluort, ami azt jelenti, hogy néhány évnél tovább nem lehetett a földbe temetve. A koponyáról, amelyben csak kevés fluor volt, kiderült, hogy legfeljebb néhány ezer éves.


Az újabb kronológiai vizsgálatok szerint a koponya párszáz éves. A fogakat az állkapocsban, amely eredetileg egy orangutáné volt, mesterségesen csiszolták le, hogy régebbinek tűnjenek. A csontok mellett talált „primitív eszközök” pedig egyszeruű hamisítványok, amelyeket acéleszközökkel élesítettek meg. A koponya egy ötszáz évvel korábban élt emberé, az állkapocs pedig egy nemrégiben elpusztult majomé volt! A fogakat sorba rendezték és bereszelték, hogy az emberi fogakra hasonlítsanak. Majd a darabokat kén-bikromát segítségével színezték be, hogy réginek tűnjenek. De sav hatására ez a színezés eltunt. Le Gros Clark, aki benne volt a hamisítást leleplező csapatban, nem tudta elrejteni megdöbbenését, és azt mondta: „A mesterséges beavatkozás nyomai azonnal szembeszökőek voltak. Annyira egyértelműen látszottak, hogy meg is kérdezhetnénk: hogy kerülhették el ilyen sokáig mindenki figyelmét?” Amikor mindez kiderült, a „Piltdown-i embert” sietve eltávolították a British Museum-ból, ahol a korábbi több mint 40 évet töltötte.


Egy másik jó példa a nebraszkai ember:


1922-ben Henry Fairfield Osborn, az Amerikai Természettudományi Múzeum igazgatója bejelentette, hogy Nyugat-Nebraszkában, a Kígyó-patak közelében egy pleisztocén korból származó örlőfogat talált. Ez a fog állítólag ötvözte az ember és a majom fogának jellemzőit. Átfogó tudományos vita bontakozott ki, amelyben egyesek a Pithecanthropus erectus, mások a mai emberhez közelebb álló ős fogának tartották a leletet. A heves vitát kiváltó lelet a „nebraszkai ember” nevet kapta. Rögtön kapott „tudományos” elnevezést is: Hesperopithecus haroldcooki.


Számos szaktekintély támogatta Osbornt. Ennek az egyetlen fognak az alapján megrajzolták a nebraszkai ember fejének és testének rekonstrukcióját. Sőt, a nebraszkai embert még felesége és gyermekei társaságában, teljes családi körben is ábrázolták. És ez mind egyetlen fogból bontakozott ki. Az evolucionista körök olyan mértékben elismerték ennek a „kísértetnek” a létezését, hogy amikor egy kutató, William Bryan felemelte a szavát az ellen, hogy ilyen önkényes következtetéseket vonjanak le egyetlen fogból, számos durva kritikát kapott.


1927-ben azonban a csontváz további részeit is megtalálták. Az újonnan felfedezett leletek szerint a fog nem emberé és nem is majomé volt. Rájöttek, hogy egy kihalt amerikai vaddisznófaj, a Prosthennops fogáról volt szó. William Gregory „Hesperopithecus: Úgy tűnik, nem ember, és nem is majom” címen írt cikket a Science folyóiratba, amelyben bejelentette a tévedést. A „nebraszkai emberről” és családjáról készült rajzokat sürgősen eltávolították az evolúciós szakirodalomból.


Ota Benga: Az afrikai a ketrecben


Miután Darwin Az ember származása címuű könyvében felvetette az elméletet, hogy az ember majomszeruű élolényekből fejlődött ki, elkezdett leleteket keresni, amelyek alátámaszthatták volna ezt a kijelentést. Egyes evolucionista tudósok azonban azt is hitték, hogy a „félig ember, félig majom” teremtmények nem csak a régészeti leletek között, hanem a világ távoli tájain még elevenen is megtalálhatók. A huszadik század elején az élő átmeneti alakok” keresése sajnálatos eseményekhez vezetett, amelyek közül a legkegyetlenebb az Ota Benga nevű pigmeusé volt.


