Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miről szól a májusi jw. Tv?

Miről szól a májusi jw. Tv?

Figyelt kérdés

én azt vettem ki belőlle, hogy több lesz a kiadásuk, mint a bevételük.de Jehova szervezete sohasem kért pénzt az emberektől eddig, mondta a műsorvezető. majd idézett egy bibliai példát, amikor adakozásra lett felszólítva a nép...

azt mondja, elengedték a kölcsönöket a gyülekezeteknek, mostmár mindenkinek csak annyitkell fizetnie, amennyit bír....hogy lehet úgy elengedni egy tartozást, hogy utánna még fizetnem kell, amennyit tudok?

egyáltalán: ha kölcsönadok valakinek 20 milliót, hogy építsen egy királyságtermet, ami az én nevemre kerül, és még törlesztik is, az nagy üzlet. utánna elengedem a tartozást: nem tartozol többé, fizess, amennyit bírsz...nem értm.


2015. máj. 8. 08:45
 1/7 A kérdező kommentje:

28 Például ki az közületek, aki, ha tornyot akar építeni, nem ül le előbb, és nem számítja ki a költségeket, hogy lássa, telik-e neki arra, hogy elkészüljön vele? 29 Különben lehet, hogy megveti az alapját, de nem képes befejezni, és a szemlélők esetleg mind gúnyolódni kezdenek rajta, 30 ezt mondva: »Ez az ember elkezdett építkezni, de nem volt képes befejezni.«


ezt írja a biblia. ennek ellenére mondja azt a műsorvezető, hogy pontosan tudják, hogy több a kiadásuk, mint a bevételük, tóparti rezidenciát építenek egy paradicsomi környezetbe, világi cégeket is alkalmazva. vajon hány királyságtermet lehetne építeni mondjuk a warwicki építkezés költségén? nem kötekedni akarok, valóban érdekelnének a válaszok. megtudhatja pl azt egy tanú, hogy mennyibe van a warwicki építkezés? vagy hogy a saját királyságterme mennyibe került? vagy hogy miért kerül 1 500 000 ft-ba kibérelni Jehova tanúinak Jehova tanúitól 3 napra azt a csepeli kongresszusi termet, amik tanúk építettek fel ingyen????? mert ha jóltudom, ez így működik. köszönöm a válaszokat.

2015. máj. 8. 08:54
 2/7 KZitus ***** válasza:

Szia


Bocsáss meg, de akérdésednek nincsen "miért"-je, miútán megnézted az adást.


Szomorúan olvasom soraidat, mert így terjednek Jehova tanúiról a különböző hazugságok.

Megnéztél egy tv műsort, és sok sok mindent félreértetél, és azzal kapcsolatban(amit nem értesz) kérdéseket teszel föl. Ezután najd mindenki leírja a nézetét, illetve elmondja a véleményét arról, amiről egyáltalán nincsen alapos, átfogó ismerete, ahogyan neked sincsen.

Ugye elnézed nekem, amiért nem magyarázom meg(el) neked az adást, de biztosítalak, hogy mind 8 millió tanú, akinek szólt a műsor, hálával és köszönettel gondol Jehovára, amiért ilyen hatalmas dolgokat tesz a népéért:-)

És azért külön hálásak vagyunk Istenünknek, hogy mindanyiunkat tájékoztat arról, hogyan teljesednek a bibliai próféciák a népén. Azért is hálásak vagyunk, hogy ezzel az adással is segít, hogy még jobban tudjuk alkalmazni a bibliai alapelveket az életünkben:-)

Hidd el, már az ókori népével is ezt tette:-)

2015. máj. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez nem világi üzlet.


Ha jobban figyeled, megérted, hogy Jehova szervezete hatalmas léptekkel halad elöre.


Egyre több királyságteremre van szükség. Ez van tervbe véve. Vannak országok ahol nagy a növekedés.


