Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elég ha hisszük, hogy egy...

KZitus kérdése:

Elég ha hisszük, hogy egy Isten van?

Figyelt kérdés
Mit érthetett Jakab( 2:19) ?

2015. máj. 22. 14:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Aki így gondolja, annak elég. Aki másképp gondolja (akár többet, akár kevesebbet), annak nyilván mások a lelki szükségletei.
2015. máj. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Jakab nem a házalásra gondolt, vagy a hangosbemondóba orditozásra stb...


Jakab Apostolnak közönséges levele » 2. fejezet

13

Mert az ítélet irgalmatlan az iránt, aki nem cselekszik irgalmasságot; és dicsekedik az irgalmasság az ítélet ellen.

14

Mi a haszna, atyámfiai, ha valaki azt mondja, hogy hite van, cselekedetei pedig nincsenek? Avagy megtarthatja-é őt a hit?

15

Ha pedig az atyafiak, férfiak vagy nők, mezítelenek, és szűkölködnek mindennapi eledel nélkül,

16

És azt mondja nékik valaki ti közületek: Menjetek el békességgel, melegedjetek meg és lakjatok jól; de nem adjátok meg nékik, amikre szüksége van a testnek; mi annak a haszna?

17

Azonképpen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.

18

De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet.

2015. máj. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

15

Ha pedig az atyafiak, férfiak vagy nők, mezítelenek, és szűkölködnek mindennapi eledel nélkül,

16

És azt mondja nékik valaki ti közületek: Menjetek el békességgel, melegedjetek meg és lakjatok jól; de nem adjátok meg nékik, amikre szüksége van a testnek; mi annak a haszna?

2015. máj. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Ez az egész a te döntésed.

Én például félig vagyok csak hívő

(félig hívő=nem járok templomba,csak ritkán imátkozok és hiszek Istenben)

2015. máj. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nem elég. a démonok jobban hisznek benne, mert tudják, hogy van, és mégsem fognak megmenekülni. ezért kellett Jézus váltsága. ez az, ami megment minket, nem mi magunk, vagy a cselekedeteink. ennek ellenére Isten örül, ha krisztus követőivé vállunk, ez kétségtelen, ez nagy előnyökkel járhat már most is. de nem ez ment meg minket, mindez Jézus váltsága nélkül semmi lenne.
2015. máj. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves Lucifer-666


Mi jó származik számodra abból, ha személyeskedel:-)


"Jakab nem a házalásra gondolt, vagy a hangosbemondóba orditozásra stb..." - nem tudom miről beszél a mondatod, de táviratot küldhet a kérdésemnek :-)


Egyébként köszönöm a gyönyörű idézetet:-) egyetértek vele, és igyekszem gyakorolni:-)

2015. máj. 22. 17:32
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. De még további vélemények érdekelnek:-)
2015. máj. 22. 17:33
 8/11 anonim ***** válasza:

Szoktak lenni olyan emberek, akik az alujáróban hangoskodnak. (nem Jehova tanúi).

Olyan is van, aki a villamosra szórolapot rejt.

Tudjuk azt, hogy sokan meg akarják téríteni a másik embert. (de ha bajban benne, elmennének mellette, mint egy darab kő mellett).


Ezen az oldalon is vannak sokan akik kapálóznak az ellen, hogy a cselekedet fontos.

Mert azt hiszik, hogy a cselekedet feltűnősködni vagy ahogy páran hibásan gondolják, hogy teljesítménybérezésű.

Sokan azt hiszik, hogy a templomba járás mindenre megoldás. Vagy az, hogy az vallják, hogy azzal, hogy Jézusból szalámit csináltak, már nincs bűnük és csak ebben kell bízni.


Pedig a lényeg a jó cselekedet. A Biblia is írja, hogy Istent hogy szeretheted, ha a felebarátod nem?


Néhányan jönnek mentegetőzni, hogy nem ételt, italt, munkát kell adni vagy egyetemre küldeni a gyereket, hanem megtanítani halászni. Na de az mi?

Ettől lesz étele, itala, munkája?

Vagy az már nem fontos, adjon kötelező tizedet, amit nem a szegények kapnak, hanem valami pénzes prédikátor?

2015. máj. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szia ismét Lucifer-666


Sok mindenben egyetértek veled, sajnos eléggé általanos amit az emberekről írtál.


De neked csak a saját tetteiddel kell elszámolnod Isten előtt. Senkit nem tudsz jobb útra téríteni, ha az illető nem akarja.

Viszont a saját életedet öszhangba tudod hozni Isten útjával, tanításával, ahogyan jobban tetszik...


Minket is azzal vádolnak, hogy téríteni járunk. De ez nem igaz. Olyan embereket keresünk, akik szeretnének többet megtudni istenről. Ha nem akar, tiszteletben tartjuk a döntését, azt tesz, amit akar.

Viszont, hogy megtudjuk, érdekli e őt, -vagy ez nem érdekli, ahhoz meg kell őt szólítani.... Hidd el Jézus is ezt tette, mert ez a legjobb módszer, mi csak utánozzuk...


Biztosan te is a Bibliából tudtad meg (Jakab idézt), hogy a hit cselekedetek nélkül halott. Tehát ha látom, hogy szükségben szenved egy ember, ami tőlem telik, megteszem. Nem azért, hogy mások lássák..., inkább azért, mert ezzel is Uramat, Királyomat szeretném utánozni, még ha sokkal de sokkal kisebb mértékben is.


A halászós dologgal meg az a helyzet, hogyha valakinek aki éhes, mindig csak enni adok, akkor azzal azt tanítanám neki, hogy nem kell dolgoznia, hiszen úgy is van mit enniem hiszen én etetem. De ha (engedi!!) közben megtaníítom arra, amit Isten tanácsol a munkával kapcsolatban, mint például:

"A lusta csak vágyakozik, de lelkének semmije sincs. A szorgalmasak lelke azonban megkövéredik."Példab. 13:4

"A szorgalmasak keze uralkodni fog, a hanyag kéz viszont kényszermunkát végez majd." Példb.12:24

"Bizonyos, hogy ha valaki nem gondoskodik az övéiről, és kiváltképp a háznépének tagjairól, a hitet megtagadta, és rosszabb a hitetlennél." 1Timóteusz 5:8

talán nem idézném tovább....:-)

Tehát ha elfogadja Isten nézetét a munkáról, talán másként tekinti a saját helyzetét, és megtanulja fenntartani magát anyagilag. Nem találgatok, sok ilyen emberrel találkoztam már.


A tized adása a mózesi törvény része volt, ma, mi nem vagyunk a hatálya latt.


Nem lenne kedved kicsit a kérdésen gondolkodni? :-)

Üdv.

2015. máj. 22. 18:25
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves KZitus! (Szia!)


Te biztos benne vagy a 144 ezerben :D

Amúgy normális, értelmes, kedves tanú vagy.


És a kérdésedre válaszoltam :D

Nem elég, ha hisszük Jehovát. Bízni kell benne. De bízni sem a személye miatt, hanem az emberség miatt.

2015. máj. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!