Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A tudatos álmot elfogadja-e a...

TheDonut kérdése:

A tudatos álmot elfogadja-e a kereszténység?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már egy ideje gondolkoztam azon, hogy elkezdjek-e tudatos álommal foglalkozni. És a bökkenő, hogy keresztény vagyok, szóval nem tartom kifejezetten helyénvalónak, hogy egy "meditációhoz hasonló" dologba fogjak, ám mégis nagyon szeretem az álmokat. Anyám azt mondja, hogy Isten alvásra és álmokra adta az estét, de nekem nem kell megbolygassam. Utána is olvastam a dolognak, és az én meglátásom szerint teljesen független. Ti hogy gondoljátok?

U.i.: Nem vagyok katolikus. Metodista (protestáns) felekezetbe járok, és ott gyakorlom a vallásom, szóval ne gyertek légyszíves Szűz Máriával, meg mindenféle Szentekkel... Csak Isten és az Ő Fia! *smile*



2015. máj. 14. 19:20
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
91%

Az a baj, hogy "okkultizmus", mágia témában a Biblia rohadtul önellentmondásos (mint oly sok más kérdésben). Itt van az "irányelv":


"Ne találtassék te közötted, a ki az ő fiát vagy leányát átvigye a , tűzön se jövendőmondó, se igéző, se jegymagyarázó, se varázsló; Se bűbájos, se ördöngősöktől tudakozó, se titok-fejtő, se halottidéző; Mert mind útálja az Úr, a ki ezeket míveli, és ez ilyen útálatosságokért űzi ki őket az Úr, a te Istened te előled.


Ugyanakkor Mózes talán nem "bűbájosságokat" művel?

Ha a halottidézőket utálja "az Úr", akkor mi lesz ezzel?


"És hat nap mulva magához vevé Jézus Pétert, Jakabot és ennek testvérét Jánost, és felvivé őket magokban egy magas hegyre. És elváltozék előttök, és az ő orczája ragyog vala, mint a nap, ruhája pedig fehér lőn, mint a fényesség.

És ímé megjelenék ő nékik Mózes és Illés, a kik beszélnek vala ő vele."


Szóval Jézusnak szabad, vagy mi?


Az a baj, hogy a Biblia kb. 40 különböző korban született, különböző vallású, szellemiségű, eszmeiségű, erkölcsiségű könyvből lett összeszerkesztve.


Ha kifejezetten a tudatos álmot látjuk, az álomlátások eseteiből úgy tűnik, inkább mellette szól a Biblia, ellene tulajdonképpen sehol.

2015. máj. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Tyűha, köszönöm a sok választ! Asperrimus, egy kicsit érdekesen ért a kommented.. A Biblia tényleg nem ír ilyenekről.. esetleg ugye a talentumok/karizmák helyes használatáról ír, ami megint más. A lényeg, hogy másoknak ne ártsunk. A lelkészemet (köszönöm a kérdést) pont ma kérdeztem meg, és ő úgy gondolja, hogy van benne egy csepp agykontroll, de ettől függetlenül ha nem úgy használjuk, akkor nincs vele semmi probléma.. Más kérdés (állítása szerint), hogy ez a dolog mennyire fajul el. De ha valaki kordában tartja, akkor... 11-es, Jézus Isten fia! Miért ne tehette volna meg? Hiszen Ő, a Szentélek, és az Atya egy és ugyanaz, csak más formákban, és más nevekkel. Mind a három egy Isten, szóval Jézus teljesen logikusan megtehette. Amúgy mindenkinek ment a zöld kéz!! Még egyszer köszönöm a visszejelzéseket! ;)
2015. máj. 15. 18:36
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

"11-es, Jézus Isten fia! Miért ne tehette volna meg? Hiszen Ő, a Szentélek, és az Atya egy és ugyanaz, csak más formákban, és más nevekkel. Mind a három egy Isten, szóval Jézus teljesen logikusan megtehette." - Megtehette, de nekem az nem jön össze, hogy egy olyan Isten, akiről Jézus beszél, jóságos, igazságos és következetes, lejön közénk és _emberi alakban_ olyan dolgot csinál, amit korábban megtiltott az embereknek. Jézus sosem csinált olyan dolgot, amit helytelenített, mondván, hogy "nekem szabad, mert én és az Atya egyek vagyunk". Ő nem csak a száját jártatta, hanem _példamutatással_ tanított.


