Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan találjam meg a hitem?

Hogyan találjam meg a hitem?

Figyelt kérdés

Kérem, aki szentfazekolni, gyűlölködni, ítélkezni vagy nevetni akar, lapozzon tovább egy másik kérdésre. És most azoktól kérdezem, akik itt maradtak: hogy találjam meg a hitem? A szüleim római katolikusok, engem is keresztény szellemiségben neveltek, viszont sosem "tanítottak meg" hinni, pl. nem vagyok megkeresztelve, elég kevés imát ismerek és templomba is csak a "nagy" ünnepekkor járunk közösen.

Ha mondhatok ilyet, és nem sértem meg azokat, akik az egyház intézményesült rendszerében vesznek részt, én mindig is vallásos voltam a magam módján, csak nem tudtam, hogyan is fogjak hozzá. Utánaolvastam több vallásnak, puszta érdeklődésből (pl. krisna-tudat), de még így is úgy érzem, a római katolikus nézetek állnak legközelebb hozzám, és nem hiszem, hogy ez csupán az európai kultúrkör és a magyarságom miatt lenne. Olyan megnyugtató lenne, ha nem csak "érdeklődésből" olvasnám a bibliát, és nem csak a saját magam megnyugtatására imádkoznék, hanem tényleg elfogadnám a lelkemmel is az egyház tanait.

Hogyan tehetek azért, hogy elmélyüljön a hitem? Ha lehet, olyan tanácsot adjatok, ahol még nem kell felkeresnem más embereket (pl. gyülekezetek), amíg nem vagyok elég erős, addig nem szeretnék másokkal együtt foglalkozni a hitemmel.

Előre is köszönöm.


2010. febr. 18. 22:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
82%
10.06.os válaszolónak igaza van. A hit lényege az Istennel való kapcsolat, benne való bizalom, és nem különféle formaságok. Amellett pedig: "A hit hallásból van". Tehát szükség van arra, hogy valakitől valahogyan hallj Jézusról, hallgass igemagyarázatot, ami által Isten megszólíthat. Mindenképp érdemes tehát felkeresni egy gyülekezetet, és istentiszteleti közösségben részt venni. Ezek mellett érdemes úgy olvasni a Bibliát, hogy van hozzá valamilyen magyarázat, ami segít megérteni az igét. Érdemes betérni valamilyen keresztény könyvesboltba, és nézelődni. (pl.: keress rá a clc vagy a good news könyvesboltra a neten)
2010. febr. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nézz be ide:

[link]

2010. febr. 21. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jótanácsokat! :)
2010. febr. 21. 16:41
 14/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Elég ismerős az az életérés, amit leírtál. Bár engem a szüleim nem neveltek vallásosnak, de tizenévesként(még nem nőttem ki:)) éreztem azt, amit te. Azóta hála Istennek megtaláltam a Vele való kapcsolatot, ami nem vallásos tanokra épül. A Bibliaolvasás öröm, imádkozás közben nem a bemagolt mondatokat mörmögöm, hanem a belsőmből fakad -akárcsak Dávid. Azt tanácsolom neked, hogy ne a tradicionális egyházban keresd az Istennel való kapcsolatot, mert sajnos (nem sértő szándékkal, de valóban igaz az a rengeteg borzalom, amit az előttem írók írtak) nagyon eltévesztették az utat. Nem a kül. "szentekhez" kell fohászkodni, hanem Jézust befogadni a szívedbe. Én már döntöttem és nem bántam meg 6 év alatt sem!!:) És nagyon hálás vagyok Istennek, hogy megtalálhattam Őt, ez pedig a Hit Gyülekezetben történt. Nem akarok erőszakosnak tűnni, de ha továbbra is így érzel, látogass el a honlapra.:) www.hit.hu / vidamvasarnap.hu Kívánom, hogy Isten érintsen meg;)
2010. máj. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!