Ota Bengát 1904-ben ejtette fogságba egy evolucionista kutató Kongóban. Ota Benga neve a saját nyelvén azt jelenti, hogy jó barát. Felesége és két gyereke volt. Láncra verve, ketrecben szállították az USA-ba, ahol az evolucionista tudósok a majmok között állították ki ot a St. Louis-i Világkiállításon, mint „az emberhez legközelebbi átmeneti alakot”. Két évvel később a Bronx-i állatkertbe vitték, ahol „az ember ősei” között került bemutatásra, néhány csimpánz, a Dinah nevű gorilla és a Dohung nevű orangután társaságában. Az állatkert evolucionista igazgatója, Dr. William T. Hornaday, hosszan beszélt arról, milyen büszke rá, hogy az ő állatkertjének tulajdonában van ez az egyedülálló „átmeneti alak”, és a ketrecbe zárt Ota Bengát közönséges vadállatként kezelte. Ota Benga végül nem bírta tovább a bánásmódot és a körülményeket, és öngyilkosságot követett el.


A Piltdown-i ember, a nebraszkai ember, Ota Benga… Ezek a botrányos események mind azt bizonyítják, hogy az evolucionista tudósok nem haboznak felhasználni bármilyen módszert, hogy az elméletüket bizonyítsák. Ha ezt a tényt tartjuk szem előtt, amikor az „emberi evolúció” mítoszát többi állítólagos bizonyítékát vizsgáljuk, hasonló esetekkel kerülünk szembe. Kitalált történetek, és egész sereg önkéntes, akik készek bármit megtenni, hogy bizonyítsák őket.


S természetesen ez nem csak az emberi evolúció bemutatására igaz, hanem minden más állat kifejlődésének levezetésénél is ugyanilyen légből kapott, megtévesztő "bizonyítékokkal" alátámasztott teóriákat találunk. De persze, én vagyok a sötét, aki mesékben hisz és még véletlenül sem ti... Sajnos ennek a melldöngetésnek hatalmas koppanás lesz a vége részetekről, Jehova a próféták által találóan jövendölte meg azt, amit jelenleg csináltok...

2015. ápr. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/119 anonim ***** válasza:
0%

Tom Benko!


" "Mert éppen a materialista szellemű ideológiák hozták a történelem során a legvéresebb, legtöbb áldozatot szedő népirtásokat. "


Sorold őket! Bár már most sejtem, mivel fogsz előrukkolni."


Ó hát erről szintén regényeket lehetne írni... Az Ateizmus a materialista filozófia ősi dogmáján nyugszik: a természethez való alkalmazkodáson. Bár ezt az elméletet semmiféle tudományos felfedezés nem támogatja, mégis vakon hirdetik a materialista filozófia nevében.. Ez a fanatizmus számos katasztrofális következménnyel járt. Ennek fő oka pedig az, hogy a darwinizmus és az általa támogatott materialista filozófia terjedésével megváltozott a válasz arra a kérdésre, hogy mi is az emberi lény valójában. Az emberek, akik erre a kérdésre régebben azt felelték: „Az emberek Isten teremtményei, akiknek az Isten által tanított tökéletes erkölcsi elvek alapján kell élniük, a materialista filozófia hatására most ezt válaszolják: „Az ember véletlenszerűen jött létre, az állatok közül emelkedett ki a fennmaradásért folytatott küzdelem során”. Nagy árat kell fizetni ezért a nagy megtévesztésért. Az erőszakos ideológiák, mint a rasszizmus, a fasizmus vagy a kommunizmus, és sok más barbár világrend ennek az ideológiának a táptalaján szökkent szárba és virágzott fel.


Nos nézzük akkor, hogy micsoda katasztrófát szabadított a világra a darwinizmus, és hogy hogyan kapcsolódik a terrorizmushoz, ami napjaink egyik legfontosabb globális problémája.


A darwini hazugság: “Az élet küzdelem”


Darwin egyetlen alapelvből indult ki elmélete megalkotásában: „Az élőlények fejlődése a túlélésért folytatott harc függvénye. A küzdelmet az erősek nyerik meg. A gyengék vereségre és megsemmisülésre vannak ítélve.


Darwin szerint a természet a könyörtelen küzdelem és véget ne éro konfliktusok színtere. Az erősek mindig legyőzik a gyengét, és ez teszi lehetové a fejlődést. A fajok eredete című könyvének ezt az alcímet adta: „A fajok eredete természetes kiválasztódás által, avagy az erősebb fajok fennmaradása a túlélésért folytatott küzdelemben.