Az már más kérdés, hogy a Jézus által leírt Atyával eleve nem fér össze nekem az, hogy "Mert mind útálja az Úr, a ki ezeket míveli". Az Atya nem utál, feltétel nélkül szeret. Szóval eléggé úgy tűnik, hogy teljesen másik istenségről szól az Ó- és az Újszövetség. (Nem véletlenül, hogy a nevük is más.)

2015. máj. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
56%
Mire szeretnéd használni a tudatos álmodást? Szerintem eltávolít Istentől az ilyesmi. Ez a mágia kategória, tudattal befolyásolni az anyagot, énközpontúvá tesz. Keresztény erényeket (szeretet, szelídség, türelem, igazmondás, stb.) nem javítja.
2015. máj. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
67%

10-es válaszoló

„Ez hol található pontosan a Bibliában? Maga Jézus Krisztus mondta,hogy "Ugyanazokat megtehetitek mint én,sőt,még nagyobbakat is"

Tehát mi is a baj a tudatos álmodással?”


Jézus és a tanítványok nem a saját erejükkel, mágiával tettek csodákat, hanem Isten erejével, amit Istentől ingyen kaptak, azért hogy a kereszténység ügyének szolgálhassanak – nem saját céljaikra.

Semmilyen praktikát, gyakorlást nem kellett érte tenniük. Isten dönti el, kinek ad adományt, ne legyünk önjelöltek.

2015. máj. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

"Jézus és a tanítványok nem a saját erejükkel, mágiával tettek csodákat, hanem Isten erejével, amit Istentől ingyen kaptak, azért hogy a kereszténység ügyének szolgálhassanak – nem saját céljaikra."


A különös képességekről tudni kell,hogy alapvetően nem rosszak,és nem is jók.Pusztán adományok.És minden képesség Istentől adatik!

Viszont:A képességek birtoklója dönti el,hogy mire használja.Igen,ez felelősség.Ezért nem lehet a sátánra,meg akárkire mutogatni...A kés önmagában rossz? nem,egy semleges tárgy.Mitől lehet rossz? Attól,ha rossz kezekbe kerül,mert lehet arra is használni,hogy leszúrjak vele valakit,de arra is,hogy kenyeret vágjak vele,és adjak belőle az éhezőnek.A kérdezőnek is el kell döntenie,hogy tényleg fontos-e neki a tudatos álmodás.Hozzáteszem,a puszta kíváncsiság önmagában nem baj.Minden ember kíváncsi,ez alap természetünk.Ha nem használja szándékos ártásra önmagával,vagy másokkal szemben,akkor én nem látok benne kivetnivalót.


"Semmilyen praktikát, gyakorlást nem kellett érte tenniük. Isten dönti el, kinek ad adományt, ne legyünk önjelöltek."


Na ez azért nem igaz teljes mértékben.A Biblia írja,hogy Jézus "megüresítette magát,szolgai formát vett fel" Tudom,hogy most a keresztények legszívesebben jól fenékbe billentenének mint eretneket,ugyanis ez a Bibliai kijelentés utalás arra,hogy Jézus meditált!

Vagy:Amikor Jézus lecsendesítette a vihart,a tanítványok ezt kérdezték:

„Vajon ki lehet ez, hogy még a szeleknek és a víznek is parancsol, s azok engedelmeskednek neki?”


Akkor most megint fenékbe billentetem magam/Bár lehet,hogy egyesek már a máglyát gyújtják:-)/Ugyanis ez erős asszociációra ad okot Jézusnak a négy elem(Tűz,víz,levegő,föld) mágiával való kapcsolatára!


Az első idézett mondatodra visszatérve:Jézus ugye vízen is járt.Azt írod,a kereszténység ügyének szolgálatára tett ilyen dolgokat.Igen ez nagyrészt így van,hiszen példamutatás arra,hogy mi mindenre lehetünk képesek,ha tudásra,és ezzel arányban egy sokkal erősebb hitre is szert teszünk.A probléma azzal van,hogy a keresztény vallás vezetői ezt nem akarják.Csak jár a szájuk,de igazából be vannak tojva,hogy a hívek valóban megismerik a saját képességeiket,ezáltal meg mernek kérdőjelezni dolgokat,és akkor nem lesz szükségük az egyházra,vagy legalábbis kevésbé,mint addig.

