Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ihletett-e az őrtorony vagy...

Ihletett-e az őrtorony vagy az ébredjetek?

Figyelt kérdés
azt olvastam ugyanis bennük, hogy "a királyság adja ki" őket. ha ezeket isten királysága adja ki,akkor nyílván ihletettek,ez esetben tévedhetetlenek, ugye? ha nem azok, akkor hogyan adhatná ki őket a királyság?
2015. márc. 30. 12:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
46%

és miért vagy kérlek ennyire "alergiás" a "szervezet szóra? :)


Istennek kezdettöl fogva volt és van szervezete.


Mindig is szervezte népét. Már az Izraelben is. A keresztényeket szervezte maga Jézus Krisztus.


Figyeld meg kérlek a Jelenések könyvét, amikor Jézus az üzeneteit küldi a gyülekezeteknek.


Szervezve voltak ezek a gyülekezetek is. A Jelenések 1-3 fejezetében találod meg.


Isten a rendnek az Istene. Még Noét és családját is szervezte. Pontos utasításokat adott Noénak, Noé ezt átadta családjának, tehát szervezett, vagy nem ? :)

2015. márc. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
üldözési mániád van, Kati néni? miből gondolod, hogy alergiás vagyok a szervezet szóra? esetleg nem sikerült még magadban lezárni az ezzel foglalkozó kérdést? vagy olyanyira tetszett az arra a kérdésre adott válaszod, hogy amint megláttad a szervezet szót, rögtön lecsaptál rá? valóban ezt tanítja a biblia?
2015. márc. 30. 15:12
 13/24 anonim ***** válasza:

Lám lám, az emberek a jw.org honlapra felmennek és azt lesik mibe köthetnek bele....


Nem azt nézik hogy mindenki egységesen és tiszta inditékból hogyan él keresztény életet, hanem hogy milyen hibát lehet találni hogy megalázzák azokat, akik Békével élnek földön


Ja csak azért szúr szemet sokaknak, mert nem szeretik látni, hogy mások erkölcsileg tisztábban élnek és ez rájuk nézve "kellemetlen", ezért valamit ki kell ellenük találni, hogy "bűnösebbeknek" látszanak, mit azok kik valóban Bűnös életet élnek a biblia szerint.


egyébként az is érdekes, hogy a jw.org honlapot több millióan látogatják szemben az egyik "keresztény" honlappal ahol egy év alatt is csak 25 ember kattintott rá

2015. márc. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
kérdésem ehhez: vajon mennyi ebből a nem tanú? mert jóhogy több millióan látogatják naponta, tanúk.
2015. márc. 30. 15:19
 15/24 A kérdező kommentje:
ezenkívűl én halottam már olyan tanúrol, aki azért kezdett el beszélgeti a tanúkkal, hogy bebizonyítsa, hogy tévednek, azaz kötekedésből. mi tehát akkor ezzel a baj. lám-lám.
2015. márc. 30. 15:21
 16/24 anonim ***** válasza:

Kérdezö, most öszintén, tisztáztad már magadban mire is vagy kíváncsi?


Vagy mit is akarsz? Mert mindegyik kommentednél valami mást állítasz.


Nézd én nem fogok veled vitatkozni, a rossz kedvedet jobb lenne ha talán egy kis sporttal, sétával, vezetnéd le. :)


Engem hibáztatol még azért is, hogy Istennek bizonyos viselkedési formák nem tetszenek.


Egy kicsit jobban kellene oda figyelned, jobban olvasni mielött mérges kommenteket írsz. Az ember így csak magának árt.

2015. márc. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
közel 40 millióan
2015. márc. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Ebből nem tudni mennyi a nem Tanú, ugyan is vannak olyan Tanúk akiknek nem adatott meg, hogy internettel rendelkezzenek,
2015. márc. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Jehova Tanúinak több be nem teljesült próféciája ismert, ezért nem lehetnek ihletettek, így a fent említett írásaik sem ihletettek.

„Ha pedig azt mondod a te szívedben: miképpen ismerhetjük meg az igét, amelyet nem mondott az

Úr? Ha a próféta az Úr nevében szól, és nem lesz meg, és nem teljesedik be a dolog: ez az a szó,

amelyet nem az Úr szólott, elbizakodottságból mondotta azt a próféta, ne félj attól!" (VMózes

18:21-22)

2015. márc. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Isten nem hozott létre nemzetiségeket?

A bábeli zűrzavart olvastad-e?

2015. márc. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!