Darwin azt is felvetette, hogy a „túlélésért való küzdelem” az emberi fajok között is érvényes. Állítása szerint az előnyösebb fajok lettek a győztesek a küzdelemben. Ezek, Darwin szerint, az európai fehérek. Az afrikaiak és az ázsiaiak lemaradtak a túlélésért folytatott küzdelemben. Darwin még ennél is tovább ment, és azt vetette fel, hogy ezek a fajok hamarosan végleg elveszítik a túlélésért folytatott küzdelmet, és el fognak tünni:


Valamikor a jövőben, nem is évszázadok múlva, a civilizált emberfajok csaknem biztosan ki fogják irtani, és helyettesíteni fogják a vadembereket az egész világon. Ugyanekkor az emberszabású majmok… is kétségkívül ki fognak halni. A szakadék elmélyül az ember és legközelebbi rokonai között, mert, remélhetőleg, a mostani kaukázusi emberfajnál is civilizáltabb ember és alacsonyabb rendű majom, például a pávián között áll majd fenn, és nem pedig a néger vagy az ausztrál őslakos és a gorilla között, mint jelenleg.


Az indiai antropológus, Lalita Vidyarthi így magyarázza a darwini elmélet társadalomtudományokra gyakorolt hatását:


Darwin elméletét a legéletrevalóbb fennmaradásáról örömmel fogadták a kor társadalomtudósai, és úgy tartották, hogy az emberiség az evolúciós fejlődés különböző szakaszait érte el, aminek betetőzését a fehér ember civilizációja jelenti. A tizenkilencedik század második felére a rasszizmust tényként fogadta el a nyugati tudósok túlnyomó többsége.”


Darwin ihletének forrása: Malthus teóriája a kegyetlenségről


Darwin gondolatainak forrása a brit közgazdász, Thomas Malthus Tanulmány a népesedés elméletéről (An Essay ont he Principle of Population) címu könyve volt. Malthus úgy számította, hogy beavatkozás nélkül az emberiség létszáma meredeken emelkedni fog. Nézetei szerint a népességet elfogadható határokon belül tartó legfontosabb hatások a katasztrófák, mint például a háború, az éhínség és a járványok. Röviden, embertelen nézetei szerint egyes embereknek meg kell halniuk, hogy mások élhessenek. A létezés a folyamatos harcot jelentette.


A tizenkilencedik században Malthus nézetei széles körben elfogadottnak számítottak. Az európai felsobb társadalmi osztályok tagjai különösen támogatták kegyetlen gondolatait. A nácik titkos tudományos tervei címu cikk a következoképpen ír arról, hogy mekkora fontosságot tulajdonítottak a tizenkilencedik századi Európában Malthus népesedésrol vallott nézeteinek:


A tizenkilencedik század első felében egész Európában összegyültek a vezető osztályok tagjai, hogy megbeszéljék az újonnan felfedezett ’népesedési problémát’, és azt, hogy Malthus elméleteit megvalósítva, hogyan lehetne a szegények halálozási arányát növelni: ’Ahelyett, hogy a tisztaságot és a higiéniát ajánlanánk a szegényeknek, épp az ellenkező szokásokat kellene népszerűsítenünk. A városokban szűkebbé kellene tenni az utcákat, több embert kellene a lakásokba zsúfolni, és segíteni a pestis visszatérését. Vidéken poshadt állóvizek mellett kellene falvakat építeni, és különösen bátorítani kellene a mocsaras és egészségtelen vidékeken történő letelepedést’, és így tovább.”


A kegyetlen intézkedéseknek köszönhetően a gyengék, és azok, akik elvesztették a túlélésért folytatott küzdelmet, elpusztulnának, és megállna a népesség gyors növekedése. Ezt a szegények elnyomására alapozó politikát meg is valósították a tizenkilencedik századi Britanniában. Olyan ipari rendszer alakult ki, amelyben a nyolc-kilencéves gyerekeket napi hat órát dolgoztatták a szénbányákban, és ezrek haltak meg közülük a rettenetes körülmények között. A Malthus elméletében feltételezett „létért folyó küzdelemnek” köszönhetően több millió brit élt szenvedésekkel teli életet.


Darwin, akit erősen befolyásolt ez az elmélet, kiterjesztette az egész természetre, és azt feltételezte, hogy a létezés harcából mindig a legerősebb került ki győztesen. Mi több, azt is állította, hogy az úgynevezett létért folytatott küzdelem a természet igazságos és megváltoztathatatlan törvénye. És arra is hívta az embereket, hogy adják fel hitüket és vallásukat, mivel a teremtést tagadta, és ezzel voltaképpen az összes olyan erkölcsi értéket vette célba, amelyek ellentmondanának a„túlélésért folytatott küzdelem” könyörtelenségének.