A legtöbb keresztény még attól is irtózik,hogy egyszer leüljön meditálni és megismerje azt ami benne rejtőzik,vagyis önmagát,ugyanis a vallás sikeresen elhitette velük,hogy el kell utasítani ezeket a dolgokat cakkumpakk,mert az ördögtől valók.Na most,akkor milyen vízen járásról beszélünk?:-) Ha egy keresztény rájönne,hogy tud sétálni a vízen,rögtön felmerülne benne,hogy mindez csak megtévesztés, bizonyosan csak az ördög szórakozik vele.És akkor már ő is eretnek lenne az egyház szemében,csakúgy,mint Jézus,a kereszténység példaképe...

2015. máj. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
78%

"megüresítette magát,szolgai formát vett fel" Tudom,hogy most a keresztények legszívesebben jól fenékbe billentenének mint eretneket,ugyanis ez a Bibliai kijelentés utalás arra,hogy Jézus meditált!”


Ez nem azt jelenti, hogy meditált, hanem hogy annak ellenére, hogy Ő Isten Fia, alázatos volt, nem élt vissza vele. Mát. 26,39 Atyám! ha lehetséges, múljék el tőlem e pohár; mindazáltal ne úgy legyen a mint én akarom, hanem a mint te.


Jézus az Isten által küldött, megígért Megváltó, a bűnök alól, kereszthalálával eltörölte a bűnöket, az Ő érdeméért Isten nem számítja be őket, annak aki hitre jut, és Jézus tanításait igyekszik követni.


„Tudom,hogy most a keresztények legszívesebben jól fenékbe billentenének mint eretneket..”


16-os te kinek mondod Jézust? Akik Jézust nem a Megváltó Krisztusnak mondják, nem keresztények. S a Kérdező a keresztényeket kérdezi ld. kérdésében „Csak Isten és az Ő Fia!”

2015. máj. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Aranyos ez a kérdés. :) Nem kötözködésből, de tényleg nem értem, miért nem hit alapján lesz bármi a vallása akárkinek, szóval, hogy azt vallja bármivel kapcsolatban, amit végiggondolás után hisz, amire jutott. Na most, te mit gondolsz, megharagszik érte bárki is, ha te tudatos álmodással kezdesz foglalkozni? :) Amúgy nem értek a vallásokhoz tényleg, de szerintem ez független dolog, ilyet még sehonnan nem hallottam, hogy tilos az álmaidat irányítanod.
2015. máj. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
67%
*ja és nem is csak a megharagszik, hanem lesz-e annak károsultja, ártasz-e ezzel bárkinek, mert ha nem ,akkor csináld nyugodtan;)
2015. máj. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
35%

Jézusról nem jó ötlet a könyvesboltok ezoterikus blokkjában sorakozó könyvekből tájékozódni. Ezek nem annak mondják Jézust mint ami az Újszövetségben le van írva. Elferdítik a tanításait. Azt tanítják: „Te is lehetsz Krisztus”, „legyél Te a saját Krisztusod”, stb.

Ez az utolsó idők megtévesztését előrevetítő tendencia:


Ján.

2,19 Közülünk váltak ki, de nem voltak közülünk valók; mert ha közülünk valók lettek volna, velünk maradtak volna; de hogy nyilvánvalóvá legyen felőlük, hogy nem mindnyájan közülünk valók.

2,20 És néktek kenetetek van a Szenttől, és mindent tudtok.

2,21 Nem azért írtam néktek, mivel nem ismeritek az igazságot, hanem mivel ismeritek azt, és mivel semmi sincsen az igazságból, a mi hazugság.

2,22 Ki a hazug, ha nem az, a ki tagadja hogy a Jézus a Krisztus? Ez az antikrisztus, a ki tagadja az Atyát és a Fiút.

2,23 Senkiben nincs meg az Atya, a ki tagadja a Fiút. A ki vallást tesz a Fiúról, abban az Atya is megvan.

2,24 A mit azért ti kezdettől hallottatok, az maradjon meg bennetek. Ha bennetek marad az, a mit kezdettől fogva hallottatok, ti is az Atyában és a Fiúban maradtok.

2,25 És az az ígéret, a melyet ő ígért nékünk: az örök élet.

2,26 Ezeket írtam néktek azok felől, a kik elhitetnek titeket.

2015. máj. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!