Mindenütt méltóan akarjuk Istenünket imádaní. Nem piszkos kis viskókban.

Ez helyes, éppenúgy mint szépen felöltözködni és tisztán menni a gyülekezetbe. Istennel szembeni tiszteletet mutatunk ki ezzel.


Ha mégegyszer megnézed az adást, egy közös forrásból lesz szervezve az egész.

Tudod egyetlen országban sem kértjük az államtól, hogy az adófizetök pénzéböl támogasson minket. Nincsennek fizetett papjaink.


Mi magunk fedeztük mindig is a szükségleteinket.


A gyönyörü parkos hely, felváltja a Brooklyn-i épületeket.


Mi tudod a paradicsomi Földön készülünk élni. Értékeljük Isten csodálatos teremtését, és ahol csak lehetséges, nagyon szép kissebb-nagyobb parkok vannak az épületeink körül, amit mi magunk gondozunk.

Hidd el, hogy kellemes munka. Nincs görbe száj munka közben :D


Az önkéntes adományainkból nem csak királyságtermeket és fiókhivatalokat építünk, hanem figyeld tovább kérlek a történetet, segítünk a katasztrófa sújtotta területeken. Testvéreink házát újjáépítjük, gondoskodunk élelemröl, ruházatról, amiböl sokszor hasznuk van más embereknek is. Nézd tovább...

2015. máj. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
mindezeket én is láttam és hallotam, ezek jó dolgok, és értékesek, elismerésre méltóak. a fentebb említett mentalitás szúrt szemet, ezért a kérdés. bárcsak minden vallás követői ennyit adakoznának, és töltenék ilyen hasznosan az idejüket! nem értem ezt a fajta pénzügyi mentalitást, kedves zitus, a válaszod után sem. megfigyeltet a műsorvezető testvért, azt mondta, neki nem kényelmetlen ezekről a kérdésekről beszélni. neked miért az akkor? nem követed az égi szekeret? :-)
2015. máj. 8. 11:42
 5/7 KZitus ***** válasza:

Na pontosan erről írtam följebb: " azt mondta, neki nem kényelmetlen ezekről a kérdésekről beszélni. neked miért az akkor? nem követed az égi szekeret? :-)"


Honnan veszed, azt, hogy nekem kényelmetlen "ezekről" beeszélni?:-) Miért mondod meg TE, hogy nekem mi a kényelmetken és mi nem?


"nem követed az égi szekeret? :-)" - és ez miért gondolod, hogy rád tarozik? Én úgy gondolom ez rám, személyesen, és Istenemre tartozik.


Ezen kívűl a szervezetünk pénzügyei a tanúkra tartozik, a műsor nekik készült.

Milyen alapon keresgélsz te a tanúk pénztárcájában, ha az nem tartozik rád? Hiszen nem vagy Tanú!

Te hogyan tekintenéd azt, ha én számon kérném tőled, mire, honnan veszed a pénzedet? Neekeem mi közöm hozzá? Milyen jogon tehetném? Milyen véleménnyel lennél erről, mit éreznél? Jót?....


Távol legyen tőlem, hogy megbántsalak, de amit írtál, mellőz minden jóindulatot. Milyen jogon teszed? És főleg miért?

2015. máj. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

ezek után félve kérdezem meg, akkor a tanúk miért ócsárolnak más vallásokat, az anyagi ügyeik miatt? nekik mi közük van hozzá?

hogy miből gondolom, hogy neked kényelmetlen ez a téma? a reakciódból.

2015. máj. 9. 10:18
 7/7 A kérdező kommentje:
ezenkívűl, ha jól tudom, mindenki, aki bedobott legalább 10 dollárt az adományládátokba, kérheti a szervezet pénzügyi tájékoztatóját. ugyanis a szervezeteket, mint a politikusokat is, éves vagyonbevallás közreadására készteti a törvény. vagy ez a tanúkra nem vonatkozik?
2015. máj. 9. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!