Ezeknek a hazug elméleteknek az elterjedéséért, amelyek könyörtelenségre és kegyetlenségre vezettek egyes embereket, az egész emberiségnek nagy árat kellett fizetnie a huszadik században.


Ahová a “dzsungel törvénye” vezetett: a fasizmus


Ahogy a darwinizmus a rasszizmust táplálta a tizenkilencedik században, úgy képezte az alapját annak az ideológiai rendszernek is, amely a huszadik században vérbe fojtotta a világot: a nácizmusnak.


A náci ideológia erőteljes darwini hatást mutat. Ha megvizsgáljuk elméleteiket, amelyeket Adolf Hitler és Alfred Rosenberg dolgoztak ki, számos olyan kifejezést találhatunk, mint például a „természetes kiválasztódás”, a „szelektív párosítás” vagy a „túlélésért folyó küzdelem a fajok között”, amelyek több tucatszor előfordulnak A fajok eredetében. A Mein Kampf (Harcom) címu könyve megírására is a Darwin könyvében leírt túlélésért folytatott küzdelem adta az ihletet, és az az elmélet, hogy ebből a küzdelemből mindig a legerősebb kerül ki győztesen. Különösen a fajok közötti küzdelemről van szó a könyvben:


„A történelem új, eddig páratlan pompájú ezredéves birodalomban csúcsosodik ki, amely azon a fajok közötti hierarchián alapul majd, amit maga a természet írt elő.


Az 1933-as nurembergi pártgyulésen Hitler kijelentette, hogy „az erősebb faj maga alá veti az alacsonyabb rendűt… olyan jog ez, amelyet a természetben is láthatunk, és amelyet az egyetlen elfogadható jognak is tarthatunk.


Az, hogy a nácikat nagyban befolyásolta a darwinizmus, olyan tény, ami csaknem az összes tájékozott történész elfogad. Hickman, a történész így írta le a darwinizmus Hitlerre gyakorolt hatását:


„(Hitler) szilárdan hitte és hirdette az evolúciót. Bármik is voltak lelkének mélyebb, összetettebb tényezői, az bizonyos, hogy (…) könyve, a Mein Kampf egyértelműen tartalmaz evolucionista nézeteket, főleg azokat, amelyek a küzdelmet hangsúlyozzák, az erősebb túlélését, és a gyengék kiirtását egy jobb társadalom létrehozásának érdekében.”


Hitler, aki ezekkel a nézetekkel állt elő, addig sohasem tapasztalt agresszióba rántotta bele a világot. Számos etnikai és politikai csoportot, elsősorban a zsidókat tették ki leírhatatlan kegyetlenségeknek és mészárlásnak a náci koncentrációs táborokban. A második világháború ötvenötmillió emberi életet követelt. És ami a világtörténelem legnagyobb mértékű tragédiája mögött állt, nem más, mint a darwinista elképzelés a létért folytatott küzdelemről.


A véres szövetség: darwinizmus és kommunizmus


Míg a fasiszták alkotják a szociodarwinizmus jobbszárnyát, a bal szárnyat a kommunisták foglalják el. A kommunisták mindig is a darwinizmus legtüzesebb védelmezői közé tartoztak.


A darwinizmus és a kommunizmus kapcsolata a két szellemi irányzat alapítóihoz vezethető vissza. Marx és Engels, a kommunizmus lapítói, megjelenésekor rögtön elolvasták A fajok eredetét, és lenyűgözte őket a „dialektikus materializmus” benne található elmélete. A Marx és Engels között folyó levelezésből kiderült, hogy azt tartották, Darwin elmélete tartalmazza „a kommunizmus természettudományos alapjait”. A természet dialektikája című könyvében, amelyet Darwin befolyása alatt írt, Engels Darwint magasztalja, és saját maga is próbál hozzájárulni az elmélethez A munka szerepe a majom emberré válásában című fejezettel.


A Marx és Engels nyomában járó orosz kommunisták, mint például Plehanov, Lenin, Trockij és Sztálin, valamennyien egyetértettek Darwin evolúciós elméletével. Plehanov, akit az orosz kommunizmus alapítójának tekintenek, a marxizmust „a darwinizmus szociológiai alkalmazásának” tekintette.


Trockij szerint: „Darwin felfedezése a dialektika legnagyobb győzelme a szerves anyag teljes területén”. A darwinista oktatás alapvetőbszerepet töltött be a kommunista káderek nevelésében. Például a történészek ki szokták emelni azt a tényt, hogy Sztálin fiatalkorában vallásos volt, de Darwin könyveinek hatására ateista lett.


