Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti milyennek gondoljátok az...

Ti milyennek gondoljátok az élet utáni életet, hisztek-e benne?

Figyelt kérdés

Tudom sokan nem hisznek benne, sokan hülyeségnek tartják, mert nem olvastak róla , nem ismerik, nem is hallottak róla. De én nagyon is hiszek benne :) ;)

Am rengeteg olyan embert ismerek, aki hisz benne úgyhogy nem szégyen, sőt egy tök jó dolog. :)

Ti mit gondoltok? :)


Esetleg ki olvasta ezt a könyvet?

R. A. Moody

A fényen túl



2015. máj. 22. 12:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

akár tetszik, akár nem, meghalsz és vége. nem vagy utánna és nem is leszel. ez nem irodalmi kérdés.

ezeket a halál utáni dolgokat az emberek találták ki az elmúlástól való félelem hatására, az egyházak meg tökéletesen embertelenül kihasználták a hatalmuk megszerzésére és megtartására.

2015. máj. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%

Ha halál után még van élet, akkor mi értelme meghalni? Szükségtelen macera.

A természetben nem jönnek létre ilyen felesleges folyamatok maguktól. Ha pedig valaki létre is hozta volna, mi érdeke van ebben a színjátékban (halál előtti élet)? Utána miért érdeke több száz milliárd embert az örökké valóságig éltetni, jutalmazni, büntetni? Teljes idő- és energiapocsékolás az élet fenntartása ilyen módon.


Az is érdekes, hogy honnan tud mindenki ilyen sokat arról, hogy mi van a halál után, mivel eddig még senki sem tért vissza a biológiai halál állapotából.

2015. máj. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Én is egyetértek az előttem válaszólókkal:-)

Lehet, hogy csiklandozza(sőt biztos) az emberek fantáziáját a halál utáni állatot, de az is caak azt bizonyítja, hogy senki nem akar meghalni. Ez természetes, hiszen nem a "halálnak" lettünk teremtve. A halál nem természetes velejárója az életnek, csak a bűn hozadéka, amit a te látásmódod is igazol. Talán azért "tök jó dolog" hinni minden féle mendemondában, mert ezzel is el lehet terelni a figyelmet a szomorú valóságról. Ezt, igazán akkor érzi át az ember, amikor egy közeli hozzátartozónk temetésén állunk.

Itt megtudhatod mi történik a halál alkalmával, és után:

[link]

2015. máj. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ha elolvastátok volna a könyvet értenétek. Nem tudtok meggyőzni, mert nem kérdés volt. :P :)

:D XD

2015. máj. 22. 14:01
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Kedves kérdező, mindenekelőtt gondolkodj el az "után" fogalmán. Valami "után" az a valami már nincs többé. Ha mégis, akkor nem "után".
2015. máj. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem nagyon izgat. 40 vagyok, ez még messze nem öregség, de azért eszembe jut, egyszer vége lesz. Belegondoltam, mi hiányozna igazán az életből, és miről tudnék lemondani. Tulajdonképpen bármit könnyű szívvel itt hagynék, egyedül a szeretteim hiányával, hogy őket nem látom többé, azzal nem tudok megbékélni. Így hát nekem tök mindegy mi lesz a halálom után, egy másik dimenzióban leszek fénylényekkel, vagy épp egy felhő szélén ülve mondunk szépeket egymásnak Jézussal, vagy nem lesz semmi - a lényeg ugyanaz, a jelen életünk véget fog érni és soha többé nem látjuk a szeretteinket, barátainkat.
2015. máj. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ezt nem hiszem el?!??? :D Itt senki nem olyan művelt, hogy hallott volna esetleg a menyországról vagy a pokolról?

A többit már en is kérdezzem?

Egyáltalán felfogtátok a kérdést? :)

2015. máj. 22. 19:18
 8/13 KZitus ***** válasza:

"Nem tudtok meggyőzni, mert nem kérdés volt. :P :)

:D XD"


ehhez mit lehet hozzátenni?

2015. máj. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kérdés volt, de nem olyan TIPIKUS kérdés. Csak érdelkel mások véleménye. :P am ti kik vagytok?
2015. máj. 22. 19:36
 10/13 Ozmium42 ***** válasza:
Azt kérdezted, milyennek gondoljuk az élet utáni életet. Mit válaszoljunk, ha nem azt, amit gondolunk? Amit te gondolsz. A halál az élet vége, nincs utána semmi. Ha el akarod képzelni, milyen érzés a semmi, hát olyan, mint amikor alszol, de nem álmodsz.
2015. máj. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!