Mao, aki a kommunista uralom megalapítója Kínában, és embermilliók haláláért felelős, nyíltan kijelentette, hogy „a kínai kommunizmus Darwinon és az evolúciós elméleten alapul.


A Harvard egyetem történésze, James Reeve Pusey alaposan részletezi a darwinizmus hatását Maóra és a kínai kommunizmusra a Kína és Charles Darwin c. könyvében.


Röviden, eltéphetetlen kapcsolat van a darwinizmus és a kommunizmus között. Az elmélet azt állítja, hogy az élőlények a véletlen következtében jöttek létre, és az ateizmus úgynevezett tudományos alapját adja. Továbbá az evolúciós elmélet azt is állítja, hogy a fejlodés a természetben a harcnak köszönhető (az úgynevezett „létért folyó küzdelemnek”), és a dialektika fogalmát támogatja, ami a kommunizmus egyik alapja.


Ha a kommunisták „dialektikus konfliktus” elképzelését vizsgáljuk, amely mintegy százhúsz millió ember halálát okozta a huszadik században, akkor jobban megérthetjük, milyen dimenziójú katasztrófát szabadított a világra a darwinizmus.


A darwinizmus és a terrorizmus


Mint már eddig is láthattuk, a darwinizmus több olyan erőszakos ideológiának is a gyökere, amelyek katasztrófába csábították az emberiséget a huszadik században. Azonban, akárcsak ezek az ideológiák, a darwinizmus definiálja azt az „etikai értelmezést” és módszert, ami különböző világnézeteket befolyásolhat. Az alapelv az értelmezés és a módszer mögött a „harc azokkal, akik nem közülünk valók”.


Ezt a következőképpen magyarázhatjuk. Különböző hitek, világnézetek és filozófiák léteznek a világon. Ezek kétféle módon tekinthetnek egymásra:


1) Tisztelhetik azok létezésék, akik nem az ő álláspontjukon vannak, és emberséges módon próbálhatnak párbeszédet kezdeményezni velük.


2) Választhatják azt, hogy harcolnak a többiekkel, a nekik való ártással próbálják biztosítani saját előnyeiket, más szavakkal szólva, állatokként viselkednek. Az a rettenet, amelyet terrorizmus néven ismerünk, nem más, mint a második nézet gyakorlati megvalósítása.


Ha a két megközelítés közötti különbséget nézzük, láthatjuk, hogy a Darwin által az emberek tudatalattijában elültetett elmélet, az ember „harcoló állat” volta különösen nagy befolyással van rá. Lehet, hogy azok az emberek vagy csoportok, akik a harcot választották, sosem hallottak Darwinról és elméletéről, de akkor is olyan filozófiával értenek egyet, amelynek alapjai Darwin nézetein nyugszanak. Olyan darwinizmuson alapuló mondások hitetik el velük, hogy igazuk van, mint például „Ezen a világon az erősek maradnak életben”, „A nagy hal megeszi a kis halat”, „A háború erény”, vagy „az emberiség fejlodését a háborúk vitték előre”. Ha a darwinizmus nem állna mögöttük, ezek csak üres szólamok lennének.

2015. ápr. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/119 anonim ***** válasza:
100%
Meg van az mind cáfolva, ha nem akarod elolvasni az a te bajod, de akkor ne csodálkozz ha ostoba valláskárosultnak tartanak. A legutóbb bemásolt tévedéseid cáfolatát is megtalálod ott, CA000 bekezdés alatt. Ha Tom akarja majd tételesen megcáfolja neked, én nem pazarlom az időmet egy magadfajta szándékosan ostoba emberre.
2015. ápr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/119 anonim ***** válasza:
20%

"Hallgatom a bizonyítékaidat! A törzsfejlődést a meglévő ismeretek kényszerítették ki, máshogyan nem lehetett őket írtelmezni."


Hogy mik bizonyítják, hogy a Biblia Istentől származó könyv? Na ne, már épp elégszer volt erről szó itt a gyk-n is, és épp elégszer bizonyítottam már én magam is, hogy semmi értelme olyanokkal vitázni e témában, akik bibliai ismerete egyenértékű a nullával. Nem tudtok mást, csak kiragadott részeket idézni a saját felfogásotokat igyekezvén alátámasztani velük, ha valaki pedig veszi a fáradtságot és megpróbálja értelmesen elmagyarázni, hogy miért nem helytálló az érvelésetek, fanatikus hülyének tituláljátok, lesötétezitek, évek óta mást sem csinálnak a magadfajták a gyk-n, ezt ne is próbáld tagadni!


De hogy ne mondd, hogy semmit sem adok, tessék egy kis olvasmány e témáról:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


"Nos, meg is találták a fosszíliákat. Meg az átmeneti alakokat. Ellenben légy szíves, és mondjál nekem üres megtévesztéseket, amiket az evolúció érdekében követtek el!"


Te is tudod, hogy ez hazugság, ezt még a komolyabb evolúció párti szakemberek is elismerik! Példákat pedig már mutattam előző hozzászólásaimban, de még tudnék is, ha érdekel, mutatok még, de felőlem dughatod a fejed homokba is nyugodtan...


"Ő maga írta le, hogy minden alak egyben átmeneti alak is, tehát már most is előtted vannak az oly nagyon hiányolt átmeneti alakok, kár, hogy inkább eltakarod a szemed."


Szerintem tudod te, hogy én egyáltalán nem erről beszéltem, korábbi hozzászólásaomban már ki lett fejtve, hogy mire gondolok. A napjainkban is élő állatfajok semmivel sem bizonyítják, hogy evolúciós fejlődés útján jöttek létre!


Az idézet ha tényleg hamis, azért elnézést kérek, valóban könyvből vettem, ezért nem tudtam róla, bár ez az érveken mitsem változtat.


"Ha nem akarod látni, akkor tényleg nem is fogod. A régészeti leletek pont, hogy alátámasztják. Ha a fajok változatlanok, hol van a százmillió éves elefánt? A kambriumi nyúl? A milliárd éves kutya?"


Nos, olvasd el a bibliai teremtéstörténetet, hogy tisztábban láss, ott ugynis világosan le van írva, hogy a teremtés sorrendben történt, tehát ezek az érveid nem cáfolják a teremtést.


Ja és ami még megtéveszthet: a teremtési napok semmiképp sem érthetőek szószerint, a héberben a "nap" helyén szereplő kifejezés nem csak szószerinti 24 órából álló napot, hanem hosszabb korszakokat is jelenthet, ezt jól bizonyítja az az Igerész, mely szerint Isten szemében egy nap ezer évet is jelenthet, illetve az is, hogy a teremtés leírás végén az egész teremtést ugyanazon héber kifejezést használva egyetlen napként kezeli.


" "Kifejtenéd ezt bővebben? Dobálózol itt a kijelentésekkel, de nem mondasz semmi konkrétat... Már miért is lenne ettől vak, süket és tudattalan a Teremtő?"


Mert a változások véletlenszerűen következnek be, egyes egyedek esélyei ettől csökkennek, másoké nőnek."


És mi bizonyítja, hogy Isten nem pont úgy szerette volna teremteni az állatokat, ahogy azok jelenlegi formájukban léteznek? Csak úgy mellékesen jelzem, a Biblia sehol sem tagadja, hogy egyes állatfajok nem halhatnak majd ki a környezetben bekövetkező változások, ill. különféle szelekciós nyomások hatására...


"Nem. Azért vagy lepontozva, mert semmi értékelhetőt nem állítottál. Nem érvelsz, nem következtetsz, nem vagy hajlandó kérdésekre válaszolni, mégis, mit vársz?"


Mondod te, de a tények mást mutatnak! Apropó kérdések megválaszolása, az "ateizmusa" kifejezéssel kapcsolatos kérdésemet elfelejtetted megválaszolni, de ne fáradj, tudom én fejből is, hogy mit válaszolnál rá.


"Ha százszor lmagyarázzuk, hogy tévedsz, százegyedszer is újra kezded."


Honnan tudod ezt, mikor még egyetlen egyszer sem magyaráztad el, miben és miért tévednék? :) Nagy jóstehetség lehetsz, a probléma csak az, hogy nem hiszek a jóslásokban, arra egyedül csak Isten lehet képes, de te nem vagy Ő.

2015. ápr. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/119 anonim ***** válasza:
0%

"Meg van az mind cáfolva, ha nem akarod elolvasni az a te bajod, de akkor ne csodálkozz ha ostoba valláskárosultnak tartanak."


Persze-persze, mint mondtam, nincs ott semmi megcáfolva, hamis kártyás vagy, lehet, hogy ez a kártyajátékok közben bejön, de nálam ez nagyon kevés.

2015. ápr. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!